12.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Býškovice/Horní Újezd = 3:3

30.10.2016 Sokol Domaželice – FK Býškovice/Horní Újezd = 3:3 (1:3)

Branky: 15. Fuksa J., 57. Talla P., 77. Navrátil M.

Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala (46. Tomáš Talla), Martin Zajíc, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Miloš Svoboda, Petr Talla, Michael Navrátil – Radim Cagášek, Jan Fuksa

V neděli dopoledne nás čekal před vlastními fanoušky tradiční rival Býškovice/Horní Újezd, s kterým nemáme z posledních let zrovna vydařenou bilanci, a vzhledem k tomu, že jsme drželi před tímto kolem druhou pozici za vedoucím týmem z Radslavic, bylo o motivaci postaráno.

Nicméně úvod utkání připadal pro naše mužstvo jako scéna z hororu. Již v páté minutě po standartní situaci hostujícího celku jsme nechali za hranicí obrany trestuhodně volného Miroslava Vašinu, který trefil hlavou do protipohybu gólmana naši bránu a otevřel tak brzo po úvodním hvizdu utkání jeho skóre. Pár minut na to se Honza Fuksa dostal k solidní šanci, po níž vyslal střelu, která jen těsně minula hostující bránu. V patnácté minutě dostal Honza Fuksa příležitost k reparátu, kdy mu Peťa Talla po hezké kombinaci po levé straně prostrčil kolmici, kterou Honza ve vápně převzal a přesnou střelou mezi nohama hostujícího gólmana vyrovnal stav utkání. V jednadvacáté minutě po nepovedeném výkopu se dostal odražený míč na úroveň naší šestnáctky, kde se k němu dostal nejdříve hostující Čagan, který z voleje přesně trefil naši odkrytou bránu, 1:2. Po pár minutách mohl být rozdíl již dvougólový, kdy Rakovský bodlem napálil míč směrem k naší bráně a překonal našeho gólmana, míč se ale naštěstí otřel pouze o tyč naší brány a stav zatím zůstával nezměněn. Poslední patnáctiminutovka prvního poločasu patřila jednoznačně našemu mužstvu, kdy jsme si vytvořili mnoho stoprocentních gólových situací, z nichž jsme bohužel ale nevytěžili ani jednu branku. Obrovskou příležitost jsme měli po střelách Honzy Fuksy a následně Michaela Navrátila, hostující gólman spolu s obranou ale čarovali na brankové čáře a nedopustili vyrovnávající branku. Do obrovské šance se pak dostal Radim Cagášek, který dostal míč opět na hranici brankové čáry, rozhodčí ale rozhodli o tom, že míč tuto čáru nepřešel a vstřelený gól tak neuznali. Těžkou ránu jsme pak dostali v 36. minutě, kdy rozhodčí odpískal penaltu po zákroku Ladi Lučana na hostujícího Rakovského a Čagan zachoval při pokutovém kopu chladnou hlavu a zvýšil na hrozivých 1:3. Asi největší šanci poločasu jsme pak měli po rohovém kopu Honzy Fuksy, kdy byl odpískán faul v pokutovém území na nabíhajícího Michaela Navrátila a Honza Fuksa se postavil k nařízenému pokutovému kopu. Bohužel pro náš tým se mu nepovedlo překonat strážce hostující svatyně a my tak stále prohrávali o dvě branky. A když ani pár minut před koncem po přesném centru Radima Cagáška trefil nabíhající Pepa Baďura pouze břevno, šli jsme do kabin poněkud zklamáni za stavu 1:3 pro hostující tým.

Přestože výsledek prvního dějství nevypadal pro naše mužstvo příliš optimisticky, množství vytvořených šancí a obdržení branek po našich vlastních chybách nám ale přece dávalo určitou jiskru naděje a my se pustili do soupeře ihned po hvizdu, který znamenal začátek druhého poločasu. I přes hluchou patnáctiminutovku, kdy jsme se prezentovali trochu bezradně a nechali hrát hostující celek, byl druhý poločas zcela v naší režii a hosté se do zakončení prakticky nedostávali. V 57. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Peťa Talla, jehož centr do pokutového území proletěl nikým netečován na zadní tyč hostující brány a překvapil natolik hostujícího gólmana, že zapadl rovnou do sítě. Snižující branka nám vlila novou krev do žil a my se pustili do soupeře ještě s větší vervou. Třináct minut před koncem jsme se dočkali vyrovnávací branky, po vybojovaném míči na středu hřiště se dostal k míči Michael Navrátil, který jej zatáhl a přesnou přihrávkou našel Tomáše Tallu, ten sice hostujícího gólmana ještě nepřekonal, ale odražený míč si našel opět Michael Navrátil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pár minut před koncem se krásně na hranici šestnáctky uvolnil Honza Fuksa, jeho střelu levačkou ale hostující brankář konečky prstů vytáhl mimo bránu a rozhodl tak o dělbě bodů po divokém skóre 3:3.

My tak po tuhém boji opět nedopustili domácí porážku a udrželi po remíze 3:3 letošní domácí neporazitelnost. Připsali jsme si do tabulky další bod, bohužel nás ale v tabulce přeskočil tým z Hustopečí a my tak držíme třetí místo. Poslední dvojutkání podzimní části sezony nás čeká z důvodu předehrávky stejný soupeř z blízkých Pavlovic. Příští týden jedeme v sobotu do Pavlovic a poslední zápas nás čeká na domácí půdě.
30.10.2016 21:48:56

11.kolo OP 2016/2017 - Lipník nad Bečvou "B" vs Domaželice = 2:3

23.10.2016 FK Spartak Lipník nad Bečvou „B“ – TJ Sokol Domaželice = 2:3 (0:2)

Branky: 27., 44. a 56. Fuksa J.

Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Martin Zajíc, Josef Baďura – Miloš Svoboda, Matěj Dvořák, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Jan Fuksa, Radim Cagášek

V neděli odpoledne jsme měli výjezd na těžkou půdu Dolního Újezdu, kde své domácí zápasy hraje „B“ tým Lipníku nad Bečvou. Jelikož oba celky okupovaly horní příčky tabulky, mělo se jednat o vyrovnaný a pro oba celky veledůležitý zápas.

Po úvodním hvizdu utkání na nás domácí tým vyrukoval s větší aktivitou, domácí hráči drželi míč více na svých kopačkách, ale většina akcí končila již před šestnáctkou. Nicméně přece jen se mohli domácí dostat do vedení, když po rychle rozehraném autovém vhazování se ocitl sám před gólmanem domácí útočník, svou šanci ale nezužitkoval podle svých představ. Po chvíli se domácí opět dostali k zajímavé šanci, když po centru z pravé strany už to vypadalo, že budou mít domácí šanci na reparát, ale na poslední chvíli míč zasáhl výtečným skluzem Martin Skýpala a zažehnal tak nebezpečí před naší bránou. Asi po dvaceti minutách hry jsme začali nacházet pevnou půdu pod nohama a začali konečně tlačit i na obranu soupeře. Ve 27. minutě po hezké akci po levé straně hřiště byl v pokutovém území zfaulován Radim Cagášek a rozhodčí vyhodnotil situaci jako pokutový kop. K němu se postavil Honza Fuksa, s přehledem penaltu proměnil a poslal náš tým do vedení. To nám samozřejmě vlilo novou krev do žil, začali jsme se daleko lépe po hřišti pohybovat a nadělali jsme ještě do konce poločasu domácímu týmu velké problémy. V obrovské příležitosti se ocitl pár minut před koncem osamocený Miloš Svoboda, když se k němu na hranici „jedenáctky“ dostal míč, bohužel se svou příležitostí nenaložil dobře a nestačil ani zakončit. Naštěstí se nám minutu před koncem poločasu podařilo vsítit gól do kabin, když se do samostatného úprku na bránu domácích dostal Tomáš Kašpárek, před šestnáctkou výborně vyhodnotil pohyb posledního obránce, obhodil si míč kolem něj a všiml si nabíhajícího Honzy Fuksy, kterému poslal přesný míč a ten už neměl problém jej poslat do prázdné brány a dostat náš tým do dvougólového vedení.

Vedení o dvě branky nám samozřejmě dávalo velkou naději, že si odvezeme z půdy tuhého soupeře tři body, ale ještě byl před námi celý poločas a my museli se stejnou intenzitou, s kterou jsme končili poločas první, dohrát i zbytek utkání. Bohužel pár minut po nástupu do druhého dějství jsme obdrželi branku, která znamenala snížení na rozdíl jediného gólu. Po krásné kolmici od domácího středopolaře jsme se dostatečně nezajistili v obraně a domácí útočník obešel vyběhnuvšího Dominika Dvořáka a neměl problém posunout míč do prázdné brány. Nám se naštěstí podařilo ihned po pár minutách odpovědět tím nejlepším možným způsobem, a to brankou, která znamenala opět dvoubrankový náskok. Po vyhraném souboji ve středu pole poslal Radim Cagášek nabíhajícího Honzu Fuksu za obranu soupeře a ten se řítil od poloviny hřiště sám na domácího gólmana. Honza zachoval chladnou hlavu, poslal míč kolem vybíhajícího gólmana domácích a zkompletoval tak svůj hattrick. Asi deset minut před koncem jsme mohli rozhodnout o definitivní výhře, ale Honza Fuksa zblízka nepřekonal ani napodruhé strážce domácí svatyně. Naopak minutu před koncem jsme dostali lacinou branku po střele zpoza šestnáctky a poslední minuty zápasu tak neprobíhaly pro naše mužstvo zrovna nejklidněji. Nechali jsme se soupeřem zbytečně zatlačit a měli jsme co dělat, abychom své vítězství uhájili. Naštěstí se již ale domácí neprosadili a my si tak odvezli z těžkého hřiště „B“ týmu Lipníku nad Bečvou plný počet bodů.

Zejména za odhodlání a bojovnost našeho týmu, jehož soupiska byla zdecimována různými zraněními a absencemi, jsme si v jedenácti lidech zasloužili odměnu v podobě třech bodů do tabulky a poskočili jsme v ní na druhé místo.
30.10.2016 20:40:14

10.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Opatovice/Všechovice "B" = 1:1

16.10.2016 Sokol Domaželice – FKM Opatovice/Všechovice „B“ = 1:1 (1:0)

Branky: 19. Talla P. z pen.

Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Martin Zajíc, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Radim Cagášek (57. Matěj Dvořák), Petr Talla, Michael Navrátil – Michal Sehnálek, Jan Fuksa

V neděli dopoledne nás čekal zápas s obtížným soupeřem, „B“ týmem FKM Opatovice/Všechovice, s kterým jsme před domácími fanoušky měli sehrát již desáté utkání právě probíhající sezony. Jelikož byl náš soupeř o pouhé tři bodíky za námi, úkol zněl jasně, zvítězit jako ve všech letošních domácích zápasech a připsat si tak další tři body do tabulky.

Zápas pro nás nezačal zrovna ideálně a hosté se ihned po úvodním hvizdu snažili diktovat tempo hry. V průběhu celého poločasu měl soupeř míč častěji na svých kopačkách a pokoušel se nacházet skulinku v naší obraně. Ta ale působila jako celek kompaktně a veškeré útoky hostů se míjely účinkem. Nebezpečí si hosté vytvářeli pouze mnohými centry ze stran, které ale většinou nacházely připravené hráče domácí obrany, vyběhnuvšího gólmana a když už našly hlavu hostujícího hráče, ten ve své příležitosti minul bránu. My se v ofenzivní činnosti nemohli vůbec dostat do hry, nedařilo se nám držet vepředu míč a velmi snadno jsme jej ztráceli. Přesto jsme se dostali v 19. minutě do vedení, kdy po krásné akci po levé straně hostující obránce spáchal faul ve vápně na Honzu Fuksu a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Peťa Talla, poslal hostujícího gólmana na druhou stranu a poslal náš tým do vedení. Jelikož se již do konce poločasu nic důležitého nepřihodilo, šli jsme do kabin za nejtěsnějšího vedení 1:0.

V poločase jsme si vytyčili cíl více se dostat do hry, nutit tak hostující hráče běhat bez míče, propracovat se do nějakých brankových příležitostí a pokud možno přidat nějakou další branku. To se nám v průběhu druhého poločasu podařilo a my měli v mnohých situacích soupeře na lopatkách. Do největší příležitosti celého zápasu se dostal po krásném centru z levé strany Petr Talla, který se ocitl na malém vápně osamocen tváří v tvář hostujícími gólmanovi, ve stoprocentní šanci ale trestuhodně minul bránu. Do vynikající příležitosti se o pár minut dostal po rohovém kopu Petry Tally, který poslal míč na zadní tyč soupeřovy brány, Martin Zajíc, který ale hlavou taktéž minul o pár desítek centimetrů bránu. A jak už to tak ve fotbale bývá, dle známého rčení „nedáš, dostaneš“ jsme dvanáct minut před koncem utkání ztratili vítězství. Po standartní situaci hostů se na zadní tyči naší brány zjevil nikým neobsazený hráč a hlavou rozhodl o dělbě bodů po remíze 1:1, jelikož žádný z týmů se již do konečného hvizdu utkání neprosadil.

My jsme tak poprvé v letošní sezoně před svými fanoušky ztratili body, domácí neporazitelnost nám ale stále zůstává. V tabulce jsme na čtvrtém místě tři body za vedoucím týmem z Čekyně a příští týden nás čeká výjezd na zápas s „B“ týmem Lipníku nad Bečvou.
23.10.2016 19:34:46

9.kolo OP 2016/2017 - Hustopeče vs Domaželice = 6:2

9.10.2016 TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou – TJ Sokol Domaželice = 6:2 (5:0)

Branky: 69. Talla P., 83. Fuksa J.

Sestava: Radim Cagášek (54. Dominik Dvořák) – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Badura – Miloš Svoboda (74. Dominik Kuba), Martin Zajíc, Matěj Dvořák (65. Michal Sehnálek), Tomáš Kašpárek – Petr Talla, Jan Fuksa

Po sérii pěti vítězných utkání v řadě jsme měli výjezd na venkovní utkání, a to na těžkou půdu Hustopečí nad Bečvou, a přestože jsme očekávali tuhý boj, po zápase by nejraději každý, kdo fandí domaželskému fotbalu, na celé utkání zapomněl.

Hned v úvodu utkání jsme při tom mohli otevřít skóre, když po krásné kombinační akci po levé straně vystřelil Pepa Baďura, ale bohužel pro domaželské mužstvo se míč zastavil na tyči domácí brány. Od té chvíle byl v prvním poločase na hřišti nebezpečný pouze jeden celek. Domácí na nás nastoupili s dobrým pohybem vepředu a s agresivní hrou s dostupováním v osobních soubojích, což nám dělalo nemalé problémy. Hráli jednoduchý, ale účelný fotbal, a svými dlouhými nákopy nenechávali naši defenzívu v klidu. My naopak nebyli schopni podržet vepředu míč a u každého souboje jsme byli druzí. Výsledek po prvním poločase v poměru 5:0 pro domácí ale asi málokdo čekal.

Do druhého poločasu jsme měli v plánu vstoupit jako jiný mančaft a pokusit se alespoň změnit obraz hry, který byl prozatím pro naše mužstvo více než strašidelný. To se nám sice v průběhu druhého poločasu, ať už zásluhou naší zvýšené aktivity nebo snížené motivace soupeře, podařilo, nicméně to bylo bez bodového efektu. Ihned po hvizdu rozhodčího, který znamenal vstup do druhého poločasu, totiž domácí tým zvýšil na hrozivých 6:0 a prakticky bylo po zápase. I přesto jsme ale měli v druhém dějství mnoho příležitostí ke vstřelení branek, bohužel pro naše mužstvo jsme proměnili pouze příležitosti dvě. V 69. minutě se prosadil po obrovské chybě domácího gólmana Peťa Tala a sedm minut před koncem snížil na čtyřbrankový rozdíl Honza Fuksa a my tak po pěti výhrách v řadě okusili zaslouženě hořkost porážky.

I přes zlepšený obraz hry v druhém poločase tak odjíždíme z hřiště Hustopečí bez bodového zisku. Teď je potřeba na zápas rychle zapomenout, poučit se z něj a pokusit se zvítězit v domácím prostředí, kde se nám v této sezoně prozatím daří. V tabulce jsme klesli na třetí místo a čeká nás soupeř z Opatovic, s jejichž „B“ týmem odehrajeme v neděli již desátý zápas v právě probíhající sezoně. Doufejme, že navážeme na letošní domácí výsledky a připíšeme si do tabulky další tři body.