8.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Stará Ves = 1:0

2.10.2016 Sokol Domaželice – SC Stará Ves = 1:0 (0:0)

Branka: 70. Horák P. vlastní

Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (86. Dominik Dvořák) – Dominik Kuba (60. Matěj Dvořák), Jan Fuksa

Po sérii čtyř výher v řadě a po klopýtnutí předních týmu tabulky jsme měli možnost protáhnout naši vítěznou sérii na pět zápasů, mohli jsme potvrdit naši domácí neporazitelnost a navíc jsme měli jedinečnou šanci dostat se na prozatimní první místo v tabulce okresního přeboru. O motivaci tedy nebylo v tomto střetnutí s týmem ze Staré Vsi nouze, když jsme navíc hráli v domácím prostředí před vlastními fanoušky.

Úvod zápasu se nám mohl stejně jako v minulém zápase na půdě Měrovic podařit na výbornou, kdy se po pár minutách ocitl v obrovské příležitosti po krásné přihrávce pod sebe od Tomáše Kašpárka Martin Zajíc, ten ale zblízka trestuhodně minul bránu hostů. Po pár minutách měl další možnost k prolomení bezgólového stavu po krásné kolmici Petra Tally Dominik Kuba, bohužel se ale své příležitosti zalekl a dobře vyběhnuvší gólman hostů jeho šanci zlikvidoval. Asi po první čtvrthodince oťukávání začali hrozit i hosté, kteří se dostali do obrovské příležitosti po centru z prvé strany, nikým neobsazený hostující hráč ale ve výtečné příležitosti z voleje jen těsně minul naši bránu. Po skvěle zahraném rohovém kopu Honzy Fuksy jsme se dostali asi po půlhodině zápasu do největší šance utkání, kdy nejprve po krásné hlavičce Ladislava Lučana z malého vápna bravurně zakročil hostující gólman, aby vzápětí zlikvidoval na brankové čáře i následnou dorážku Dominika Kuby. Přestože hra v prvním poločase byla hodně vyrovnaná a hosté zdatně sekundovali zejména ve středu pole, přece jen naše mužstvo bylo o něco nebezpečnější, což dokazoval počet gólových příležitostí, který jasně převažoval u našeho týmu. Hosté hrozili zejména ze střel zpoza velkého vápna, které se ale do odchodu do kabin míjely účinkem. A tak svítilo při závěrečném hvizdu prvního poločasu skóre na světelné tabuli v poměru 0:0.

Do druhého poločasu jsme měli v plánu hrát daleko trpělivěji, více držet míč na kopačkách a tím nutit hostující tým více běhat bez míče a samozřejmě proměňovat své šance. Mnohé slibně se vyvíjející situace z prvního poločasu jsme totiž mnohdy ani nezakončili a řešili je příliš složitým způsobem. Bohužel první patnáctiminutovka druhého poločasu se nesla spíše v duchu osobních soubojů, boje o každý míč a hráči na hřišti se zaměřovali více na hádání se s rozhodčím či se soupeřem, než aby směřovali své myšlenky na to, aby divák viděl oku lahodící fotbal. Asi v polovině druhého poločasu jsme konečně mohli vidět taky trochu fotbalu, a to zejména dvě obrovské šance domácího mužstva. Nejprve po krásné kombinaci po ose Petra Tally a Honzy Fuksy druhý jmenovaný posunul míč na hranici velkého vápna, kde ale osamoceně nabíhající Martin Zajíc z druhé vlny opět netrefil bránu soupeře a trestuhodně napálil míč vysoko nad. Pár minut poté se ocitl v další stoprocentní šanci Honza Fuksa, který skvěle vyřešil svou individuální akci, ale míč napálil bohužel pouze do břevna hostující brány. A tak nám museli pomoci po hlubokém nedorozumění hostujícího obránce se svým gólmanem hosté ze Staré Vsi, kteří si dali po nákopu Michaela Navrátila vlastní branku, která nakonec rozhodla celý zápas. Hosté pak ještě zejména po standartních situacích v závěru utkání usilovali o vyrovnání, naše mužstvo ale jejich snahu přestálo a zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 1:0.

I přes neschopnost v zakončení jsme se tak po velké pomoci hostujícího týmu ze Staré Vsi dostali po pěti vítězstvích v řadě na samotný vrchol tabulky okresního přeboru. Příští zápas nás čeká výjezd na těžké venkovní utkání, kde nás hostí osmý tým tabulky TJ Sokol Hustopeče.
04.10.2016 20:02:28

7.kolo OP 2016/2017 - Měrovice vs Domaželice = 2:3

25.9.2016 TJ Haná Měrovice – Sokol Domaželice = 2:3 (0:1)

Branky: 3. Martin Zajíc, 73. Jan Fuksa, 78. Michael Navrátil

Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (82. Michal Sehnálek) – Jan Fuksa, Tomáš Kašpárek (85. Radim Cagášek)

Po třech vítězných zápasech jsme zamířili na půdu nám ne příliš známého týmu z Měrovic a přestože soupeř okupoval spíše spodní část tabulky, rozhodně jsme nečekali na těžkém terénu jednoduchý zápas, což se nakonec potvrdilo.

Začátek utkání nám vyšel na jedničku, když ihned ve třetí minutě jsme se dostali do vedení. Po rohovém kopu Petra Tally se na přední tyči prosadil hlavičkou Martin Zajíc a poslal míč z blízka za záda bezmocného gólmana domácích. Po několika minutách jsme mohli zvýšit svůj náskok na dvougólové vedení, ale odražený míč od tyčky po střele Petra Tally Tomáš Kašpárek z blízka nepropasíroval i díky skvělému zákroku domácího brankáře do brány. Přestože jsme mohli po pár minutách vést o dvě branky, domácí rozhodně neměli v plánu dát nám tři body zadarmo. Naopak po úvodu v našem gardu se po každé naší akci pustili přímočaře do útoku a začali nám dělat nemalé problémy. Hráči Měrovic tlačili ve velkém počtu na naši obranu a hráli běhavý agresivní fotbal, což na naši hru evidentně platilo. Přesto jsme mohli po dvaceti minutách opět zvýšit své vedení, střelu Petra Tally ale domácí gólman vyrazil na brankovou konstrukci, od které šel míč pouze do zámezí. Domácí nás ale v druhé části prvního poločasu zatlačili na vlastní polovinu a hráli v této fázi svůj nejlepší fotbal v celém zápasu. Důkazem budiž dvě orazítkované tyče naší brankové konstrukce a mnoho dalších brankových příležitostí, bohudík pro naše mužstvo jsme drtivý tlak ustáli a do kabin jsme šli za nejtěsnějšího vedení 0:1.

Druhý poločas jsme měli v plánu hru uklidnit a pokusit se zvýšit naše vedení, tři body z venkovního utkání by pro nás měly cenu zlata. Každopádně domácí byli i v druhém poločase proti a byli opravdu tuhým protivníkem. V 69. minutě zápasu jsme trestuhodně ztratili ve středu hřiště míč a domácí hráč Žáček bez jakéhokoliv zdlouhavého přemýšlení napálil míč z velké dálky na bránu. Jeho rozhodnutí se ukázalo jako správné, protože míč skočil těsně před našim gólmanem a ten si s nepříjemnou střelou poradit nedokázal, 1:1. My ale ukázali v pravou chvíli charakter a po krásné individuální akci vystřelil v 73. minutě zpoza rohu šestnáctky Honza Fuksa na bránu a míč si našel cestu do branky soupeře. Navíc po dalších pěti minutách jsme se mohli radovat již z dvoubrankového vedení, když po skvěle vykombinované akci odcentroval Miloš Svoboda z pravé strany hřiště přímo na hlavu nabíhajícího Michaela Navrátila a ten už neměl problém rozvlnit zblízka síť domácí branky, 1:3. Domácí ale nehodlali souboj o tři body vzdát a pustili se do nás v závěrečných minutách i přes dvougólové manko. Odměnou jim byla snižující branka minutu před koncem, kdy po pravé straně zaútočili ve více lidech a po přízemním centru se nejlépe zorientoval domácí Mikulenčák a snížil na jednogólový rozdíl. Bohužel pro domácí ale přišla tato branka příliš pozdě a my vyhráli v poměru 2:3.

Překvapila nás zejména bojovnost a fyzická připravenost soupeře, který nám nic nedaroval po celých 90 minut zápasu a nenechal nám na hřišti ani centimetr místa zadarmo. O to víc těší fakt, že jsme dokázali v tuhém boji na těžké půdě Měrovic získat veledůležité tři body a definitivně jsme tak v boji o přední příčky tabulky okresního přeboru.

04.10.2016 19:00:26

6.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Soběchleby = 4:2

18.9.2016 Sokol Domaželice – Sokol Soběchleby = 4:2 (2:1)

Branky: 15. Zajíc M., 35. Talla P., 52. Talla T., 59. Dvořák M.

Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Miloš Svoboda (83. Dominik Kuba), Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (45. Matěj Dvořák) – Jan Fuksa, Tomáš Talla (70. Michal Sehnálek)

Po dvou výhrách jsme v domácím prostředí hostili tým ze Soběchleb, který byl v tabulce na jedenáctém místě. Úkol před svými fanoušky zněl jasně, získat zápasový „hattrick“ a udržet se v boji o přední příčky tabulky.

Prakticky ihned po úvodním hvizdu na nás hosté překvapivě vletěli a zatlačili nás do hluboké defenzívy. Dobře se pohybovali, dlouhými nákopy mířenými na hranici naší šestnáctky tlačili na naše obranné řady a dobrým doplněním hráčů nám nadělali několik problémů. První desetiminutovku jsme tak nemohli hrát svou hru, hosté se ale naštěstí neprosadili a my přestáli jejich úvodní tlak. Postupem času jsme začali přebírat otěže zápasu a po patnácti minutách jsme se prosadili my. Po krásné individuální akci po pravé straně našel Honza Fuksa přesnou přihrávkou pod sebe Martina Zajíce, který na hranici pokutového území rozvlnil síť odkryté brány. V době, kdy jsme našli pevnou půdu pod nohama, hosté udeřili ze standartní situace. Po rohovém kopu na přední tyč se prosadil nikým neobsazený hostující hráč a vyrovnal stav utkání na 1:1. My se ale nenechali vyrovnávající brankou rozhodit a vrhli své síly do útoku. Po dvou orazítkovaných tyčích Honzy Fuksy a následně Petra Tally jsme ještě misky vah nepřevážili na svou stranu, ale ve 35. minutě jsme se konečně dostali do vedení. Petr Talla si před šestnáctkou doslova pohrál s hostujícími hráči, když nejprve si přehodil míč na pravou nohu, poté zase na levou a pohotovou střelou zpoza velkého vápna do protisměru hostujícího gólmana poslal svůj tým opět do vedení. Jelikož se skóre již v prvním poločase neměnilo, šli jsme do kabiny za stavu 2:1.
V druhém poločase jsme především chtěli zpřesnit a více roztáhnout naši hru a donutit tak hostující tým více běhat. Samozřejmě přišla řeč i na proměňování šancí, jelikož jsme si jich vytvořili za první poločas opravdu hodně a pouze dvě branky byly mírným zklamáním. V celém druhém poločase poněkud upadlo tempo hry, ale zápasu rozhodně nechyběl z hlediska množství gólových příležitostí a samotných branek náboj. Již po patnácti minutách druhého poločasu bylo však o dnešním vítězi jasno. Nejprve v 52. minutě zvýšil Tomáš Talla, který se po rohovém kopu nejlépe zorientoval v pokutovém území a hlavou zvýšil náskok domaželského týmu na dvougólový. Aby pak v 59. minutě rozhodl o vítězství domácího mužstva střídající Matěj Dvořák, který se dostal k míči za hranicí velkého vápna a s míčem se rozhodně nepáral. Napálil jej skrze nohy bránících hráčů Soběchleb, kteří míč tečovali a ten si našel nad hlavou bezmocného gólmana hostů cestu přímo do brány, 4:1. Hosté sice pět minut na to snížili, kdy naše obrana ukázala až neuvěřitelnou pasivitu a nechali hráče Soběchleb na třetí pokus překonat našeho gólmana, ale my si již nenechali vítězství vzít. Matěj Dvořák pak měl ještě dvě obrovské příležitosti ke vstřelení branky stejně jako jeho spoluhráči Honza Fuksa a Pepa Baďura, bohužel všichni se svými stoprocentními šancemi nenaložili dobře a my tak své vedení již nezvýšili, což mohlo být vzhledem k mnoha vyloženým šancím docela zklamáním.

Každopádně výhra 4:2 se počítá a počítají se především tři důležité body, které nás drží blízko čela tabulky. Další zápas nás čeká výlet do Měrovic, kde můžeme navázat na dobré výsledky posledních zápasů.
25.09.2016 21:29:48

5.kolo OP 2016/2017 - Bělotín vs Domaželice

10.9.2016 Sokol Bělotín „B“ – Sokol Domaželice = 1:3 (0:2)

Branky: 12. Fuksa J., 32. Talla T., 74. Talla P.

Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek (75. Michal Sehnálek), Matěj Dvořák, Petr Talla, Marek Vaculík (64. Miloš Svoboda) – Jan Fuksa, Tomáš Talla

Tentokrát nezvykle v sobotu v brzkém po poledním čase jsme vyjeli na již pátý zápas letošního ročníku okresního přeboru a po dvou zpackaných venkovních zápasech s deseti obdrženými brankami jsme stále čekali na první výhru z venkovního prostředí, ba dokonce i na první branku na půdě soupeře. Zápas na půdě Bělotínu, kde na nás čekal domácí „B“ tým, byl jasným důvodem ke změně a my jsme nemohli brát nic jiného než tři body, pokud jsme chtěli hrát o přední místa v tabulce.

Prakticky od první minuty zápasu jsme se snažili udávat tempo hry a měli jsme daleko více míč v našem držení. Pokoušeli jsme se hrát trpělivý fotbal založený na pevné defenzívě s tlakem na domácí obranu. Přesto ale mohli jako první otevřít skóre hosté, když z ojedinělé příležitosti napálil domácí hráč z pětadvaceti metrů míč směrem k naší bráně a ten orazítkoval její břevno. S trochou štěstí jsme pokračovali v zápase a prakticky až do konce prvního poločasu už hrál pouze jeden tým. Domácí nenapadali naši rozehrávku a my tak mohli hrát svůj fotbal. Ve 12. minutě jsme se na tři doteky dostali pěknou kombinací za obranu hostů a Honza Fuksa, který na hranici ofsajdové pasti převzal hezkou kolmici od Pepy Baďury a pádil osamocený na bránu soupeře. Ve stoprocentní šanci zachoval chladnou hlavu a konečně prolomil letošní gólové prokletí, 0:1. Po dvaceti minutách jsme přidali další pojistku, když po rohovém kopu Petra Tally se v chumlu hráčů nejlépe zorientoval Tomáš Talla a zasunul míč levačkou za záda domácího brankáře. Jelikož se již stav do poločasu neměnil, šli jsme do kabin za nadějného dvoubrankového vedení.

Po poločasové přestávce byl cíl jediný, neinkasovat zbytečnou branku, hrát pořád dominantní fotbal a pokusit se přidat další branky. První z cílů jsme ale ztratili ihned v první minutě půle druhé, když se po autovém vhazování nedorozuměla naše stoperská dvojice a domácí hráč se zjevil na malém vápně tváří v tvář Radimu Cagáškovi, který neměl s přesnou střelou sebemenší šanci. Snižující branka samozřejmě vlila novou krev do žil domácích hráčů a ti začali daleko více tlačit na naši obranu. My vypadli z role, nebyli jsme schopni vepředu udržet míč a na naši bránu se řítil jeden útok za druhým. Pojistku v podobě třetí branky mohl přidat po pár minutách Honza Fuksa, jenomže v samostatném nájezdu nepřekonal domácího brankáře a zápas tak byl stále otevřený. Naštěstí šestnáct minut před koncem jsme na polovině hřiště rychle rozehráli standartní situaci, míč se dostal k Petrovi Tallovi, který dalekonosnou střelu levačkou, která k údivu domácího strážce svatyně byla tečována a zapadla za jeho záda. Jelikož se již do konce utkání ani jeden tým gólově neprosadil, vezeme z těžké půdy Bělotínu cenné tři body za výhru 1:3.

První venkovní výhra je tak na světě a těší zejména fakt, že jsme dokázali konečně proměňovat své šance a vstřelili jsme na cizí půdě tři branky. V příštím kole přivítáme v domácím prostředí tým ze Soběchleb a budeme hájit domácí neporazitelnost.