7.9.2013 FK Býškovice/H. Újezd B – Sokol Domaželice A 0:7 (0:3)

Branky: Fuksa J. 2, Kroulík K., Talla P., Talla T. 2, Kratochvíl T.
Sestava: Radim Cagášek – Tomáš Kašpárek, Martin Skýpala, René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Petr Talla, Kamil Kroulík – Tomáš Talla, Jan Fuksa
V sobotu jsme sehráli během horkého slunečného odpoledne utkání s mužstvem FK Býškovice/Horní Újezd „B“, se kterým jsme na jejich hřišti pravidelně odehrávali zápasy s množstvím vstřelených gólů, což se samozřejmě líbilo všem příznivcům kopané. Ještě před výkopem jsme museli řešit nepříjemnou situaci nedostatku hráčů, jelikož nám z různých důvodů chyběli tři hráči a problémem bylo doplnit mužstvo z našeho „B“ týmu, který hrál souběžně utkání na půdě Skaličky. Proto musel trenér Petr Krúza improvizovat se základní sestavou a zároveň se tak strachovat o to, aby se žádný z jedenácti hráčů v poli během zápasu nezranil. Častým problémem na úzkém hřišti Horního Újezdu v posledních letech nebyla ani tak předváděná hra, jako spíše obrovské množství neproměněných šancí. Proto jsme chtěli už od prvních minut napadat rozehrávku soupeře a hrát rychlý nátlakový fotbal. Prakticky ihned od úvodního hvizdu jsme začali atakovat bez míče velmi vysoko, domácí se jen těžko dostávali na naší polovinu a my dělali domácí obraně nemalé problémy. Ihned v úvodu utkání jsme se takto prezentovaným stylem fotbalu dostali do vedení. Domácí obrana společně s jejich gólmanem vyrobili pod tlakem chybu, díky níž se dostal Honza Fuksa tváří v tvář gólmanovi domácích a chladnokrevně zakončil. Na domácí bránu se valil jeden útok za druhým a jen díky pohotovým zákrokům domácího brankáře byl rozdíl mezi oběma týmy pouze jednogólový. Ten se ale navýšil zhruba v polovině první půle, kdy se na pravém křídle uvolnil Tomáš Talla, který naservíroval míč pod sebe na Honzu Fuksu, jehož zblokovaná střela se dostala k osamocenému Kamilovi Kroulíkovi, jenž nasměroval míč s pomocí teče domícího obránce do horního rohu brány. Pět minut poté se skóre měnilo potřetí. Na hranici velkého vápna si pohrál s domácí obranou Petr Talla, který si připravil míč na levou nohu a přesnou přízemní střelou do protipohybu strážce domácí svatyně zvýšil na 0:3. Konec prvního poločasu se začali více prosazovat domácí hráči, konsolidovaná obrana našeho týmu ale nepřipustila žádné výraznější ohrožení naší brány. Naopak těsně před koncem jsme mohli svůj náskok ještě navýšit, ale po krásné kombinaci jsme nedotáhli vyloženou příležitost, kdy se Honza Fuksa ocitl sám s míčem asi metr od brankové čáry, ale domácí brankář stihl fantastickým zákrokem výraznou šanci zlikvidovat, a tak jsme šli do šatny s vedením o tři góly.
Druhý poločas jsme chtěli pokračovat ve stejné nátlakové hře a pokud možno přidat nějaké branky. Domácí nás ale zaskočili zvýšeným pohybem a i když prohrávali o tři góly, nechtěli prodat svou kůži lacino. Bojovnost a touha domácích po zdramatizování zápasu nám vytvořily mnoho krušných chvil před naší bránou, výborné zákroky Radima Cagáška a bojovnost našeho týmu ale zamezily snížení. Naopak v době největšího tlaku soupeře jsme udeřili po krásné akci Petra Tally, který na hranici velkého vápna tak dlouho čekal s míčem u nohy, až našel nádhernou kolmicí pěkně nabíhajícího Honzu Fuksu, který se prosadil v tomto zápase již podruhé střelou na první tyč. Pár minut na to dostal míč na středu pole Martin Zajíc, který měl spoustu volného prostoru k tomu, aby našel ve vápně Tomáše Tallu, který se jednoduchou kličkou zbavil obránce a rozvlnil síť domácí brány popáté. Domácí se mohli dočkat po přísně odpískané penaltě alespoň jednoho vstřeleného gólu, Radim Cagášek ale nešťastně provedený pokutový kop chytl, a to definitivně zlomilo vůli domácího celku. Do konce utkání jsme se ještě prosadili dvakrát. Nejprve prakticky neatakován prošel domácí obranou Tomáš Kratochvíl, který pohotovou přízemní střelou levačkou uklidil míč do sítě. Aby pár minut na to završil skóre zápasu na 0:7 po krásné přihrávce Petra Tally na malé vápno soupeře, kde si již snadno poradil dorážející bratr Tomáš Talla.
Z hřiště Horního Újezdu tedy odjíždíme s vysokým sedmigólovým vítězstvím a kvalitní předvedenou hrou. Celý tým šlapal jako dobře namazaný stroj, hra fungovala skvěle od zadních řad až po produktivní ofenzívu, čemuž napovídá i konečný výsledek. Vysoké vítězství nejenže potvrdilo naši neporazitelnost v právě probíhající sezoně, ale vyneslo nás také do čela tabulky. V neděli se utkáme na domácí půdě s „B“ týmem Lipníku nad Bečvou, který má jako jediný tým společně s našim mužstvem plný počet bodů a tudíž se bude hrát o první místo ve skupině. Doufáme, že náš přijde podpořit co nejvíce fanoušků a upevníme si vedoucí pozici.