1.9.2013 Sokol Domaželice A–FK Opatovice/Všechovice B 4:1 (3:1)

Branky: vlastní, Talla T., Kašpárek T., Kroulík K.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan (Kamil Kroulík), René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Tomáš Talla, Jan Fuksa
Nedělní dopoledne nám přineslo nejen deštivé počasí, ale i druhý domácí zápas této sezony. Ttentokrát s týmem FK Opatovice/Všechovice, který měl před tímto utkáním na kontě dvě výhry a jednu porážku s týmem Čekyně, který prochází sezonou stejně jako náš tým bez ztráty bodu. Očekávali jsme tedy nelehké utkání, což se nám v průběhu zápasu potvrdilo, i když tomu třeba konečný výsledek neodpovídá.
Naše sestava se z minulého kola vůbec nezměnila a jelikož se jednalo o domácí zápas, chtěli jsme do zápasu vlétnout ihned od začátku a vnutit soupeři náš systém hry. To se nám podařilo a v úvodu zápasu jsme vstřelili velmi důležitý brzký gól. Po krásném rohovém kopu Honzy Fuksy sice jeden z hostujících hráčů ještě sebral míč z hlavy doskakujících hráčů domácích, ale míč se dostal k dalšímu hráči hostů, který byl nenadálou situací tak překvapen, že míč zavěsil nekompromisně hlavou pod břevno vlastní brány. Trocha štěstí dodala domácím potřebné sebevědomí a ti tlačili neustále na bránu domácích. Každopádně dobře se pohybující hráči hostů a nedostatečná finální fáze našeho ofenzivního snažení způsobila, že jsme se jen horko těžko dostávali do vyložených šancí. A tak nám muselo asi o deset minut později zase pomoci štěstíčko. Po nepřesné přihrávce do vápna hostů udělal chybu jeden z domácích stoperů, odražený míč se dostal obloukem přímo k Tomáši Tallovi, který přesně umístěnou střelou z voleje prostřelil gólmana hostů a zvýšil vedení domácího týmu na 2:0. Bohužel dvougólové vedení, jak už to u našeho týmu bývá zvykem, uspokojilo domácí hráče, ti se přestali pohybovat, vázla kombinační hra a hosté se začali v zápase výrazněji prosazovat, zejména přes naši záložní řadu. Vysvobození z mnohých nebezpečných situacích hostů nám přinesla zhruba v třicáté minutě krásná kombinační akce našeho týmu, kdy po levé straně skvěle podpořil útočnou snahu bek Marek Vaculík, přesným přízemním centrem naservíroval míč přímo na nohu dobře nabíhajícího Tomáše Kašpárka, který levou nohou uklidil balón do rohu brány, 3:0. Kdo by si v tuto chvíli pomyslel, že je po zápase, hrubě by se zmýlil. Hosté se nevzdali, začali na rozdíl od našich hráčů bojovat o každý míč a tato snaha přinesla těsně před přestávkou své ovoce. Po jednom z rohů se prosadil hostující hráč, který hlavou těsně před vybíhajícím gólmanem přesně zamířil míč do naší brány a postaral se o zdramatizování vývoje utkání.
V poločase jsme sice mohli být spokojeni s prozatímním výsledkem, ovšem spousta nepřesností, nedůslednost v krytí svých pozic a uspokojení z vstřelených branek rozhodně nenechalo trenéra klidným. Stačila jedna branka hostujícího týmu a mohli jsme se strachovat o nabytý náskok. I proto jsme se chtěli do druhého poločasu vrátit s míčem na svých kopačkách, více se pohybovat a případně přidat další branku. Hosté sice bojovali jako lvi, ovšem druhý poločas byl už více v režii našeho týmu. Naši hráči se projevovali s daleko větším sebevědomím než v první půli, z čehož vyplynulo několik velice slibných šancí. Nejprve střílel zpoza šestnáctky Honza Fuksa, který se pokoušel obstřelit hostujícího gólmana, ale jeho razantní střela byla zblokována. Po mnoha rohových kopech se neprosadil Tomáš Talla, který hlavou jen o kousek netrefil bránu hostů. Po jednom z pěkných průniků hostující obranou se neprosadil slabou střelou Petr Talla a po něm střelou z blízka ani jeho bratr Tomáš. A když se dvakrát neprosadil po slibných příležitostech Martin Zajíc, musel zápas rozhodnout asi deset minut před koncem střídající hráč Kamil Kroulík, který pohotovou střelou do odkryté brány překonal vyběhnuvšího brankáře hostů a svým prvním soutěžním gólem v kategorii „A“ mužstva (k čemuž mu gratulujeme) stanovil konečný výsledek na 4:1. Nutno ovšem dodat, že si hostující tým zaslouží pochvalu za bojovnost, skvělý pohyb a fér utkání, které nám sebralo mnoho sil.
Naše série vítězství se tedy vyšplhala na čtyři utkání a držíme si tedy stále plný počet bodů, což nám zajišťuje průběžné třetí místo. Pozor, příští víkendové utkání se odehraje již v sobotu 7.září a jedeme bojovat o další vítězství na půdu Horního Újezdu, kde sehrává své domácí zápasy tým FK Býškovice/Horní Újezd „B“, kterému patří v tabulce prozatímní deváté místo.