25.08.2013 Sokol Lobodice – Sokol Domaželice A 2:3 (2:1)

Branky: Fuksa J. 2, Talla T.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Tomáš Kratochvíl, Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Tomáš Talla, Jan Fuksa (Kamil Kroulík)
V neděli odpoledne jsme vyrazili na půdu týmu z Lobodic, jenž v loňské sezoně postoupil z nižší soutěže bez ztráty jediného bodu, takže jsme k zápasu chtěli přistoupit velmi ostražitě a průběh zápasu nám naše obavy potvrdil. Výšková převaha domácího týmu byla evidentní, a tak jsme věděli, že půjde o velice tvrdý a náročný fotbal na těžkém terénu, jelikož deštivé počasí trávníku určitě nepomáhalo.
Úvod utkání byl z naší strany výborný, vletěli jsme do utkání se sebevědomím a domácí byli z naší hry možná trochu zaskočeni. Ihned v úvodu utkání jsme mohli jít do vedení, ovšem přesný centr Martina Tománka usměrnil hlavou Tomáš Talla pouze do tyče domácí brány. Měli jsme dobrý pohyb po hřišti, hráči hráli své posty a z plnění systému hry jsme těžili ovoce, jelikož asi po čtvrt hodině hry jsme se dočkali první branky. Petr Talla nahrál na středu hřiště Martinu Zajícovi, ten přistrčil na vápně na Honzu Fuksu, jenž se s míčem vůbec nepáral a napálil ho bodlem na zadní tyč. Překvapený gólman domácích na míč nestihl zareagovat, a tak jsme se dostali do vedení. V dalších minutách jsme měli opět dvě výrazné šance, ovšem ani Petr Talla hlavou z bezprostřední blízkosti, ani jeho bratr Tomáš se gólově neprosadili, a tak přišel nám známý trest. Po nevydařeném odkopu našeho gólmana se odrazil míč do našeho vápna, kde již nedokázal brankář doběhnout a nechtěně srazil dobíhajícího hráče Lobodic. Rozhodčí odpískal pokutový kop, jenž domácí hráč proměnil a začínali jsme od začátku. Domácí se vyrovnávací brankou namlsali a bylo to na nich znát. Na naši bránu se valil jeden útok za druhým, jelikož se náš pohyb po hřišti a důraz v osobních soubojích téměř vytratil. Za několik minut mohli naši nedostatečnou hru domácí potrestat, když se po rohovém kopu dostal míč na zadní stranu malého vápna, odkud domácí hráč pohotově střílel. Balón se ale naštěstí otřel pouze o tyč naší brány. Zjevné varování domácího týmu jsme ale nebrali dost vážně, a tak se o několik minut později radoval domácí celek podruhé. Vysoký centr do vápna, tedy častou formu snažení se lobodického týmu, zužitkoval urostlý domácí hráč, který se neobsazen otočil kolem našeho stopera a propálil našeho brankáře podruhé. Těsně před koncem ještě mohli domácí svůj náskok navýšit, domácímu hráči se ale nepodařilo zamířit mezi tři tyče a my jsme byli jen rádi, že můžeme jít do šatny, i když se ztraceným vedením.
V poločase jsme především nechtěli vzdát náš boj a chtěli jsme navázat na úvodní půli prvního poločasu. Každopádně bez dobrého pohybu a nasazení hrát fotbal se silově hrajícím domácím celkem nešlo, a tak byl náš cíl jasný. Do druhé půle jsme vlétli opět s velkou chutí a s nabranými sílami z poločasové přestávky a na našem fotbalu to bylo hned znát. Začali jsme opět využívat naší ofenzivní hry, která svým pohybem daleko více zaměstnávala obranu domácích, než jak tomu bylo ke konci první půle. Tím jsme ukázali domácím, že v tomto zápase neprodáme svou kůži tak lacino. Během deseti minut se nám podařilo vyrovnat, a to byl přesně ten impulz, který nám pomohl blíže k našemu vytouženému cíli. Martin Tománek opět centroval do prostoru pokutového území, domácí stoper správně netrefil míč a i když jeho chybu ještě nedokázal využít střelou ve skluzu Martin Zajíc, jehož střelu domácí gólman dokázal vyrazit, ovšem ale pouze k Honzovi Fuksovi, který zachoval chladnou hlavu a rozvlnil síť odkryté svatyně domácích podruhé, 2:2! Vyrovnávací branka vlila novou krev do žil našim hráčům, kteří ucítili svou šanci na odvetný obrat. Ten se nám podařil asi o dalších deset minut později, kdy se na pravém křídle hezky uvolnil Tomáš Kratochvíl, pohotově vystřelil z rohu velkého vápna svou levačkou na bránu domácích a tam Tomáš Talla tečoval míč před domácím gólmanem takovým způsobem, že již nestihl na změnu směru zareagovat a míč skončil potřetí v bráně domácího mužstva. Po několika minutách jsme mohli své vedení ještě navýšit, střela levačkou Tomáše Kašpárka ale skončila na tyči domácí brány a odražený míč skončil pouze v ruce gólmana. Domácí celek se snažil na naši obranu ještě v závěru zatlačit a vynutit si alespoň jeden bod, kompaktní a týmová hra našeho celku tomu ale zabránila a my si odvážíme po tuhém boji velmi cenné vítězství.
Hráči si za předvedený výkon a týmovou hru zaslouží uznání, jelikož nechali na hřišti tuze bojujícího domácího týmu z Lobodic opravdu všechno a sami museli mít ze zápasu dobrý dojem, jelikož takhle vydřená vítězství vždy potěší každého hráče. Příští týden v neděli dopoledne přivítáme na našem hřišti „B“ tým Opatovic/Všechovic, který dnes prohrál s vedoucím celkem tabulky, tedy s týmem Čekyně. Doufáme, že navážeme na dnešní výkon a počtvrté za sebou zvítězíme. Přijďte nás podpořit!