18.08.2013 Sokol Domaželice A – KMK ZUBR Přerov 3:1 (2:0)

Branky: Talla T. 2, Fuksa J.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Talla (Tomáš Kašpárek) – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa

V neděli dopoledne jsme odehráli první zápas letošní sezony na domácí půdě a přivítali jsme nováčka této soutěže, mužstvo KMK ZUBR Přerov. Přestože tento tým loni postoupil z nižší soutěže, již před zápasem jsme nechtěli nechat nic náhodě a ujišťovali se, že k zápasu přistoupíme zodpovědně a od první minuty budeme pracovat na plné obrátky.
Úvod zápasu nám sice vyšel, ale celkový průběh jasně ukázal, že soupeř se snadno porazit nenechá. Od prvních minut jsme převzali otěže zápasu a drželi si územní převahu, z níž plynulo několik výrazných šancí. Bohužel naši útočníci několik z nich nezužitkovali, a tak vzal na sebe zodpovědnost Tomáš Talla hrající na levém křídle. Za šestnáctkou soupeře vzal balón, prošel s ním do pokutového území, kde obešel i gólmana hostů a už mu nezbývalo v cestě nic, co by mu zabránilo posunout míč do osamocené svatyně. Místo toho, aby se naše hra uklidnila, se stal přesný opak a absence pohybu a nedůrazu z naší strany zapříčinila, že začali daleko více hrozit hráči KMK, i když si žádnou vážnější příležitost nevypracovali. Každopádně hluchá místa v naší hře, která byla k vidění od našeho vstřeleného gólu během následujících dvaceti minut, musel ukončit opět agilní Tomáš Talla, který využil hezkou kolmici od jeho bratra Petra. Převzal na hranici velkého vápna míč, zachoval oproti našim útočníkům chladnou hlavu a obstřelil vyběhnuvšího brankáře hostujícího celku. Jelikož se do přestávky nic výraznějšího nestalo, šli jsme do šaten s příznivým výsledkem 2:0, ovšem naše předvedená hra neodpovídala zdaleka optimu požadovaného trenérem.
V šatně jsme dostali pokyny, abychom vnutili soupeři náš systém hry a zápas opět dostali pod kontrolu. Bohužel místo toho, abychom hru roztáhli do šířky a více drželi míč, soupeřova bojovnost a nasazení dělali nedostatečně se pohybujícím hráčům našeho týmu obrovské problémy a otěže převzal hostující tým. Mnohá varování našemu celku, která dával soupeř jasně najevo, nebrali naši hráči dost vážně, a tak se po mnohých závarech před naší bránou dočkali vstřelené branky i hosté. Po jednom z rohových kopů se dostal k míči na zadní straně pokutového území hostující hráč a nedělal mu sebemenší problém propasírovat míč do naší sítě a zásadně tak zdramatizovat průběh utkání. Naši hráči tuhle facku opravdu potřebovali, protože po obdrženém gólu začali opět hrát svůj fotbal, což bylo na unavených hostech, kteří nechali v úvodní půli druhého poločasu opravdu mnoho sil, docela znát. Po jedné z šancí se asi dvacet minut před koncem konečně prosadila naše útočná dvojice. Honza Fuksa si skvěle naběhl na přesný centr Tomáše Kratochvíla a neobvykle hlavou rozvlnil síť a zpečetil tak osud zápasu. Hostům už nezbylo příliš sil, mnoho pohledných akcí ale nebylo vidět ani na naší straně, jelikož se konec zápasu nesl zbytečně spíše v nervózním a rozhádaném duchu.
Každopádně jsme potvrdili vítězství z prvního kola a máme na kontě po dvou odehraných zápasech plných šest bodů. Bohužel předvedená hra měla své mouchy a silnější soupeř by našich chyb určitě dokázal využít. I proto nemůžeme být zatím příliš spokojeni a máme na čem pracovat.