14.července 2013 – Turnaj „Zemské osy“ v Mrlínku

Trenér: Petr Krúza
Zúčastnění hráči: Radim Cagášek, Dominik Dvořák, Josef Baďura, Tomáš Talla, René Suchánek, Martin Sehnálek, Vít Valášek, Marek Vaculík, Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Andrej Buršík, Daniel Navrátil, Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa

V neděli 14.července jsme byli pozváni do Mrlínku, kde jsme odehráli 42.ročník tradičního fotbalového turnaje „Zemské osy“, kde se nám v poslední době náramně daří a nejinak tomu bylo v letošním ročníku, kdy jsme jeli obhajovat loňské vítězství v turnaji. Turnaj byl rozlosován do dvou skupinách po třech týmech a rozmístění ve skupinách rozhodovalo v „play-off“ fázi o konečném pořadí turnaje. Do naší skupiny bylo nalosováno domácí mužstvo z Mrlínku a tým Komárno/Osíčko. První zápas jsme odehráli s druhým jmenovaným týmem něco málo po desáté hodině ranní a vlétli jsme do zápasu s nadšením. Během první půle jsme vedli už 3:0, kdy se postupně trefili Andrej Buršík, Honza Fuksa a Martin Zajíc. Soupeř poté z penalty snížil a následně už v druhém poločase využil nepodařené ofsajdové pasti a dostal se tak na rozdíl jednoho gólu. Honza Fuksa, který v tento den slavil narozeniny, se ale prosadil v zápase podruhé a snížení soupeře opět z penalty tak už nestačilo a my jsme tedy vyhráli v divokém zápase 4:3. Druhý zápas jsme odehráli s domácími hráči Mrlínku, který ač hned v úvodu zápasu prohrával po obrovské chybě obránce, které využil Tomáš Kratochvíl, měl v celém zápase jasnou převahu, kterou ale nedokázal zužitkovat v potřebné vítězství a zápas skončil 1:1 po další penaltě v náš neprospěch. Domácí tým hrál celý zápas daleko dynamičtěji, pohyblivěji a s mnohem větším nasazením. Jelikož ale Mrlínek v prvním zápase pouze remizoval, obsadili jsme ve skupině první místo a sehráli jsme tak utkání o celkové první místo v turnaji s týmem slovenské Horné Poruby. V zápase jsme po většinu hrací doby dominovali jak v územní převaze, tak i v množství vypracovaných šancí. První poločas jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, absolutně jsme vládli v držení míče a vypracovali jsme si několik slušných příležitostí, z nichž jednu proměnil Dan Navrátil. Druhý poločas byl už více komplikovaný, v jeho první půli jsme ještě kontrolovali průběh utkání a přidali jednu branku, kdy se nádherně prokombinovali soupeřovou obranou bratři Petr a Tomáš Tallové, z nichž druhý jmenovaný nekompromisně propálil gólmana Horné Poruby. Soupeř se ale nevzdal a silou vůle zápas ještě zdramatizoval, kdy nejprve proměnil rohový kop a poté ještě vytvořil dvě skrumáže před naší bránou, nebezpečí jsme ale společnými silami zažehnali a obhájili jsme tak loňské prvenství.