MUŽI: 15.6.2013 Sokol Újezdec – Sokol Domaželice 1:3 (1:2)

Branky: Talla P. 2, Kratochvíl T.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Pavel Baďura, Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa
V sobotu odpoledne, v době kdy nás sužovalo na rozdíl od minulých týdnů úporné vedro, jsme sehráli venkovní zápas na půdě tradičního rivala z Újezdce, s kterým se nám v posledních letech výrazně daří. Nejen z důvodu možné „odvety“ týmu Újezdce, ale možná trochu i z důvodu přílišného sebevědomí mezi našimi hráči „visel ve vzduchu vztyčený ukazováček“ a trenér tudíž nechtěl ponechat nic náhodě a naordinoval ihned od začátku ofenzivní taktiku s míčem u nohy.
Bohužel první minuty zápasu se odehrávaly naprosto odlišně a domácí hráči se do nás pustili ve velkém stylu. Domácí se velmi dobře pohybovali, byli mnohem důraznější v osobních soubojích a my se prakticky vůbec během prvních deseti minut nedostali ke své hře. Domácí tým navíc z úvodní desetiminutovky vytěžil první branku zápasu, kdy po centru ze strany na úroveň mezi penaltou a malým vápnem svedl vzdušný souboj domácí útočník s našim gólmanem, u míče byl však útočník o zlomek vteřiny dříve a míč si našel cestu do odkryté brány našeho týmu, 1:0. Potřebná facka probudila z letargie hráče našeho týmu a konečně jsme se začali více prosazovat. Potřebné sebevědomí pro prezentování naší hry jsme ale získali až po vyrovnávací brance. Ve dvacáté minutě zápasu po levé straně krásně zakombinovala dvojice Fuksa – Talla P., z nichž se druhý jmenovaný dostal na hranici pokutového území sám před vyběhnuvšího gólmana Újezdce, kterého chytrou střelou přehodil a vyrovnal stav utkání na 1:1. Vyrovnání dodalo našim hráčům chuť do zápasu a zvýšené sebevědomí se ihned projevilo v předváděné hře. Začali jsme se více prosazovat před bránou soupeře, k čemuž nám ale dopomáhala i chybující obrana Újezdce. Do konce druhého poločasu jsme se prosadili ještě jednou, kdy po faulu na hranici velkého vápna domácí faulovali, my zahrávali z velkého úhlu standardní situaci, po které nachytal střílející Tomáš Kratochvíl domácího gólmana u první tyče, kam propasíroval svou přízemní důraznou střelu. Obdržená branka domácí zaskočila a my tak šli do šatny po zaspaném úvodu utkání s jednogólovým vedením 1:2.
Do druhého poločasu jsme chtěli vyběhnout s více kompaktní, zodpovědnější a sebevědomější hrou, bohužel cíl jsme na hřiště opět nepřenesli. Druhý poločas byli totiž o něco více nebezpeční domácí, kteří hráli velmi tvrdý fotbal a šli za vítězstvím o něco více. Pro domácí mužstvo ale předvedená snaha nepřinesla žádné ovoce, jelikož jim chybělo proměňování gólových příležitostí a v mnohých situacích i kousek štěstí. Domácí se v druhém poločasu daleko více tlačili před naši bránu a když to nešlo díky naší kvalitní defenzivní činnosti kombinací, zkoušely nám domácí nadělat spoustu problémů standardními situacemi. A nutno dodat, že to před naší bránou několikrát hořelo a gól visel doopravdy na vlásku. Za zmínku stojí šance domácích, kdy po jedné ze standardních situacích se míč dokonce několikrát dotknul břevna naší brány. Domácí ale žádnou svou šanci na vyrovnání nevyužili, a tak zbylo několik příležitostí na naše mužstvo. Deset minut před koncem ještě zvýšil Petr Talla po individuální akci, kdy si v pokutovém území vedl míč tak dlouho, až pod nohou obránce překvapivě vystřelil a na první tyči opět propálil gólmana domácích. Další šanci nevyužil tváří v tvář gólmanovi Tomáš Kašpárek, a tak jsme si odvezli z derby s Újezdcem další tři body za cenné vítězství 1:3.
V tabulce jsme se dostali o tři body právě před soupeře z Újezdce a před posledním kolem, které hrajeme v neděli na domácím hřišti s týmem Sokolu Soběchleb, máme již zaručené minimálně šesté místo. Doufáme, že na poslední zápas probíhající sezony přijde co nejvíce fanoušků a my se jim odvděčíme dalšími třemi body.

Autor: Martin Zajíc