MUŽI:9.6.2013 Sokol Domaželice – Sokol Hustopeče 6:3 (3:2)

Branky: Kratochvíl T. 2, Kašpárek T. 2, Talla P., Suchánek R.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan (Martin Skýpala), René Suchánek, Marek Vaculík – Pavel Baďura, Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa
V neděli dopoledne, kdy nám v době zataženého počasí a různých průtrží mračen, které trápí celou střední Evropu, vykouklo sluníčko na povrch a hřálo nás prakticky celý nedělní den, jsme odehráli domácí utkání se Sokolem Hustopeče. Soupeř byl v tabulce pod námi s pouhými dvaceti body, a tak jsme chtěli na domácím hřišti před vlastními fanoušky zvítězit a připsat si tak další tři body do bodového součtu.
Ovšem úvod utkání jsme poněkud zaspali. Než jsme se stihli rozkoukat, hosté převzali otěže zápasu a v úvodní desetiminutovce dominovali jak v držení míče, tak i v nebezpečí před brankou. Hostující hráči dokonce dokázali z úvodní dominance vytěžit první branku zápasu, kdy po střele hostujícího útočníka náš gólman vyrazil míč do vzduchu a padající míč pomalu skákal do odkryté brány. Naši obránci se chtěli pokusit ještě míč vykopnout z brankové čáry, ale hrubé nedorozumění s našim gólmanem zapříčinilo fakt, že jsme již po deseti minutách prohrávali 0:1. Inkasovaná branka jakoby naše mužstvo stmelila, začali jsme více držet míč na kopačkách a působili jsme o něco kompaktněji, než v úvodních minutách zápasu. Výraznou změnu hry našeho týmu jsme prakticky ihned využili a dosáhli jsme rychlého vyrovnání. Martin Zajíc se šikovným manévrem u lajny zbavil svých strážců, prošel až do pokutového území a jeho přízemní přihrávku na malé vápno doklepl do brány Tomáš Kratochvíl, 1:1. Během další desetiminutovky jsme zápas otočili a dostali jsme se dokonce do dvougólového vedení. Nejprve jsme rozvlnili sít po rohovém kopu Tomáše Kratochvíla, po němž gólman hostů vyrazil prudký míč pouze před sebe, kde stál osamocený Tomáš Kašpárek, který se ve skrumáži orientoval nejlépe a poslal naše mužstvo do vedení. Pár minut na to jsme sehráli skvělý protiútok, kdy se na dotek přes střed hřiště dostal k míči Petr Talla, jenž vysunul Tomáše Kratochvíla do samostatného nájezdu na posledního obránce hostí, zbavil se jej dvěma krásnými zasekávačkami a poslal míč nekompromisně do brány, 3:1. Vedení o dvě branky jsme bohužel do poločasu neudrželi. Pro přetažený centr hostů si v klidu doběhl náš gólman, jenomže míč mu z náruče nešťastně vypadl a hostující útočník už se vstřelením branky neměl žádný problém. Do šatny jsme šli tedy s jednogólovým vedením 3:2.
O poločase chtěl trenér zejména zklidnit hru a navýšit sebevědomí hráčů. Nástup do poločasu přinesl z naší strany daleko lepší podívanou, začali jsme hrát techničtější fotbal s míčem u nohy, nutili jsme soupeře více běhat a ztrácet síly, a sami jsme hráli vyvážený klidný fotbal. Navíc jsme ihned v úvodní desetiminutovce navýšili své vedení, což sebralo motivaci hráčům hostujícího celku a téměř v celém druhém poločase už existoval na hřišti pouze jeden celek. Kolem padesáté minuty si krásně vyměnili míč Honza Fuksa s Petrem Tallou, který pohotovou střelou kolem brankáře Hustopeč rozvlnil síť v jeho bráně počtvrté. Dvoubrankové vedení nám dodalo ještě více potřebného klidu a my hráli svůj fotbal. Po dalším rohovém kopu Honzy Fuksy vyrazil gólman hostů míč sice vysoko, ale padající míč na úrovni penalty vrátil hlavou nikým neatakovaný Martin Zajíc přímo k Rendovi Suchánkovi a ten opět prostřelil hradbu těl před sebou, 5:2. Třígólové vedení našim hráčům ale nestačilo a pořád se pouštěli do ofenzivních výpadů. Po jednom z nich se trefil podruhé Tomáš Kašpárek, který utekl po levé straně, v náběhu se dostal až do pokutového území, kde si přehodil míč z pravačky na levačku a krásnou střelou na první tyč prostřelil gólmana hostů pošesté. Ke konci utkání jsme trochu polevili v soustředění se na hru a soupeř nás za to náležitě potrestal. Asi osm minut před koncem hosté zahrávali standardní situaci, hostující hráč našel svého kolegu osamoceného na rozmezí penalty a malého vápna a ten se přesnou hlavou z blízkosti nemýlil. Skóre se tedy zastavilo na divokém výsledku 6:3 a my jsme potvrdili povinné domácí vítězství.
Do konce soutěže nám schází odehrát ještě dvě utkání a jelikož jde prakticky už „jen“ o umístění v tabulce, můžeme upevňovat naši herní filozofii a hrát s klidem v nohách. Příští týden hrajeme již v sobotu odpoledne na hřišti tradičního rivala z Újezdce, který má v tabulce stejný počet bodů jako my a budeme tedy ve vzájemném duelu bojovat o lepší umístění v závěrečném součtu tabulky.