MUŽI: 2.6.2013 Sokol Pavlovice – Sokol Domaželice 0:4 (0:1)

Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Miloš Svoboda (Pavel Baďura), Martin Zajíc, Petr Talla (Martin Skýpala), Tomáš Kašpárek – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa
Branky: Fuksa J. 2, Suchánek R., Kratochvíl T.
V neděli odpoledne jsme sehráli důležité derby na hřišti sousedních Pavlovic, které jsou našim tradičním rivalem již několik let a s kterými sehráváme pravidelně povedené zápasy, v nichž se nám poslední dobou docela daří. I přes tento fakt jsme ale očekávali složité utkání s kvalitním celkem, což minimálně první poločas potvrdil. Každopádně do utkání jsme vstoupili přímo snově, jelikož už v první desetiminutovce jsme se ujali vedení. Po standartní situaci z postranní čáry rozehrané Martinem Tománkem si na důrazný centr naběhl kapitán Honza Fuksa, který důraznou hlavou do protipohybu gólmana poslal náš tým do vedení. V prvním poločase se hrála docela vyrovnaná partie, soupeř si držel svůj systém hry, bohužel pro domácí celek se především defenzivní hráči Pavlovic prezentovali mnohými individuálními chybami a připravili tak pro naše ofenzivní hráče několik zajímavých příležitostí. Bohužel žádnou z nich se nám nepodařilo proměnit, a tak jsme šli do poločasu s jednobrankovou výhodou oproti domácímu celku. V poločase jsme chtěli zejména uklidnit naši hru a přidat ještě nějakou branku, abychom neztratili výhodu z prvního poločasu. Druhý poločas začal v silném dešti, který zkrápěl jak hráče, tak i travnatou plochu. V dešti jakoby bylo něco, co dodalo našim hráčům mnohem více síly a sebevědomí, protože druhý poločas již byl zcela v naší režii. Opět v úvodních minutách poločasu udeřil Honza Fuksa, který prošel zleva do šestnáctky domácího celku, obešel posledního obránce a tváří v tvář vyběhnuvšímu gólmanovi elegantně špičkou podkopl míč, který okolo brankáře doskákal do osamocené svatyně domácích. Hráči Pavlovic v druhém poločase dostatečně nedoplňovali útočnou snahu dvojice útočných hráčů domácího celku, jejich záloha příliš nefungovala, a proto jsme měli díky naší kompaktní hře daleko více ze hry a tudíž i více gólových příležitostí. Kolem sedmdesáté minuty jsme se dostali dokonce do třígólového vedení, kdy náš stoper Renda Suchánek z první uklidil střílený centr Tomáše Kratochvíla do rohu domácí brány, 0:3. Našim hráčům takové vítězství ale nestačilo, pořád jsme šli hladově za každou šancí, dobře jsme si vyměňovali pozice a hráli pohledný pohyblivý fotbal. V poslední desetiminutovce se nám podařilo vsítit ještě jednu branku, kdy po kolmé přihrávce dovnitř šestnáctky přeskočil míč Honzovi Fuksovi v zajímavé příležitosti, do vápna jsme ale šli dokonce i v závěru zápasu v přečíslení, až se k míči dostal Tomáš Kašpárek, jehož střelu vyrazil gólman domácích pouze k Tomáši Kratochvílovi, který hlavou do prázdné branky zasadil poslední ránu demotivovaným hráčům domácího celku. Za zmínku nestojí jen počet branek v síti soupeře na jeho vlastním hřišti, ale vyzdvihnul bych taktéž naši defenzivní činnost, která v posledních pěti zápasech inkasovala pouze jednu branku, což zapříčiňuje vyváženost hry našeho týmu a samozřejmě i své ovoce v podobě sbírání důležitých bodů po sériích zbytečně ztracených bodů v průběhu celé sezony. Pochválil bych i po zranění do sestavy navrátivšího se Petra Tallu, který i přes zranění odehrál skvělý zápas a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Příští zápas hrajeme na domácím hřišti, tedy v neděli dopoledne s týmem Sokolu Hustopeč.