MUŽI: 26.5.2013 Sokol Domaželice – FK Troubky „B“ = 12:0

Branky: Kratochvíl T. 6, Baďura P., Suchánek R., Fuksa J., Zajíc M., Skýpala M. z pen., Kašpárek T.
Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Skýpala Martin (Tomáš Cagášek), René Suchánek, Martin Tománek – Pavel Baďura, Martin Zajíc, Miloš Svoboda, Tomáš Kašpárek – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa (Marek Vaculík)
V krásné nedělní dopoledne, v které nás hráče i slušnou hrstku fanoušků hřálo teplé ranní slunce, jsme měli odehrát domácí utkání s posledním mužstvem tabulky, tedy s “B“ týmem fotbalového klubu v Troubkách, který v průběhu sezony nasbíral pouhopouhých osm bodů. Z tohoto důvodu jsme měli od zápasu vysoká očekávání a chtěli jsme potvrdit povinné tři body na domácí půdě. Hráči byli sice nabuzeni, zápas se ale málem ani nezačal. Ještě deset minut před začátkem utkání nebyl soupeř v našem areálu k vidění, a tak jsme ani nevěděli, zda se vůbec bude hrát. Hráči soupeře ale nakonec postupně přijeli a evidentně nerozcvičeni nastoupili s dvacetiminutovým zpožděním k zahájení utkání. Hektický příjezd na zápas bohužel ovlivnil velice negativně nasazení a pohyblivost hráčů hostů a během prvních sedmi minut jsme vedli po neuvěřitelném nedůrazu obrany soupeře již o tři branky, což samozřejmě motivaci hostům nepřidalo. Naši hráči si ke svatyni hostujícího gólmana chodili jako nůž máslem, jasně přehrávali v pohybu, v osobních soubojích i v nápaditosti hráče soupeře a do konce prvního poločasu jsme se trefili po krásných individuálních i kombinačních akcích ještě čtyřikrát, a tak na světelné tabuli mohlo svítit skóre neuvěřitelných 7:0. Poločasová promluva trenéra byla vzhledem ke stavu prvního poločasu spíše motivační, chtěli jsme dohrát zápas se ctí a zejména si v rozhodnutém zápase upevnit naše herní varianty. Přestože hráči hostů v druhém poločase hráli stejně odevzdaně jako v poločase prvním, naše hra mnohdy vypadala velmi neuspořádaně a cíl ze šatny jsme na hřiště zase tolik nepřenesli. I přesto jsme ale mohli vidět dalších pět branek v síti odevzdaných hostů a skóre se tedy zastavilo na nevídané hodnotě 12:0. Za zmínku stojí výkon Tomáše Kratochvíla, který si s obranou hostů dělal, co se mu zlíbí a jeho šestice vstřelených branek budiž tomu důkazem. I přes velmi vysoké vítězství ale zůstáváme nohama na zemi, jelikož příští víkend jedeme odehrát derby na hřiště sousedních Pavlovic, které nám určitě nadělají daleko více potíží a o zápas se poperou více než odevzdaný tým Troubek „B“. Případné vítězství na hřišti Pavlovic nám zajistí šestibodový náskok právě před nadcházejícím soupeřem, v opačném případě se na nás soupeř bodově dotáhne. I to dokazuje, že příští zápas bude pro nás důležitý a pokusíme se z derby dovézt všechny tři body!