MUŽI: 19.5.2013 - FKM Opatovice B – Sokol Domaželice 0:0

Sestavy: Radim Cagášek (Martin Skýpala) – Martin Tománek, Ladislav Lučan, René Suchánek, Marek Vaculík – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa
Ve stejný čas, v který odehráváme vlastní domácí zápasy, nás tentokrát čekal výjezd na hřiště Opatovic, kde jsme v neděli o desáté sehráli utkání s mužstvem Opatovic/Všechovic „B“, které bylo o čtyři body v tabulce před námi. Sestava vypadala až na jednu vynucenou změnu stejně jako minulý víkend, kdy jsme na domácím hřišti smetli přerovskou Viktorii „B“, a tak byla očekávání docela vysoká.
Úvod utkání ale ihned naznačil, že dnes nepůjde vůbec o jednoduchý počin při zdolávání domácí obrany. Hráči domácích hráli v obranné fázi velmi organizovaně, v křídelních prostorech měli rychlé a pohyblivé hráče a do ofenzívy chodili v mnoha útočících hráčích. Vždyť také hráli po dobu celého zápasu na tři útočníky, což dělalo z počátku naší obraně problémy, jelikož tohle rozestavení se příliš v okresním fotbale nevidí a hráči si na něj museli zvyknout. I přesto jsme ale svým bojovným výkonem v defenzivní činnosti nenechali hráčům domácích mnoho prostoru, opět jsme dobře vykrývali své pozice na hřišti a do gólových šancí jsme se dostávali prakticky jen rychlými kontrami na branku domácích, jelikož konsolidovaná obrana domácích nedávala našim kombinačním schopnostem příliš prostoru. I když jsme spoustu slibně se vyvíjejících protiútoků z různých důvodů (zbytečné vystavování se do ofsajdových pozic, pozdní a nepřesné finální přihrávky či výborné čtení hry lídra domácí obrany…) zazdili, přesto jsme se dostali k několika velmi nadějným příležitostem ke vstřelení branky. Bohužel naši útočníci si počínali v zakončení až příliš sebevědomě a kdyby v mnohých případech místo kličky zvolili střelbu, možná by bylo skóre v poločase jiné. Bohužel se tak nestalo a do poločasu jsme tak šli po náročné první půli za stavu 0:0.
Při vstupu do druhého poločasu jsme měli v plánu zjednodušit naši hru, počínat si stejně důsledně v obranné činnosti a proměnit nějaké gólové příležitosti. Domácí na nás ale za pomoci silného větru vlétli, snažili se hrát nátlakovou hru na naši obranu a dostávali míč co nejrychleji směrem k naší bráně. Domácí hráči hrozili především po centrech z křídelních prostorů či z následujících standardních situací a v mnohých situacích se během první desetiminutovky vyskytly před naší bránou závary, ale větší příležitosti domácí nevymysleli, a tak jsme vysokou iniciativu hráčů domácích v úvodu druhé půle přežili bez inkasované branky. Ofenzivní choutky domácích ale postupem času otevíraly - v první půli - zavřená vrátka jejich obrany a my začali daleko více hrozit rychlými a pohlednými brejky. Postupně jsme se během druhého poločasu dostávali do čistých gólových situací, bohužel výborný gólman domácích a naše neschopnost vsítit rozhodující branku nám neumožnila zlomit naše časté prokletí v zakončení a síť jsme tedy nerozvlnili až do konce zápasu. Těsně před koncem se hlavou na hranici šestnáctky srazil Radim Cagášek s hostujícím útočníkem a otřesen raději odstoupil z utkání. Do rukavic se oblékl střídající Martin Skýpala a musel ještě hasit nebezpečnou standardní situaci, kdy po nepříjemně odražené střele domácího hráče těsně před gólmanem vyrazil míč před sebe a hlouček dobíhajících hráčů dotlačil balón až do brány. Radování hostů ale bylo předčasné, jelikož rozhodčí branku neuznal a skóre tak skončilo po velmi náročné druhé půli, kdy se hrálo prakticky po celou dobu stylem „nahoru-dolů“, smírně 0:0.
Přestože jsme nenavázali na předchozí vítězství, hráči na hřišti odevzdali všechno a za úporného pálení slunce si odváží ze hřiště nepříjemného soupeře bod za bezgólovou remízu. Příští týden opět tradičně v neděli dopoledne nás čeká domácí zápas s „B“ týmem Troubek, který zaujímá v tabulce poslední místo. Doufejme, že potvrdíme předchozí domácí formu a zajistíme mužstvu do tabulky další tři body.

Autor: Martin Zajíc