MUŽI:12.5.2013 Sokol Domaželice–1.FC Viktorie Přerov B 6:1(2:0)

Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Tomáš Cagášek, René Suchánek, Marek Vaculík – Miloš Svoboda (Pavel Baďura), Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa
Branky: Fuksa J. 2, Talla P., Kratochvíl T., Suchánek R., Kašpárek T.
V neděli dopoledne, tedy v tradiční dobu, kdy sehráváme naše domácí zápasy, jsme tentokrát přivítali „B“ tým přerovské Viktorie, který obléhá spodní patra tabulky. Nejen díky tomuto důvodu, ale i díky naší nepříliš povedené sérii pěti porážek v řadě, směřovaly všechny naše cíle k povinným třem bodům z domácího prostředí. Do cesty, plynoucí ke splnění našeho cíle, se nám měla postavit nejen Viktorie posilněna Danem Navrátilem, který za nás nastupoval v loňské sezoně, ale také nepříjemný déšť, který nás sužoval nepřetržitě celý víkend. Mezi hráči i fanoušky panovaly jisté obavy ze stavu hrací plochy, ale nutno podotknout, že hřiště příval vody tolik, jak se asi očekávalo, zase neovlivnil. Začátek utkání se nesl v opatrnosti na obou stranách, hráči se snažili popasovat se s nepřízní počasí, a tak se v úvodní desetiminutovce místo gólových šancí vidělo spíše více osobních soubojů a nepřesností. I když v prvním poločase nebyla vidět patrná optická převaha některého z týmů, přesto se naši hráči dostávali více před bránu soupeře a hosté hrozili pouze v ojedinělých případech, mnoho prostoru k tomu ani nedostávali. I z tohoto důvodu se mohli fanoušci, kteří přišli i v tomto nečase na zápas, dočkat hned dvou povedených tref kapitána Honzíka Fuksy a díky nim nám zajistil v poločase dvougólové vedení. Nejprve po krásné kombinační akci z pravé strany předal Tomáš Kratochvíl míč k osamocenému Honzovi a ten se „z první“ pravačkou do protipohybu gólmana nemýlil. Když si poté po vybojovaném míči ve středu pole střední záložníci vyměnili míč, Petr Talla nádhernou kolmicí vyslal opět Honzu Fuksu, který se šikovně zbavil Dana Navrátila, ocitl se tváří v tvář gólmanovi a pro něj nezvykle opět pravou poslal míč kolem bezmocného brankáře podruhé. Do šaten jsme šli tak za velmi příznivého stavu a chtěli jsme si své vedení udržet a konečně tak zvítězit. Pokud byl první poločas z naší strany pozitivní, druhá půle vypadala ještě mnohem lépe nejen kvůli stabilnímu výkonu našeho týmu, ale i díky nedostatečnému pohybu hostujících hráčů, kteří našim hráčům ve druhé půli ulehčili práci a díky tomu jsme mohli vidět opravdu velké množství gólových šancí. Motivaci hostujících hráčů nahlodal totiž hned v první minutě druhé půle Petr Talla, který si narazil s Tomášem Kratochvílem a pronikl do pokutového území, kde vyslal prudkou střelu levačkou podél tyče branky hostujícího gólmana a zvýšil na 3:0. Hostující tým se ještě mohl chytit půl hodiny před koncem, kdy po jejich levé straně pronikl hostující hráč do pokutového území, vyslal přízemní prudký centr, který Radim Cagášek vyrazil pouze k Danovi Navrátilovi a ten poslal míč nebráněn do odkryté brány. Náš tým ale nepřestal dále hrát svůj fotbal a tím zamezil jakýmkoliv spekulacím o možný „comeback“ hostujícího týmu. Naše defenzivní činnost hrála neustále organizovaně, držela si své pozice, včas odebírala míče a posílala je do co nejrychlejším způsobem na půli soupeře, kde si naši ofenzivní hráči počínali opravdu výtečně, měnili si své pozice, skvěle se pohybovali a jejich kombinační hra lahodila oku přítomných fanouškům. Bohužel naše nekoncentrovanost zabránila vyššími výsledku, protože šancí bylo opravdu požehnaně. Po několika výborných příležitostech se dostal Tomáš Kratochvíl do vyložené situace, kdy se ocitl sám před gólmanem hostů a měl vedle sebe ještě volně nabíhajícího Honzu Fuksu, situaci ale vyřešil trestuhodně velmi nepovedeným „lobem“, který skončil brankáři v náručí. Hostující obrana ale minutu poté dala Tomášovi katastrofální hrubkou šanci napravit své předchozí zaváhání a tentokrát svou šanci využil; obhodil si vyběhnuvšího brankáře a dorazil míč do prázdné brány, 4:1. Domácí hráči byli ale stále při chuti a do konce zápasu jsme mohli vidět ještě dvě vstřelené branky. Nejprve po rohovém kopu Honzíka Fuksy předskočil (nutno podotknout, že za pomocí neodpískaného faulu) Martin Zajíc na hranici malého vápna Dana Navrátila. Prodloužený míč se dostal k Rendovi Suchánkovi, který pohotovou dorážkou z bezprostřední blízkosti navýšil vedení pro domácí družstvo. Načež pár minut před koncem využil obrovské díry ve středové linii hostující obrany Tomáš Kašpárek, který převzal přesnou kolmici od Petra Tally, řítil se sám na bránu a po několika neproměněných příležitostech se konečně dočkal a upravil na konečných 6:1. Prakticky od začátku utkání až do konce se domácí hráči snažili hrát organizovaně jako tým, působili velmi kompaktním dojmem a konečný výsledek tomuto přístupu jen odpovídá. Konečně jsme získali pro naše sebevědomí tolik potřebné vítězství a doufáme, že se budeme podobným výkonem prezentovat i v dalších zápasech a budou se nám vyhýbat zranění, která nás trápila v posledních týdnech.