MUŽI: 2.5.2013 Sokol Domaželice – SK Bochoř 3:5

Branky: Kašpárek T., Talla T., Fuksa J.
Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Martin Skýpala (Martin Tománek), Marek Vaculík (Ladislav Lučan) – Tomáš Kašpárek (Pavel Baďura), Petr Talla, Tomáš Kratochvíl, Michael Navrátil – Tomáš Talla, Jan Fuksa

Ve středu, na Svátek práce, jsme v dopoledních hodinách sehráli odložené utkání na domácím hřišti, a to s týmem SK Bochoř, kterému jsme měli z podzimní části sezony co vracet, jelikož nás v úvodním zápase této sezony porazil na svém hřišti 2:1. Navíc jsme chtěli napravit dva zpackané duely z posledních zápasů, z nichž jsme si neodvezli ani bod. Bohužel již situace před zápasem nevypadala nikterak růžově, protože nezodpovědnost hráčů zapříčinila fakt, že jsme se dostali k rozcvičce až pětadvacet minut před výkopem. Úvod utkání ale vypadal docela slibně. Již ve třetí minutě utkání otevřel skóre krásnou střelou z dálky domácí hráč Tomáš Kašpárek, který levačkou vymetl „šibenici“ branky hostů. Do dvacáté minuty zápasu se hrála vyrovnaná partie, kdy se především bojovalo o každý kousek na hřišti a příliš šancí se nerodilo. Z protiútoku hostů, kdy jsme ztratili míč ve středu pole, se zrodila po jejich pravé straně šance, která po nedostatečném krytí hráčů vyústila ve vyrovnání. Následujících pár minut jsme mohli převážit misky vah na svou stranu. Nejprve Honza Fuksa trefil z malého vápna odkrytou svatyni pouze do břevna a poté si naběhl Petr Talla sám na svou přihrávku, po samostatném nájezdu udělal „blafák“ gólmanovi a posunul míč do sítě. Rozhodčí nejprve branku uznal, po diskuzi s pomezním ale vrátil své rozhodnutí zpět a kvůli částečnému zapojení v „ofsajdové“ pasti stojícího Tomáše Tally gól nakonec uznán nebyl. Kvůli komentářům na tento výrok sudího rozhodčí odpískal proti našemu mužstvu nepřímý volný kop zpoza šestnáctky, naše zeď vyběhla pozdě a tečovaný míč skončil za zády našeho gólmana. Poslední patnáctiminutovka zápasu patřila kvůli našemu nedostatečnému pohybu a nedůrazu jednoznačně hostům a jejich přesvědčivější výkon vyústil v další gól v naší síti, kdy se po centru opět z pravé strany dostal ke střele hostující hráč, který prostřelil skrumáž před sebou a propálil i našeho gólmana. Do poločasové přestávky jsme šli tedy s dvougólovou ztrátou na soupeře a především hráči měli o čem přemýšlet, protože nedávali do hry to, co se sluší na střetnutí před vlastními fanoušky a co od nich také očekávali trenéři mužstva. Do druhého poločasu jsme vstoupili přece jenom s větším elánem a chutí, což bylo na hře evidentně vidět. Náš pohyb se zrychlil, začali jsme více obsazovat hráče soupeře, což mu evidentně dělalo dosti problémů. Zvýšený tlak na obranu hostů přinesl ovoce a dočkali jsme se snížení. Po rohovém kopu Míši Navrátila se do vzduchu vynesl Tomáš Talla a krásnou hlavičkou snížil na 2:3. Vidina vyrovnání vlila hráčům novou krev do žil a v 70.minutě se vidina proměnila ve skutečnost. Po přísném faulu gólmana hostů ve vápně na našeho Tomáše Tallu písknul sudí do píšťalky a ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil kapitán Honza Fuksa a poslal míč na druhou stranu brány, kam skočil gólman. Bylo vyrovnáno na 3:3 a všichni mysleli na skvělý obrat. Ten by možná přišel, ovšem kdyby hráčům nedošly síly. Po pár minutách jsme opět přestali obsazovat hráče hostů, kteří číhali na protiútoky a tato hra jim docela dobře vycházela. Po jednom z nich a po nešťastném zákroku našeho gólmana, kdy se míč odrazil k nepokrytému hráči hostů, který vysoký míč hlavou dorazil z hranice penalty do odkryté brány. Závěr utkání patřil opět hostům, před koncem navíc hostující útočník utekl obraně domácích a Martin Zajíc hasil nebezpečnou situaci na hranici pokutového území faulem, po kterém se pískal pokutový kop i na druhé straně. Hostující hráč jej s přehledem proměnil a potvrdil přesvědčivé vítězství hostů 3:5. Obrovské zklamání z výkonu hráčů viselo ve vzduchu a měli bychom všichni na takové výkony zapomenout, pokud se chceme opět fotbalem bavit…

Autor: Martin Zajíc