MUŽI: 27.4.2013 Sokol Domaželice – FC Želatovice „B“ 1:2

Branky: Talla P.
Sestava: Radim Cagášek – Martin Tománek, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Petr Talla, Tomáš Kratochvíl, Michael Navrátil (Pavel Baďura) – Tomáš Talla, Jan Fuksa
Zápis utkání sice evidoval jako domácí mužstvo hráče Domaželic, utkání se ale konalo již v sobotu od 16:00hod na hřišti nedalekých Želatovic, s jejichž „B“ mužstvem hráváme již tradiční derby nejen kvůli faktu, že se spousta hráčů mezi sebou zná, ale tyto zápasy také přinášejí většinou pohledný fotbal a jsou pro fanoušky „chutným kořením“ v soutěži. První poločas nabídl z naší strany zodpovědný a sebevědomý fotbal. Naši střední záložníci ovládli střed pole a společně s dobře se pohybující dvojicí našich útočníků vyvíjeli nepříjemný tlak na obranu Želatovic. Soupeř hrál ale velmi kompaktně a působil o něco týmověji. Přesto jsme se ale dočkali během první pětačtyřicetiminutovky dvou gólů. Nejprve se razantní střelou z dvaceti metrů pod břevno domácí svatyně prosadil Petr Talla. Brankář domácích neměl proti střele levačkou sebemenší šanci. Bohužel deset minut na to se podařilo domácím vyrovnat. Náš pravý bek sice hezky vyvezl míč z pomezí našeho velkého vápna až ke středové čáře, ovšem nezvládl přihrávku na střed a domácí se řítili v přečíslení na posledního hráče v poli. Z výhodné pozice vytěžili domácí hráči krásnou střelou do protějšího rohu naší brány vyrovnávací branku. Do druhého poločasu jsme vyběhli se stejnou chutí v ofenzivní činnosti, ovšem naši hráči vyrobili spoustu chyb především v pokrývání svých pozic a narušili tak kompaktnost celého týmu, kterou se tým prezentoval v první části. Příčina brzkého a v konečném součtu vítězného gólu byla prakticky totožná, kdy po nedůsledném krytí hned několika hráčů soupeře naší záložní a obrannou řadou se dostal míč do pokutového území, kde z pravé strany nabíhal domácí hráč, který opět tvrdou střelou do protipohybu našeho brankáře rozvlnil síť naší branky podruhé. Dvacet minut před koncem mohl Tomáš Talla vyrovnat, kdy si mimo pokutové území obhodil vyběhnuvšího gólmana domácích, který jej fauloval, ale přestože Tomáš evidentní faul ustál a bojoval dál o balón, vyrovnávací branky v rozhozené pozici nedocílil (nutno podotknout, že gólman domácích neobdržel ani kartu). Domácí si ale, zejména za – oproti našemu týmu – udržený stabilní výkon i z druhé půle, své vítězství na domácí půdě zasloužili. Naši hráči v druhé půli neudrželi nastavenou laťku z prvního dějství a odjíždí z očekávaného derby bez bodu.