MUŽI: Sokol Domaželice – Slavoj Kojetín/Koválovice „B“ 0:2 (0:1)

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek (Michael Navrátil), Tomáš Talla – Tomáš Kašpárek, Tomáš Kratochvíl, Petr Talla, Marek Vaculík – Jan Fuksa

V nedělní dopoledne se konečně dočkali prvního jarního zápasu i naši domácí fanoušci, kdy na naše hřiště zavítal tým z první příčky tabulky, tedy hráči Kojetína/Koválovic „B“. Ztráceli jsme na soupeře šest bodů a jelikož jsme v minulém zápase dokázali zvítězit na hřišti druhého týmu tabulky z Lipníku „B“, chtěli jsme potvrdit náš výsledek z prvního zápasu domácí výhrou. Bohužel ještě před začátkem jsme se museli potýkat s problémy se složením sestavy, a tak musel trenér sáhnout k mírné, ale přesto nucené změně konceptu hry. Úvod prvního poločasu patřil jednoznačně hostům, vlétli na nás ve velkém stylu a již v první minutě vystřelil hostující středopolař nebezpečnou ránu, která se mihla okolo tyče naší brány. Varování nevzali naši hráči vážně a než jsme se nadáli, hosté vedli 0:1. Na středové čáře hřiště se spolu nedorozuměli naši hráči ve středu obrany a hostující útočník měl volné pole k tomu, aby šel nerušeně s míčem na branku domácích. Nabídnutou šanci s přehledem využil a naše mužstvo dostalo první „facku“. Hosté nás přehrávali snad ve všem, naše hra v osobních soubojích byla nedůrazná a slabý pohyb po hřišti byl velmi nedostačující oproti fyzické a kondiční síle soupeře. Přesto jsme se ale dostali v rozmezí od 15. do 30. minuty do dvou slibných příležitostí. Nejprve si po krásné kolmici Petra Tally za obranu hostí naběhl levý obránce Tomáš Talla, ale včasné vyběhnutí gólmana mu překazilo jeho snahu propasovat míč do sítě. Ještě větší příležitost k vyrovnání měl o chvíli později Jan Fuksa, který měl naprosto identickou příležitost jako hostující hráč u prvního gólu, kdy využil nesprávného postavení obrany hostů a šel i on sám na bránu. Honza chtěl udělat gólmanovi „blafák“ a obejít jej, jenomže nenabral k takovému manévru dostačující rychlost, dostal se z úhlu a jeho následnou složitou přihrávku před bránu nedokázal Petr Talla zužitkovat. To byla naše poslední šance v prvním poločase, protože poté se na hřišti jakoby vytratila motivace našich hráčů a nebezpečí produkoval pouze soupeř, kdy to několikrát velmi výrazně hořelo před naší bránou a druhý gól visel na vlásku. Naštěstí jsme do poločasu vydrželi a trenér mohl o přestávce kout pikle na druhý poločas. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem lépe vyplňovat prostory hřiště držením si svých pozic, více se pohybovat a chodit důrazněji do osobních soubojů. Představa trenéra nebyla naplněna a úvodní minuty druhé půle patřily opět hostům. Jejich hráči se skvěle pohybovali a neustále napadali rozehrávku našich hráčů. Přesto byla ale převaha hostujícího týmu spíše optická a i když měli hostující hráči spoustu prostoru pro svou hru a větší držení míče, mnoho příležitostí si nevypracovali. S postupujícími minutami jsme získávali půdu pod nohama, více jsme začali tlačit na obranu hostů, čímž jsme se dostávali do zajímavých situací. Finální fáze nám ale v dnešní hře scházela, a tak končily naše slibně se vyvíjející šance ještě před velkým vápnem. V 60. minutě přišla nečekaná situace, kdy po druhé žluté kartě šel předčasně pod sprchy hostující hráč a my jsme se tedy dostali do výhodné situace, kdy jsme měli o jednoho hráče v poli navíc. Kdo by ale čekal, že se mužstvo vzchopí a začne se snažit se stavem něco udělat, hluboce by se mýlil. Místo toho, abychom přebrali otěže zápasu, roztáhli hru po celé šíři hřiště a tím donutili skvěle bojující hráče hostů unavit běháním bez míče, začali jsme hrát bezmyšlenkovitě, vymizela záloha, která spojuje obranu s útokem a tím jsme museli pořád bojovat se soupeřem o každý centimetr na hřišti, což nám celý zápas příliš nešlo. Kdo přišel na zápas v těchto momentech a dobře si nespočítal počty hráčů obou týmů, asi by si ani nevšiml, že má jedno mužstvo výhodu více hráčů v poli. Naši pasivní hru, absenci bojovnosti a nedodržování systému hry soupeř potrestal v 70.minutě, kdy po jednom z mnoha protiútoků hosté zvýšili vedení o dvě branky a tím sebrali domácím veškerou sílu na zvrat v utkání. Do konce zápasu jsme si absolutně nedokázali vytvořit žádný tlak, hosté šli za vítězstvím více a zvítězili zaslouženě 0:2. Těsně před koncem šel navíc hostující útočník opět sám na gólmana, Laďa Lučan hasil situaci příliš pozdě a po faulu zezadu uviděl červenou kartu. Bohužel jsme nenaplnili naše cíle, kterých jsme si před tímto zápasem vytyčili, soupeř si upevnil svou pozici na špici tabulky a zvýšil svůj náskok na naše mužstvo již na devět bodů. Přes týden se musí dát tým psychicky a zdravotně do pořádku a doufejme, že o víkendu posbíráme další body. Pozor na změnu v rozpise utkání, hrajeme v sobotu v 16:00hod na hřišti „sousedních“ Želatovic.