MUŽI: Spartak VTJ Lipník n.Bečvou B - Sokol Domaželice 2:3 (1:1)

Branky: Kratochvíl T., Talla P., Fuksa J.
Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, René Suchánek, Ladislav Lučan, Tomáš Talla – Marek Vaculík (Pavel Baďura), Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek (Martin Tománek) – Tomáš Kratochvíl, Jan Fuksa.
Tak jsme se konečně dočkali prvního jarního zápasu. Zima, která se v našich končinách držela o trochu déle, než si milovníci fotbalu přáli, zapříčinila fakt, že svaz odložil první tři jarní utkání, a proto se první jarní zápas odehrával až o tomto víkendu. V neděli odpoledne jsme tedy vyjeli do Dolního Újezdu, kde hraje své domácí zápasy druhý tým tabulky, hráči Lipníku „B“. Domácí tým měl v tabulce před námi náskok sedmi bodů, a tak jsme jeli na hřiště soupeře s jednoznačným cílem odvést všechny tři body. Přes zimní přestávku jsme v týmu neudělali žádné převratné změny, a tak nebyla potřeba měnit koncepci hry a sestava vypadala obdobně jako v části podzimní. Přesto byl ale úvod prvního poločasu z naší strany poněkud nervózní a trvalo nám chvíli, než jsme se dostali do zápasového tempa. Prvních třicet minut prvního poločasu se nesl v duchu osobních soubojů, oba týmy hrály směrem dopředu hodně opatrně a příliš šancí ke vstřelení prvního gólu se divákům nedostalo. Až po půl hodině hry došlo před bránou domácích k závaru, kterého využil Tomáš Kratochvíl a s chladnou hlavou doklepl míč do otevřené svatyně. Radost nám nevydržela příliš dlouho, protože domácí během následujících pár minut srovnali stav. Z půlící čáry našel domácí středopolař krásným pasem za obranu svého útočného spoluhráče a náš stoper Renda Suchánek hasil slibnou příležitost domácích faulem ve vápně, po kterém následovala sudím nařízená penalta. Tu domácí s přehledem proměnili a jelikož se již stav do konce poločasu neměnil, tak jsme odcházeli do šatny trochu zaskočeni vyrovnávací brankou na 1:1. Do druhého poločasu jsme vběhli s cílem vzít si průběžné vedení zpět, ale domácí nás zaskočili velmi důraznou hrou a značně nám náš cíl znepříjemňovali. Po rohovém kopu domácích, kdy jsme ztratili na chvíli ošetřujícího hráče, hosté využili neúplného složení našich řad a převrátili misky vah na svou stranu, 2:1. Po chvíli přišla další komplikace, kdy náš stoper René Suchánek neudržel nervy na uzdě a musel jít předčasně pod sprchu. Naštěstí s sebou vzal i domácího hráče, který oplácel a musel se poroučet ze hřiště taktéž. Nenadálá situace na hřišti nám kupodivu pomohla a my se začali více prosazovat i ve vápně soupeře. Více prostoru na hřišti umožnilo týmům hrát otevřenější fotbal, na jehož šťastném konci jsme byli my. Nejprve po krásné kombinační akci překonal brankáře Petr Talla, kterému naservíroval míč před bránu kapitán Honza Fuksa, načež se nám podařilo asi deset minut před koncem zápasu průběh utkání naprosto zvrátit a po krásně provedeném protiútoku zakončoval tentokrát sám Honza Fuksa a my jsme se mohli radovat z vydřeného, ale především velmi důležitého vítězství. Na soupeře z Lipníku jsme se dotáhli na čtyři body a v tabulce nám patří šesté místo se ztrátou šesti bodů na prozatímního lídra soutěže z Kojetína „B“, kterého shodou okolností přivítáme tuto neděli na domácím hřišti. Doufáme tedy, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků a že je budeme moci obdarovat opět velmi důležitým vítězstvím.