12.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Býškovice/Horní Újezd = 3:3

30.10.2016 Sokol Domaželice – FK Býškovice/Horní Újezd = 3:3 (1:3) Branky: 15. Fuksa J., 57. Talla P., 77. Navrátil M. Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala (46. Tomáš Talla), Martin Zajíc, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Miloš Svoboda, Petr Talla, Michael Navrátil – Radim Cagášek, Jan Fuksa V neděli dopoledne nás čekal před vlastními fanoušky tradiční rival Býškovice/Horní Újezd, s kterým nemáme z posledních let zrovna vydařenou bilanci, a vzhledem k tomu, že jsme drželi před tímto kolem druhou pozici za vedoucím týmem z Radslavic, bylo o motivaci postaráno. Nicméně úvod utkání připadal pro naše mužstvo jako scéna z hororu. Již v páté minutě po standartní situaci hostujícího celku jsme nechali za hranicí obrany trestuhodně volného Miroslava Vašinu, který trefil hlavou do protipohybu gólmana naši bránu a otevřel tak brzo po úvodním hvizdu utkání jeho skóre. Pár minut na to se Honza Fuksa dostal k solidní šanci, po níž vyslal střelu, která jen těsně minula hostující bránu. V patnácté minutě dostal Honza Fuksa příležitost k reparátu, kdy mu Peťa Talla po hezké kombinaci po levé straně prostrčil kolmici, kterou Honza ve vápně převzal a přesnou střelou mezi nohama hostujícího gólmana vyrovnal stav utkání. V jednadvacáté minutě po nepovedeném výkopu se dostal odražený míč na úroveň naší šestnáctky, kde se k němu dostal nejdříve hostující Čagan, který z voleje přesně trefil naši odkrytou bránu, 1:2. Po pár minutách mohl být rozdíl již dvougólový, kdy Rakovský bodlem napálil míč směrem k naší bráně a překonal našeho gólmana, míč se ale naštěstí otřel pouze o tyč naší brány a stav zatím zůstával nezměněn. Poslední patnáctiminutovka prvního poločasu patřila jednoznačně našemu mužstvu, kdy jsme si vytvořili mnoho stoprocentních gólových situací, z nichž jsme bohužel ale nevytěžili ani jednu branku. Obrovskou příležitost jsme měli po střelách Honzy Fuksy a následně Michaela Navrátila, hostující gólman spolu s obranou ale čarovali na brankové čáře a nedopustili vyrovnávající branku. Do obrovské šance se pak dostal Radim Cagášek, který dostal míč opět na hranici brankové čáry, rozhodčí ale rozhodli o tom, že míč tuto čáru nepřešel a vstřelený gól tak neuznali. Těžkou ránu jsme pak dostali v 36. minutě, kdy rozhodčí odpískal penaltu po zákroku Ladi Lučana na hostujícího Rakovského a Čagan zachoval při pokutovém kopu chladnou hlavu a zvýšil na hrozivých 1:3. Asi největší šanci poločasu jsme pak měli po rohovém kopu Honzy Fuksy, kdy byl odpískán faul v pokutovém území na nabíhajícího Michaela Navrátila a Honza Fuksa se postavil k nařízenému pokutovému kopu. Bohužel pro náš tým se mu nepovedlo překonat strážce hostující svatyně a my tak stále prohrávali o dvě branky. A když ani pár minut před koncem po přesném centru Radima Cagáška trefil nabíhající Pepa Baďura pouze břevno, šli jsme do kabin poněkud zklamáni za stavu 1:3 pro hostující tým. Přestože výsledek prvního dějství nevypadal pro naše mužstvo příliš optimisticky, množství vytvořených šancí a obdržení branek po našich vlastních chybách nám ale přece dávalo určitou jiskru naděje a my se pustili do soupeře ihned po hvizdu, který znamenal začátek druhého poločasu. I přes hluchou patnáctiminutovku, kdy jsme se prezentovali trochu bezradně a nechali hrát hostující celek, byl druhý poločas zcela v naší režii a hosté se do zakončení prakticky nedostávali. V 57. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Peťa Talla, jehož centr do pokutového území proletěl nikým netečován na zadní tyč hostující brány a překvapil natolik hostujícího gólmana, že zapadl rovnou do sítě. Snižující branka nám vlila novou krev do žil a my se pustili do soupeře ještě s větší vervou. Třináct minut před koncem jsme se dočkali vyrovnávací branky, po vybojovaném míči na středu hřiště se dostal k míči Michael Navrátil, který jej zatáhl a přesnou přihrávkou našel Tomáše Tallu, ten sice hostujícího gólmana ještě nepřekonal, ale odražený míč si našel opět Michael Navrátil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pár minut před koncem se krásně na hranici šestnáctky uvolnil Honza Fuksa, jeho střelu levačkou ale hostující brankář konečky prstů vytáhl mimo bránu a rozhodl tak o dělbě bodů po divokém skóre 3:3. My tak po tuhém boji opět nedopustili domácí porážku a udrželi po remíze 3:3 letošní domácí neporazitelnost. Připsali jsme si do tabulky další bod, bohužel nás ale v tabulce přeskočil tým z Hustopečí a my tak držíme třetí místo. Poslední dvojutkání podzimní části sezony nás čeká z důvodu předehrávky stejný soupeř z blízkých Pavlovic. Příští týden jedeme v sobotu do Pavlovic a poslední zápas nás čeká na domácí půdě.