11.kolo OP 2016/2017 - Lipník nad Bečvou "B" vs Domaželice = 2:3

23.10.2016 FK Spartak Lipník nad Bečvou „B“ – TJ Sokol Domaželice = 2:3 (0:2) Branky: 27., 44. a 56. Fuksa J. Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Martin Zajíc, Josef Baďura – Miloš Svoboda, Matěj Dvořák, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Jan Fuksa, Radim Cagášek V neděli odpoledne jsme měli výjezd na těžkou půdu Dolního Újezdu, kde své domácí zápasy hraje „B“ tým Lipníku nad Bečvou. Jelikož oba celky okupovaly horní příčky tabulky, mělo se jednat o vyrovnaný a pro oba celky veledůležitý zápas. Po úvodním hvizdu utkání na nás domácí tým vyrukoval s větší aktivitou, domácí hráči drželi míč více na svých kopačkách, ale většina akcí končila již před šestnáctkou. Nicméně přece jen se mohli domácí dostat do vedení, když po rychle rozehraném autovém vhazování se ocitl sám před gólmanem domácí útočník, svou šanci ale nezužitkoval podle svých představ. Po chvíli se domácí opět dostali k zajímavé šanci, když po centru z pravé strany už to vypadalo, že budou mít domácí šanci na reparát, ale na poslední chvíli míč zasáhl výtečným skluzem Martin Skýpala a zažehnal tak nebezpečí před naší bránou. Asi po dvaceti minutách hry jsme začali nacházet pevnou půdu pod nohama a začali konečně tlačit i na obranu soupeře. Ve 27. minutě po hezké akci po levé straně hřiště byl v pokutovém území zfaulován Radim Cagášek a rozhodčí vyhodnotil situaci jako pokutový kop. K němu se postavil Honza Fuksa, s přehledem penaltu proměnil a poslal náš tým do vedení. To nám samozřejmě vlilo novou krev do žil, začali jsme se daleko lépe po hřišti pohybovat a nadělali jsme ještě do konce poločasu domácímu týmu velké problémy. V obrovské příležitosti se ocitl pár minut před koncem osamocený Miloš Svoboda, když se k němu na hranici „jedenáctky“ dostal míč, bohužel se svou příležitostí nenaložil dobře a nestačil ani zakončit. Naštěstí se nám minutu před koncem poločasu podařilo vsítit gól do kabin, když se do samostatného úprku na bránu domácích dostal Tomáš Kašpárek, před šestnáctkou výborně vyhodnotil pohyb posledního obránce, obhodil si míč kolem něj a všiml si nabíhajícího Honzy Fuksy, kterému poslal přesný míč a ten už neměl problém jej poslat do prázdné brány a dostat náš tým do dvougólového vedení. Vedení o dvě branky nám samozřejmě dávalo velkou naději, že si odvezeme z půdy tuhého soupeře tři body, ale ještě byl před námi celý poločas a my museli se stejnou intenzitou, s kterou jsme končili poločas první, dohrát i zbytek utkání. Bohužel pár minut po nástupu do druhého dějství jsme obdrželi branku, která znamenala snížení na rozdíl jediného gólu. Po krásné kolmici od domácího středopolaře jsme se dostatečně nezajistili v obraně a domácí útočník obešel vyběhnuvšího Dominika Dvořáka a neměl problém posunout míč do prázdné brány. Nám se naštěstí podařilo ihned po pár minutách odpovědět tím nejlepším možným způsobem, a to brankou, která znamenala opět dvoubrankový náskok. Po vyhraném souboji ve středu pole poslal Radim Cagášek nabíhajícího Honzu Fuksu za obranu soupeře a ten se řítil od poloviny hřiště sám na domácího gólmana. Honza zachoval chladnou hlavu, poslal míč kolem vybíhajícího gólmana domácích a zkompletoval tak svůj hattrick. Asi deset minut před koncem jsme mohli rozhodnout o definitivní výhře, ale Honza Fuksa zblízka nepřekonal ani napodruhé strážce domácí svatyně. Naopak minutu před koncem jsme dostali lacinou branku po střele zpoza šestnáctky a poslední minuty zápasu tak neprobíhaly pro naše mužstvo zrovna nejklidněji. Nechali jsme se soupeřem zbytečně zatlačit a měli jsme co dělat, abychom své vítězství uhájili. Naštěstí se již ale domácí neprosadili a my si tak odvezli z těžkého hřiště „B“ týmu Lipníku nad Bečvou plný počet bodů. Zejména za odhodlání a bojovnost našeho týmu, jehož soupiska byla zdecimována různými zraněními a absencemi, jsme si v jedenácti lidech zasloužili odměnu v podobě třech bodů do tabulky a poskočili jsme v ní na druhé místo.