10.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Opatovice/Všechovice "B" = 1:1

16.10.2016 Sokol Domaželice – FKM Opatovice/Všechovice „B“ = 1:1 (1:0) Branky: 19. Talla P. z pen. Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Martin Zajíc, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Radim Cagášek (57. Matěj Dvořák), Petr Talla, Michael Navrátil – Michal Sehnálek, Jan Fuksa V neděli dopoledne nás čekal zápas s obtížným soupeřem, „B“ týmem FKM Opatovice/Všechovice, s kterým jsme před domácími fanoušky měli sehrát již desáté utkání právě probíhající sezony. Jelikož byl náš soupeř o pouhé tři bodíky za námi, úkol zněl jasně, zvítězit jako ve všech letošních domácích zápasech a připsat si tak další tři body do tabulky. Zápas pro nás nezačal zrovna ideálně a hosté se ihned po úvodním hvizdu snažili diktovat tempo hry. V průběhu celého poločasu měl soupeř míč častěji na svých kopačkách a pokoušel se nacházet skulinku v naší obraně. Ta ale působila jako celek kompaktně a veškeré útoky hostů se míjely účinkem. Nebezpečí si hosté vytvářeli pouze mnohými centry ze stran, které ale většinou nacházely připravené hráče domácí obrany, vyběhnuvšího gólmana a když už našly hlavu hostujícího hráče, ten ve své příležitosti minul bránu. My se v ofenzivní činnosti nemohli vůbec dostat do hry, nedařilo se nám držet vepředu míč a velmi snadno jsme jej ztráceli. Přesto jsme se dostali v 19. minutě do vedení, kdy po krásné akci po levé straně hostující obránce spáchal faul ve vápně na Honzu Fuksu a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Peťa Talla, poslal hostujícího gólmana na druhou stranu a poslal náš tým do vedení. Jelikož se již do konce poločasu nic důležitého nepřihodilo, šli jsme do kabin za nejtěsnějšího vedení 1:0. V poločase jsme si vytyčili cíl více se dostat do hry, nutit tak hostující hráče běhat bez míče, propracovat se do nějakých brankových příležitostí a pokud možno přidat nějakou další branku. To se nám v průběhu druhého poločasu podařilo a my měli v mnohých situacích soupeře na lopatkách. Do největší příležitosti celého zápasu se dostal po krásném centru z levé strany Petr Talla, který se ocitl na malém vápně osamocen tváří v tvář hostujícími gólmanovi, ve stoprocentní šanci ale trestuhodně minul bránu. Do vynikající příležitosti se o pár minut dostal po rohovém kopu Petry Tally, který poslal míč na zadní tyč soupeřovy brány, Martin Zajíc, který ale hlavou taktéž minul o pár desítek centimetrů bránu. A jak už to tak ve fotbale bývá, dle známého rčení „nedáš, dostaneš“ jsme dvanáct minut před koncem utkání ztratili vítězství. Po standartní situaci hostů se na zadní tyči naší brány zjevil nikým neobsazený hráč a hlavou rozhodl o dělbě bodů po remíze 1:1, jelikož žádný z týmů se již do konečného hvizdu utkání neprosadil. My jsme tak poprvé v letošní sezoně před svými fanoušky ztratili body, domácí neporazitelnost nám ale stále zůstává. V tabulce jsme na čtvrtém místě tři body za vedoucím týmem z Čekyně a příští týden nás čeká výjezd na zápas s „B“ týmem Lipníku nad Bečvou.