9.kolo OP 2016/2017 - Hustopeče vs Domaželice = 6:2

9.10.2016 TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou – TJ Sokol Domaželice = 6:2 (5:0) Branky: 69. Talla P., 83. Fuksa J. Sestava: Radim Cagášek (54. Dominik Dvořák) – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Badura – Miloš Svoboda (74. Dominik Kuba), Martin Zajíc, Matěj Dvořák (65. Michal Sehnálek), Tomáš Kašpárek – Petr Talla, Jan Fuksa Po sérii pěti vítězných utkání v řadě jsme měli výjezd na venkovní utkání, a to na těžkou půdu Hustopečí nad Bečvou, a přestože jsme očekávali tuhý boj, po zápase by nejraději každý, kdo fandí domaželskému fotbalu, na celé utkání zapomněl. Hned v úvodu utkání jsme při tom mohli otevřít skóre, když po krásné kombinační akci po levé straně vystřelil Pepa Baďura, ale bohužel pro domaželské mužstvo se míč zastavil na tyči domácí brány. Od té chvíle byl v prvním poločase na hřišti nebezpečný pouze jeden celek. Domácí na nás nastoupili s dobrým pohybem vepředu a s agresivní hrou s dostupováním v osobních soubojích, což nám dělalo nemalé problémy. Hráli jednoduchý, ale účelný fotbal, a svými dlouhými nákopy nenechávali naši defenzívu v klidu. My naopak nebyli schopni podržet vepředu míč a u každého souboje jsme byli druzí. Výsledek po prvním poločase v poměru 5:0 pro domácí ale asi málokdo čekal. Do druhého poločasu jsme měli v plánu vstoupit jako jiný mančaft a pokusit se alespoň změnit obraz hry, který byl prozatím pro naše mužstvo více než strašidelný. To se nám sice v průběhu druhého poločasu, ať už zásluhou naší zvýšené aktivity nebo snížené motivace soupeře, podařilo, nicméně to bylo bez bodového efektu. Ihned po hvizdu rozhodčího, který znamenal vstup do druhého poločasu, totiž domácí tým zvýšil na hrozivých 6:0 a prakticky bylo po zápase. I přesto jsme ale měli v druhém dějství mnoho příležitostí ke vstřelení branek, bohužel pro naše mužstvo jsme proměnili pouze příležitosti dvě. V 69. minutě se prosadil po obrovské chybě domácího gólmana Peťa Tala a sedm minut před koncem snížil na čtyřbrankový rozdíl Honza Fuksa a my tak po pěti výhrách v řadě okusili zaslouženě hořkost porážky. I přes zlepšený obraz hry v druhém poločase tak odjíždíme z hřiště Hustopečí bez bodového zisku. Teď je potřeba na zápas rychle zapomenout, poučit se z něj a pokusit se zvítězit v domácím prostředí, kde se nám v této sezoně prozatím daří. V tabulce jsme klesli na třetí místo a čeká nás soupeř z Opatovic, s jejichž „B“ týmem odehrajeme v neděli již desátý zápas v právě probíhající sezoně. Doufejme, že navážeme na letošní domácí výsledky a připíšeme si do tabulky další tři body.