8.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Stará Ves = 1:0

2.10.2016 Sokol Domaželice – SC Stará Ves = 1:0 (0:0) Branka: 70. Horák P. vlastní Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (86. Dominik Dvořák) – Dominik Kuba (60. Matěj Dvořák), Jan Fuksa Po sérii čtyř výher v řadě a po klopýtnutí předních týmu tabulky jsme měli možnost protáhnout naši vítěznou sérii na pět zápasů, mohli jsme potvrdit naši domácí neporazitelnost a navíc jsme měli jedinečnou šanci dostat se na prozatimní první místo v tabulce okresního přeboru. O motivaci tedy nebylo v tomto střetnutí s týmem ze Staré Vsi nouze, když jsme navíc hráli v domácím prostředí před vlastními fanoušky. Úvod zápasu se nám mohl stejně jako v minulém zápase na půdě Měrovic podařit na výbornou, kdy se po pár minutách ocitl v obrovské příležitosti po krásné přihrávce pod sebe od Tomáše Kašpárka Martin Zajíc, ten ale zblízka trestuhodně minul bránu hostů. Po pár minutách měl další možnost k prolomení bezgólového stavu po krásné kolmici Petra Tally Dominik Kuba, bohužel se ale své příležitosti zalekl a dobře vyběhnuvší gólman hostů jeho šanci zlikvidoval. Asi po první čtvrthodince oťukávání začali hrozit i hosté, kteří se dostali do obrovské příležitosti po centru z prvé strany, nikým neobsazený hostující hráč ale ve výtečné příležitosti z voleje jen těsně minul naši bránu. Po skvěle zahraném rohovém kopu Honzy Fuksy jsme se dostali asi po půlhodině zápasu do největší šance utkání, kdy nejprve po krásné hlavičce Ladislava Lučana z malého vápna bravurně zakročil hostující gólman, aby vzápětí zlikvidoval na brankové čáře i následnou dorážku Dominika Kuby. Přestože hra v prvním poločase byla hodně vyrovnaná a hosté zdatně sekundovali zejména ve středu pole, přece jen naše mužstvo bylo o něco nebezpečnější, což dokazoval počet gólových příležitostí, který jasně převažoval u našeho týmu. Hosté hrozili zejména ze střel zpoza velkého vápna, které se ale do odchodu do kabin míjely účinkem. A tak svítilo při závěrečném hvizdu prvního poločasu skóre na světelné tabuli v poměru 0:0. Do druhého poločasu jsme měli v plánu hrát daleko trpělivěji, více držet míč na kopačkách a tím nutit hostující tým více běhat bez míče a samozřejmě proměňovat své šance. Mnohé slibně se vyvíjející situace z prvního poločasu jsme totiž mnohdy ani nezakončili a řešili je příliš složitým způsobem. Bohužel první patnáctiminutovka druhého poločasu se nesla spíše v duchu osobních soubojů, boje o každý míč a hráči na hřišti se zaměřovali více na hádání se s rozhodčím či se soupeřem, než aby směřovali své myšlenky na to, aby divák viděl oku lahodící fotbal. Asi v polovině druhého poločasu jsme konečně mohli vidět taky trochu fotbalu, a to zejména dvě obrovské šance domácího mužstva. Nejprve po krásné kombinaci po ose Petra Tally a Honzy Fuksy druhý jmenovaný posunul míč na hranici velkého vápna, kde ale osamoceně nabíhající Martin Zajíc z druhé vlny opět netrefil bránu soupeře a trestuhodně napálil míč vysoko nad. Pár minut poté se ocitl v další stoprocentní šanci Honza Fuksa, který skvěle vyřešil svou individuální akci, ale míč napálil bohužel pouze do břevna hostující brány. A tak nám museli pomoci po hlubokém nedorozumění hostujícího obránce se svým gólmanem hosté ze Staré Vsi, kteří si dali po nákopu Michaela Navrátila vlastní branku, která nakonec rozhodla celý zápas. Hosté pak ještě zejména po standartních situacích v závěru utkání usilovali o vyrovnání, naše mužstvo ale jejich snahu přestálo a zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 1:0. I přes neschopnost v zakončení jsme se tak po velké pomoci hostujícího týmu ze Staré Vsi dostali po pěti vítězstvích v řadě na samotný vrchol tabulky okresního přeboru. Příští zápas nás čeká výjezd na těžké venkovní utkání, kde nás hostí osmý tým tabulky TJ Sokol Hustopeče.