7.kolo OP 2016/2017 - Měrovice vs Domaželice = 2:3

25.9.2016 TJ Haná Měrovice – Sokol Domaželice = 2:3 (0:1) Branky: 3. Martin Zajíc, 73. Jan Fuksa, 78. Michael Navrátil Sestava: Dominik Dvořák – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (82. Michal Sehnálek) – Jan Fuksa, Tomáš Kašpárek (85. Radim Cagášek) Po třech vítězných zápasech jsme zamířili na půdu nám ne příliš známého týmu z Měrovic a přestože soupeř okupoval spíše spodní část tabulky, rozhodně jsme nečekali na těžkém terénu jednoduchý zápas, což se nakonec potvrdilo. Začátek utkání nám vyšel na jedničku, když ihned ve třetí minutě jsme se dostali do vedení. Po rohovém kopu Petra Tally se na přední tyči prosadil hlavičkou Martin Zajíc a poslal míč z blízka za záda bezmocného gólmana domácích. Po několika minutách jsme mohli zvýšit svůj náskok na dvougólové vedení, ale odražený míč od tyčky po střele Petra Tally Tomáš Kašpárek z blízka nepropasíroval i díky skvělému zákroku domácího brankáře do brány. Přestože jsme mohli po pár minutách vést o dvě branky, domácí rozhodně neměli v plánu dát nám tři body zadarmo. Naopak po úvodu v našem gardu se po každé naší akci pustili přímočaře do útoku a začali nám dělat nemalé problémy. Hráči Měrovic tlačili ve velkém počtu na naši obranu a hráli běhavý agresivní fotbal, což na naši hru evidentně platilo. Přesto jsme mohli po dvaceti minutách opět zvýšit své vedení, střelu Petra Tally ale domácí gólman vyrazil na brankovou konstrukci, od které šel míč pouze do zámezí. Domácí nás ale v druhé části prvního poločasu zatlačili na vlastní polovinu a hráli v této fázi svůj nejlepší fotbal v celém zápasu. Důkazem budiž dvě orazítkované tyče naší brankové konstrukce a mnoho dalších brankových příležitostí, bohudík pro naše mužstvo jsme drtivý tlak ustáli a do kabin jsme šli za nejtěsnějšího vedení 0:1. Druhý poločas jsme měli v plánu hru uklidnit a pokusit se zvýšit naše vedení, tři body z venkovního utkání by pro nás měly cenu zlata. Každopádně domácí byli i v druhém poločase proti a byli opravdu tuhým protivníkem. V 69. minutě zápasu jsme trestuhodně ztratili ve středu hřiště míč a domácí hráč Žáček bez jakéhokoliv zdlouhavého přemýšlení napálil míč z velké dálky na bránu. Jeho rozhodnutí se ukázalo jako správné, protože míč skočil těsně před našim gólmanem a ten si s nepříjemnou střelou poradit nedokázal, 1:1. My ale ukázali v pravou chvíli charakter a po krásné individuální akci vystřelil v 73. minutě zpoza rohu šestnáctky Honza Fuksa na bránu a míč si našel cestu do branky soupeře. Navíc po dalších pěti minutách jsme se mohli radovat již z dvoubrankového vedení, když po skvěle vykombinované akci odcentroval Miloš Svoboda z pravé strany hřiště přímo na hlavu nabíhajícího Michaela Navrátila a ten už neměl problém rozvlnit zblízka síť domácí branky, 1:3. Domácí ale nehodlali souboj o tři body vzdát a pustili se do nás v závěrečných minutách i přes dvougólové manko. Odměnou jim byla snižující branka minutu před koncem, kdy po pravé straně zaútočili ve více lidech a po přízemním centru se nejlépe zorientoval domácí Mikulenčák a snížil na jednogólový rozdíl. Bohužel pro domácí ale přišla tato branka příliš pozdě a my vyhráli v poměru 2:3. Překvapila nás zejména bojovnost a fyzická připravenost soupeře, který nám nic nedaroval po celých 90 minut zápasu a nenechal nám na hřišti ani centimetr místa zadarmo. O to víc těší fakt, že jsme dokázali v tuhém boji na těžké půdě Měrovic získat veledůležité tři body a definitivně jsme tak v boji o přední příčky tabulky okresního přeboru.