6.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Soběchleby = 4:2

18.9.2016 Sokol Domaželice – Sokol Soběchleby = 4:2 (2:1) Branky: 15. Zajíc M., 35. Talla P., 52. Talla T., 59. Dvořák M. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Miloš Svoboda (83. Dominik Kuba), Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (45. Matěj Dvořák) – Jan Fuksa, Tomáš Talla (70. Michal Sehnálek) Po dvou výhrách jsme v domácím prostředí hostili tým ze Soběchleb, který byl v tabulce na jedenáctém místě. Úkol před svými fanoušky zněl jasně, získat zápasový „hattrick“ a udržet se v boji o přední příčky tabulky. Prakticky ihned po úvodním hvizdu na nás hosté překvapivě vletěli a zatlačili nás do hluboké defenzívy. Dobře se pohybovali, dlouhými nákopy mířenými na hranici naší šestnáctky tlačili na naše obranné řady a dobrým doplněním hráčů nám nadělali několik problémů. První desetiminutovku jsme tak nemohli hrát svou hru, hosté se ale naštěstí neprosadili a my přestáli jejich úvodní tlak. Postupem času jsme začali přebírat otěže zápasu a po patnácti minutách jsme se prosadili my. Po krásné individuální akci po pravé straně našel Honza Fuksa přesnou přihrávkou pod sebe Martina Zajíce, který na hranici pokutového území rozvlnil síť odkryté brány. V době, kdy jsme našli pevnou půdu pod nohama, hosté udeřili ze standartní situace. Po rohovém kopu na přední tyč se prosadil nikým neobsazený hostující hráč a vyrovnal stav utkání na 1:1. My se ale nenechali vyrovnávající brankou rozhodit a vrhli své síly do útoku. Po dvou orazítkovaných tyčích Honzy Fuksy a následně Petra Tally jsme ještě misky vah nepřevážili na svou stranu, ale ve 35. minutě jsme se konečně dostali do vedení. Petr Talla si před šestnáctkou doslova pohrál s hostujícími hráči, když nejprve si přehodil míč na pravou nohu, poté zase na levou a pohotovou střelou zpoza velkého vápna do protisměru hostujícího gólmana poslal svůj tým opět do vedení. Jelikož se skóre již v prvním poločase neměnilo, šli jsme do kabiny za stavu 2:1. V druhém poločase jsme především chtěli zpřesnit a více roztáhnout naši hru a donutit tak hostující tým více běhat. Samozřejmě přišla řeč i na proměňování šancí, jelikož jsme si jich vytvořili za první poločas opravdu hodně a pouze dvě branky byly mírným zklamáním. V celém druhém poločase poněkud upadlo tempo hry, ale zápasu rozhodně nechyběl z hlediska množství gólových příležitostí a samotných branek náboj. Již po patnácti minutách druhého poločasu bylo však o dnešním vítězi jasno. Nejprve v 52. minutě zvýšil Tomáš Talla, který se po rohovém kopu nejlépe zorientoval v pokutovém území a hlavou zvýšil náskok domaželského týmu na dvougólový. Aby pak v 59. minutě rozhodl o vítězství domácího mužstva střídající Matěj Dvořák, který se dostal k míči za hranicí velkého vápna a s míčem se rozhodně nepáral. Napálil jej skrze nohy bránících hráčů Soběchleb, kteří míč tečovali a ten si našel nad hlavou bezmocného gólmana hostů cestu přímo do brány, 4:1. Hosté sice pět minut na to snížili, kdy naše obrana ukázala až neuvěřitelnou pasivitu a nechali hráče Soběchleb na třetí pokus překonat našeho gólmana, ale my si již nenechali vítězství vzít. Matěj Dvořák pak měl ještě dvě obrovské příležitosti ke vstřelení branky stejně jako jeho spoluhráči Honza Fuksa a Pepa Baďura, bohužel všichni se svými stoprocentními šancemi nenaložili dobře a my tak své vedení již nezvýšili, což mohlo být vzhledem k mnoha vyloženým šancím docela zklamáním. Každopádně výhra 4:2 se počítá a počítají se především tři důležité body, které nás drží blízko čela tabulky. Další zápas nás čeká výlet do Měrovic, kde můžeme navázat na dobré výsledky posledních zápasů.