5.kolo OP 2016/2017 - Bělotín vs Domaželice

10.9.2016 Sokol Bělotín „B“ – Sokol Domaželice = 1:3 (0:2) Branky: 12. Fuksa J., 32. Talla T., 74. Talla P. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek (75. Michal Sehnálek), Matěj Dvořák, Petr Talla, Marek Vaculík (64. Miloš Svoboda) – Jan Fuksa, Tomáš Talla Tentokrát nezvykle v sobotu v brzkém po poledním čase jsme vyjeli na již pátý zápas letošního ročníku okresního přeboru a po dvou zpackaných venkovních zápasech s deseti obdrženými brankami jsme stále čekali na první výhru z venkovního prostředí, ba dokonce i na první branku na půdě soupeře. Zápas na půdě Bělotínu, kde na nás čekal domácí „B“ tým, byl jasným důvodem ke změně a my jsme nemohli brát nic jiného než tři body, pokud jsme chtěli hrát o přední místa v tabulce. Prakticky od první minuty zápasu jsme se snažili udávat tempo hry a měli jsme daleko více míč v našem držení. Pokoušeli jsme se hrát trpělivý fotbal založený na pevné defenzívě s tlakem na domácí obranu. Přesto ale mohli jako první otevřít skóre hosté, když z ojedinělé příležitosti napálil domácí hráč z pětadvaceti metrů míč směrem k naší bráně a ten orazítkoval její břevno. S trochou štěstí jsme pokračovali v zápase a prakticky až do konce prvního poločasu už hrál pouze jeden tým. Domácí nenapadali naši rozehrávku a my tak mohli hrát svůj fotbal. Ve 12. minutě jsme se na tři doteky dostali pěknou kombinací za obranu hostů a Honza Fuksa, který na hranici ofsajdové pasti převzal hezkou kolmici od Pepy Baďury a pádil osamocený na bránu soupeře. Ve stoprocentní šanci zachoval chladnou hlavu a konečně prolomil letošní gólové prokletí, 0:1. Po dvaceti minutách jsme přidali další pojistku, když po rohovém kopu Petra Tally se v chumlu hráčů nejlépe zorientoval Tomáš Talla a zasunul míč levačkou za záda domácího brankáře. Jelikož se již stav do poločasu neměnil, šli jsme do kabin za nadějného dvoubrankového vedení. Po poločasové přestávce byl cíl jediný, neinkasovat zbytečnou branku, hrát pořád dominantní fotbal a pokusit se přidat další branky. První z cílů jsme ale ztratili ihned v první minutě půle druhé, když se po autovém vhazování nedorozuměla naše stoperská dvojice a domácí hráč se zjevil na malém vápně tváří v tvář Radimu Cagáškovi, který neměl s přesnou střelou sebemenší šanci. Snižující branka samozřejmě vlila novou krev do žil domácích hráčů a ti začali daleko více tlačit na naši obranu. My vypadli z role, nebyli jsme schopni vepředu udržet míč a na naši bránu se řítil jeden útok za druhým. Pojistku v podobě třetí branky mohl přidat po pár minutách Honza Fuksa, jenomže v samostatném nájezdu nepřekonal domácího brankáře a zápas tak byl stále otevřený. Naštěstí šestnáct minut před koncem jsme na polovině hřiště rychle rozehráli standartní situaci, míč se dostal k Petrovi Tallovi, který dalekonosnou střelu levačkou, která k údivu domácího strážce svatyně byla tečována a zapadla za jeho záda. Jelikož se již do konce utkání ani jeden tým gólově neprosadil, vezeme z těžké půdy Bělotínu cenné tři body za výhru 1:3. První venkovní výhra je tak na světě a těší zejména fakt, že jsme dokázali konečně proměňovat své šance a vstřelili jsme na cizí půdě tři branky. V příštím kole přivítáme v domácím prostředí tým ze Soběchleb a budeme hájit domácí neporazitelnost.