MUŽI: příprava: 4.3.2013 SK Hranice „B“ – Sokol Domaželice 3:1 (1:0)

Branky: Daniel Navrátil
Sestava: Cagášek R. (Dvořák D.) – Lučan L. (Svoboda M.), D.Navrátil (Suchánek R.), Zajíc M., Tománek M. (Talla T.) – Svoboda M. (Kašpárek T.), Kratochvíl T., Talla P., Navrátil M. – Kašpárek T. (Navrátil D.), Fuksa J.
V nedělní podvečer jsme sehráli přátelské utkání s týmem SK Hranice „B“, s kterým jsme v loňské sezoně prohráli o pouhý bod závod o postup do vyšší soutěže. Jednalo se o naše první přípravné utkání v roce 2013 následující víkend po absolvovaném soustředění na chatě Pod Bukovinami. Se soupeřem jsme již v loňské sezoně sehráli atraktivní a pohyblivý fotbal a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Prakticky v celém zápase měl soupeř mírnou územní převahu, vítězil častěji v osobních soubojích, lépe běhal a působil o něco více kompaktněji a týmověji než naše mužstvo. Jednotlivé výkony hráčů a bojovnost našeho mužstva zapříčinily ale fakt, že vůbec nešlo o jednostranné utkání. První poločas byla kompaktnost a převaha soupeře znatelná, hráči domácích si vytvořili několik gólových situací, z nichž jednu proměnily a v poločase vedli tedy 1:0. Náš problém v prvním poločase tkvěl především v nedůsledném držení svých pozic u jednotlivých hráčů, ale taky trochu nezvyk z umělého trávníku, na nějž nejsme příliš zvyklí na rozdíl od soupeře. Přesto jsme si ale vytvořili několik výborných pozic ke vstřelení branky. V poločasové přestávce jsme udělali několik změn a naši hráči se posunuli do pozic, v kterých odehráli notnou dávku podzimní části sezony. V úvodu poločasu jsme hráli příliš statickou hru, náš pohyb se zcela vytratil a nebyli jsme schopni kontrolovat míč. Navíc domácí velmi dobře presovali, čímž získávaly míč v nebezpečných prostorech a dvakrát se jim podařilo skórovat. V průběhu druhého poločasu jsme ale byli především v ofenzívě více nebezpeční a po obdržených brankách jsme měli několik vyložených brankových příležitostí. Bohužel jsme proměnili jen jednu z nich a vezeme si prohru 1:3. Hráči stejně jako trenér byli ale s úrovní zápasu velmi spokojeni, výkon mužstva nebyl špatný, obzvlášť proti dobře hrajícímu soupeři. Příští týden se snad sejdeme ještě ve větším počtu a odehrajeme alespoň stejně kvalitní utkání jako to s Hranicemi.