4.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Lobodice = 1:0

Domaželice – Lobodice = 1:0 (1:0) Branka: 33. Talla T. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Skýpala, Michal Chvatík (81. Jan Kašpárek), Josef Baďura – Michal Sehnálek (52. Zdeněk Tománek, 72. Matěj Dvořák), Martin Zajíc, Petr Talla, Miloš Svoboda – Jan Fuksa, Tomáš Talla Po dvou zpackaných venkovních zápasech, ve kterých strašily celý domaželský fotbal dvě potupné prohry se skórem 0:10 proti Prosenicím a Radslavicím, jsme měli šanci napravit si alespoň částečně reputaci proti zatím poslednímu celku tabulky okresního přeboru, a to týmu z Lobodic. Cíl zněl tedy jasně, povinné tři body a odlišná tvář mužstva, a to vše umocněné domácím prostředím před vlastními fanoušky. Trenér provedl částečně i nuceně z hlediska absence některých hráčů, kteří dostali důvěru v předešlých utkáních, určité změny v základní jedenáctce a my vstoupili v pozměněné sestavě k druhému domácímu utkání v této sezoně. Úvod utkání byl poněkud nervózní, soupeř z Lobodic se rozhodně nechtěl nechat zahanbit a byl alespoň v úvodu utkání domaželskému týmu rovnocenným soupeřem. Po úvodním oťukáváním ale přece jen s ubíhajícím časem a ubývajícími silami hostujících hráčů domácí tým převzal otěže hry a dostal se do několika vyložených šancí. Nejprve po hezké kombinaci mezi bratry Tallovými starší Tomáš nedůraznou střelou zpoza pokutového kopu neprostřelil hostujícího gólmana, aby za pár minut po krásném centru z levé strany v bezprostřední blízkosti netrefil bránu. Obrovskou příležitost po krásné kombinaci po levé straně měl i Petr Talla, který se ve vápně krásně uvolnil, ale z blízka napálil pouze brankáře Lobodic. Jedinou branku poločasu tak vstřelil po krásné individuální akci z 33. minuty Tomáš Talla, který si pohodil míč vedle hostujícího obránce a přesnou střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť. Promarněných příležitostí jsme mohli na konci poločasu litovat, když jsme trestuhodně ztratili ve středu pole míč a hosté se dostali po rychlém brejku do stoprocentní šance, hostující útočník ale tváří v tvář Radimu Cagáškovi selhal a napálil míč pouze do dobře vyběhnuvšího gólmana našeho týmu a my tak šli do kabiny s nejtěsnějším vedením. Naše převaha v prvním poločase byla zjevná, a tak byl cíl do druhého poločasu zcela jasný, pokračovat v nastolené hře a přidat pojistku v podobě proměňování vyložených šancí. Bohužel v druhém poločase jsme nenavázali na výkon z prvního dějství a zejména nedostatečným pohybem jsme nedokázali přecházet přes zataženou obranu soupeře. Tempo zápasu v horkém počasí i ze strany hostujícího celku opadlo a diváci tak v průběhu utkání již příliš vzruchu neviděli a my tak vyhráli po utrápeném výkonu 1:0. Výhra a zejména tři body se ale v konečném důsledku samozřejmě počítají a i když byla představa těch, kteří fandí domaželskému fotbalu, asi poněkud odlišná, připsali jsme po dvou zdrcujících porážkách v řadě důležité vítězství na domácí půdě a navázat dalšími třemi body můžeme příští týden v sobotu na půdě Bělotínu, kde nás čeká domácí „B“ tým. Snad se nám podaří bodovat a vrátit se o boj v předních příčkách tabulky.