2.kolo OP 2016/2017 - Prosenice vs Domaželice = 5:0

20.8.2016 Sokol Prosenice – Sokol Domaželice = 5:0 (2:0) Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek (78. Matěj Dvořák), Ladislav Lučan (65. Michal Chvatík), Petr Talla, Marek Vaculík – Jan Fuksa, Tomáš Talla Zápas, na který by nejraději každý hráč a fanoušek domaželského fotbalu zapomněl, to byl sobotní odpolední zápas na půdě nedalekých Prosenic. Nečekali jsme zrovna jednoduché utkání, ale také ne výsledek, který byl pro nás až šokující vzhledem k povedenému úvodnímu zápasu z předchozího víkendu proti Čekyni. Úvod utkání měl více pod kontrolou náš tým, hráli jsme trpělivě a více drželi míč na svých kopačkách, bohužel jsme nedokázali prolomit pevnou obranu domácího týmu a dostat se do nějaké šance na vstřelení branky. Domácí navíc hrozili rychlými konstruktivními brejky, kterými lehce přecházeli záložní řadu našeho týmu. Naše naivita v zakládání útočných šancí hrála domácím na noty, ti lehce sbírali v obraně míče a rychlou jednoduchou hrou neustále tlačili na naši obranu. Varování, která nám domácí mužstvo dávalo, jsme ale nebrali nijak vážně a navíc jsme vlastními chybami zvýšili soupeři sebevědomí a nechat jej hrát svůj fotbal. Když jsme nejprve chybou v rozehrávce vybídli domácí ke vstřelení branky, ještě jsme gól vidět nemohli, jelikož buď zasáhl gólman, nebo obranný zákrok na poslední chvíli. Ve 36. minutě jsme ale již nabídli příležitost ke vstřelení branky opět vlastní nedůsledností v obsazování hráčů při rohovém kopu, který byl zahrán na přední tyč, míč ale trestuhodně propadl až na hranici malého vápna, kde osamocený domácí hráč již neměl problém rozvlnit poprvé síť naší brány. Necelých deset minut na to jsme obdrželi další gól po nedorozumění středních obránců, kteří otevřeli prostor před našim gólmanem a i když nikým neobsazený nabíhající střední záložník neprostřelil v samostatném nájezdu našeho brankáře, vyražený míč doklepl hlavou do prázdné opět osamocený dobíhající útočník domácího týmu, 2:0. Naše trápení v tomto zápase dokazoval fakt, že jsme za celý poločas nedokázali ani jednou trefit bránu soupeře a měli jsme snad jen pouhopouhou jednu střelu, v šatně tedy bylo co probírat. I když nebyl zápas ztracen, prohrávat o dvě branky po prvním poločase a zvrátit průběh utkání je nelehký úkol, protože mužstvo nejen že potřebuje být maximálně efektivní v nabídnutých šancích, ale také nesmí již inkasovat žádnou branku. To se nám bohužel v druhém poločase nepodařilo, i když byla patrna zvýšená aktivita zejména při naší ofenzivní činnosti. V první dvacetiminutovce druhého poločasu se nám podařilo zamknout domácí tým na jejich půlce a dostali jsme se do několika výborných až stoprocentních šancí, jenomže postupně Petr Talla, Martin Zajíc, Pepa Baďura ani Tomáš Talla ve svých příležitostech zklamali a nedokázali překonat výborně chytajícího gólmana domácích. Naopak v poslední patnáctiminutovce nám nasázeli domácí další tři góly a pro naše mužstvo potupný výsledek byl na světě. Nejprve se na naší levé straně v 78.minutě šikovně uvolnil domácí hráč a našel osamoceného a opět neobsazeného hráče domácích, který neměl problém doklepnout míč do naší odkryté svatyně. A šest minut před koncem utkání domácí vsítili gól z přísně nařízeného pokutového kopu, aby za tři minuty rozhodli po nedůrazu před naší šestnáctkou o pětigólovém přídělu. Již v druhém kole jsme tak dostali lekci z bojovnosti a zejména efektivity a odvážíme si potupnou prohru 5:0. Přestože je výsledek po obrazu hry pro naše mužstvo možná trochu krutý, můžeme si vzít z tohoto zápasu ponaučení, aby se takový zápas neopakoval a my neztráceli hned v začátku soutěže zbytečně drahocenné body. Napravit svou reputaci můžeme hned v následujícím zápase na půdě sousedních Radslavic.