1.kolo OP 2016/2017 - Domaželice vs Čekyně = 6:0

14.8.2016 Sokol Domaželice – Sokol Čekyně = 6:0 (3:0) Branky: 5. Suchánek Roman (vl.), 26. a 60. Talla Tomáš, 41. a 76. Talla Petr, 65. Kašpárek Tomáš Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Ladislav Lučan (78. Michal Chvatík), Petr Talla, Marek Vaculík (58. Michael Navrátil) – Tomáš Talla (68. Matěj Dvořák), Jan Fuksa (90. Martin Skýpala) První zápas nové sezony pod novým trenérem, to bylo nedělní dopoledne v Domaželicích. Na půdu domaželského celku zavítal tým z Čekyně, který v loňské sezoně spadl z I.B třídy a bylo se na co koukat. Úvod utkání začal na obou stranách hodně aktivně a oba soupeři se do sebe „zakousli“ bez respektu. Hosté hýřili aktivitou, kterou k naší spokojenosti ukončili vlastní brankou hostujícího Romana Suchánka, který poslal gólmanovi prudkou „malou domů“ a ten místo dlouhého nákopu volil zpracování. Naštěstí pro náš tým jej zradila technika a my se tak s přispěním soupeře dostali ihned v páté minutě do vedení. To nám dodalo potřebné sebevědomí a až do přestávky byl na hřišti už jen jeden tým. Snažili jsme se maximálně tlačit na soupeřovu obranu a svým pohybem jsme jí dělali problémy. Do konce poločasu jsme ještě přidali dvě branky, kdy se po pěkných kombinacích prosadili oba bratři Tallové a my tak šli do šaten s tříbrankovým vedením. Po změně stran jsme se snažili připravit na očekávající zvýšenou aktivitu hostů a naopak ještě přidat nějaké branky. Aktivita v druhém poločase ale z obou stran poněkud opadla a my mohli vidět trochu nudných deset minut. Po patnácti minutách jsme ale stvrdili naše vítězství čtvrtým gólem Tomáše Tally po přesné přihrávce čerstvě nasazeného Michaela Navrátila. A když pět minut na to našel opět přesným centrem Tomáše Kašpárka, který se ve vyložené šanci nemýlil, bylo o tom, kdo získá v prvním soutěžním kole tři body, rozhodnuto. Hosté mohli po nedorozumění na polovině hřiště snížit gólový rozdíl, hostující Roman Suchánek ale nastřelil v obrovské příležitosti pouze tyč, a když se prosadil podruhé v zápase po individuální akci Petr Talla, zastavilo se skóre na konečných 6:0. Ihned v prvním zápase nového ročníku okresního přeboru tak má za sebou domaželský tým vydařenou premiéru, nutno však dodat, že soupeř nám toho hodně dovolil a ne každý tým bude působit stejně odevzdaně.