Domaželice - Prosenice = 5:1

18.6.2016 Sokol Domaželice – Sokol Prosenice = 5:1 (1:0) Branky: 7., 47. a 49. Fuksa J., 60. Navrátil M., 82. Skýpala M. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek (63. Michal Chvatík), Marek Vaculík (58. Josef Baďura) – Tomáš Kašpárek, Kamil Kroulík (46. Martin Tománek), Petr Talla, Michael Navrátil – Tomáš Talla, Jan Fuksa (73. Martin Skýpala) Tentokrát výjimečně v sobotu odpoledne jsme odehráli poslední zápas sezony, a to na domácím hřišti s týmem z Prosenic, kterému jsme měli po potupné porážce 1:4 v posledním zápase podzimu co vracet. Pozitivní skutečností byla zejména přeplněná střídačka domácího týmu, kde bylo po zápasech, ve kterých počet hráčů v základní jedenáctce museli zachraňovat samotní trenéři, z čeho vybírat. Bohužel se tato skutečnost stala až v posledním zápase sezony. Úvod utkání se nesl ve velmi vyrovnaném duchu a měli jsme chvíli problém vnutit soupeřovi svoji hru. Každopádně v sedmé minutě otevřel skóre Honza Fuksa, který se řítil osamocený na brankáře hostů a zkušenou střelou kolem strážce hostující svatyně rozvlnil její síť. To nám přidalo potřebný klid a postupem času jsme začali přebírat otěže zápasu. Přestože jsme měli optickou převahu a více jsme drželi míč, mnoho střeleckých příležitostí jsme si ovšem nevytvářeli. Každopádně nutno podotknout, že hosté ačkoliv měli solidní vstup do utkání a v úvodní desetiminutovce nám dosti zatápěli, postupně se ze hřiště vytráceli a před naší bránou byli prakticky bezzubí. V prvním poločase jsme se dostali ještě k jedné vyložené šanci, kdy se řítil opět sám na gólmana Honza Fuksa, tentokrát ale trestuhodně minul a my tak šli do kabin s nejtěsnějším rozdílem 1:0. Prakticky ihned po vstupu do druhého poločasu pohřbil veškeré šance Prosenic na zvrácení zápasu opět Honza Fuksa, který dvěma přesnými zásahy z 47. a 49. minuty prakticky rozhodl o tom, kdo si odnese z posledního zápasu sezony tři body. V 60. minutě zápasu navíc agilní Honza Fuksa potáhl míč po pravé straně, „šajtlí alá Rosický“ našel na druhé straně osamoceného Michaela Navrátila, který si s šancí poradil výborně a překonal bezmocného brankáře hostujícího týmu. Když navíc osm minut před koncem utkání využil obrovské chyby gólmana střídající Martin Skýpala a vsítil, i když s malými problémy, již pátý gól zápasu, vypadalo to, že se hosté na nic nezmohou. V poslední dvacetiminutovce jsme ale bohužel zapomněli na zadní vrátka, absolutně jsme vyklidili střed pole a po jednom z protiútoků hostů jsme obdrželi branku, což bylo kaňkou na povedeném závěru sezony. V sezoně 2015/2016 okresního přeboru jsme tak skončili po vleklých zraněních a problémy se sestavou a přístupem některých hráčů nakonec na celkem solidním čtvrtém místě.