Stará Ves - Sokol Domaželice = 1:3

11.6.2016 SC Stará Ves – TJ Sokol Domaželice = 1:3 (0:0) Branky: 56. a 65. Krúza P., 92. Talla T. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Michal Chvatík (46. Petr Krúza), Petr Talla, Kamil Kroulík – Jan Fuksa, Tomáš Talla Pro nás nezvyklé sobotní odpoledne přineslo poslední venkovní zápas jara, a to na půdě jedenáctého týmu tabulky ze Staré Vsi. Rozhodně jsme nečekali jednoduché utkání, jelikož domácí tým především v jarní části sezony rozhodně podával kvalitnější výkony, než tomu bylo v části podzimní. První poločas byl velmi vyrovnaný, na těžkém terénu se hrálo kombinačně velmi složitě, a tak zápas nebyl pro nezaujatého diváka příliš záživný. Hrálo se prakticky od vápna k vápnu a k šancím se oba týmy dostávaly spíše sporadicky. Přesto jsme mohli jít asi ve dvacáté minutě do vedení, když Honza Fuksa výborně vyřešil situaci ve vápně domácích, ale svou solidní šanci na dvakrát neproměnil. I domácí měli svou příležitost, kdy po špatném výkopu našeho gólmana se k míči dostal hostující útočník, jemuž ale střelu ze stoprocentní šance Radim Cagášek za svá záda nepustil a napravil tak svou chybičku. Do kabin jsme tak šli za bezbrankového stavu 0:0. Do druhého poločasu jsme museli udělat vynucenou změnu, kdy zraněného Míšu Chvatíka vystřídala legenda domaželské kopané Petr „Háček“ Krúza a bylo se na co koukat. Přestože domácí měli územní převahu, pro našeho gólmana nebyli prakticky vůbec nebezpeční, za to my jsme hrozili rychlými brejky a neustále tlačili na obranu domácího mužstva. V 56. minutě se po skrumáži ve vápně domácích, kdy černou práci udělal Tomáš Talla, který navázal domácí obránce na sebe, zjevil u míče Petr Krúza, který nejlépe zareagoval na poskakující míč, s mírnou tečí propálil vše, co mu stálo v cestě, a otevřel tak skóre utkání. Po devíti minutách jsme se dostali již do dvougólového vedení, kdy obrovskou chybu spáchal gólman domácích a kdo jiný než Petr Krúza potrestal jeho hrubku a podruhé rozvlnil síť domácí brány. V poslední dvacetiminutovce utkání pak domácí vrhli všechny své síly do útoku, začali přečíslovat naši obranu a my se ocitli pod tlakem. Svůj tlak proměnili dvě minuty před koncem zápasu v kontaktní gól, který padl po kolmici středového hráče, který poslal milimetrovou přihrávku na nabíhajícího stopera domácích, který se ve velké příležitosti nemýlil, a my se mohli ještě strachovat o nadějný výsledek. Každopádně klid všem domaželským duším učinil v nastaveném čase „turovický tank“ Tomáš Talla, který šel nekompromisně od středové čáry hřiště na branku domácích, obešel domácího gólmana a zasunul míč do prázdné branky. Jeho úniku nezabránili ani dva obránci domácích, kteří na něm již od samotného úvodu šance viseli, ovšem Tomáš měl o výsledku jeho akce jasno a vstřelil poslední branku utkání. Po výsledku 1:3 z těžké půdy Staré Vsi jsme zůstali na čtvrtém místě před „B“ týmem z Lipníku nad Bečvou, který ač má stejný počet bodů, horší vzájemný zápas by ale znamenal v případě rovnosti bodů výhodu pro mužstvo TJ Sokol Domaželice.