Domaželice - Soběchleby = 2:0

5.6.2016 Sokol Domaželice – Soběchleby = 2:0 (1:0) Branky: 37. Petr Talla, 55. Tomáš Cagášek Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Milan Cagášek, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (86. Kamil Kroulík) – Jan Fuksa, Tomáš Talla (70. Martin Skýpala) V neděli dopoledne jsme po výborném výkonu v Radslavicích odehráli předposlední domácí utkání před našimi fanoušky, a to s tuhým soupeřem ze Soběchleb, který byl stále namočen v sestupových vodách, a tak jsme nečekali rozhodně jednoduché utkání. Ihned od úvodního hvizdu jsme měli v plánu navázat na poslední utkání, tedy hrát s míčem na noze a snažit se co nejvíce tlačit na obranu soupeře. A hned v první minutě se nám málem podařilo vsítit úvodní branku utkání, kdy se zjevil osamocený na malém vápně v obrovské příležitosti Tomáš Kašpárek, svou šanci ale trestuhodně zahodil a napálil míč do břevna soupeřovy brány. V desáté minutě se v další velké šanci po krásném přenesení hry Petra Tally ocitl Martin Zajíc, ale hlavou minul o půl metru branku. My jsme ale neskládali zbraně a vrhali své síly do útoku. Ve 33. minutě se nám naše úsilí vyplatilo a otevřeli jsme skóre utkání. Po odvráceném rohovém kopu se míč dostal zpět k Honzovi Fuksovi, který poslal opětovně centr do vápna hostů, kde sice gólman výborným výběhem vyrazil míč za vápno hostů, bohužel pro něj ale pouze k Petrovi Tallovi, který hlavou bez přípravy přehodil brankáře Soběchleb a posunul naše mužstvo do jednobrankového vedení. I hosté měli svou šanci na vstřelení branky, hostující záložník ale obrovskou příležitost tváří v tvář Radimovi Cagáškovi nevyužil a my tak šli do kabin s vedením 1:0. I přes vedení jsme ale nemohli být spokojeni, naše hra byla v celém prvním poločase hodně zbrklá, chtěli jsme častými finálními přihrávkami rychle rozhodnout celý zápas, ale kvůli nepřesnostem jsme ztráceli mnoho míčů a nechávali hrát soupeře na rychlé brejky. Cíl pro druhý poločas tak byl jasný, hrát trpělivěji, roztáhnout hru do stran a počkat si na své příležitosti. Každopádně v úvodní desetiminutovce druhého poločasu nás hosté překvapili zlepšeným pohybem, vysokou agresivitou, která nám rozhodně nadělala hodně problémů. Hosté hrozili především ze standartních situací, a i když vyloženou šanci neměli, rozhodně naši hru překvapivou aktivitou rozhodili. Naštěstí v 55. minutě jsme jejich snahu utnuli, zvýšili své vedení na 2:0 a prakticky tak rozhodli celý zápas. Po rohovém kopu Honzy Fuksy se krásně do vzduchu pověsil sváteční střelec Tomáš Cagášek a zvýšil naše vedení na dvoubrankový rozdíl. Po vstřelení gólu jsme odehráli jeden z nejzkušenějších výkonů jara, kdy jsme dohráli utkání až do závěrečného hvizdu prakticky s míčem na noze a nedopustili jsme zdramatizování zápasu. Tímto vítězstvím jsme si definitivně pojistili klidnou koncovku sezony a v tabulce nám patří pátá příčka.