Radslavice - Domaželice = 1:2

29.5.2016 Sokol Radslavice - Sokol Domaželice = 1:2 (0:0) Branky: 50. Zajíc M., 82. Fuksa J. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Milan Cagášek, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík (85. Kamil Kroulík) – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil – Tomáš Talla, Jan Fuksa V neděli odpoledne jsme po domácí ostudné porážce 1:4 od týmu Býškovice/H.Újezd vyjeli napravovat pošramocenou reputaci domaželského fotbalu na půdu blízkých Radslavic, kteří byli v tabulce před námi, a tak nás nečekal určitě jednoduchý zápas. Přestože bylo krásné slunečné počasí, bylo hodně dusno a pro hráče to nebylo nic příjemného. Každopádně i tak jsme chtěli vstoupit do zápasu mnohem aktivněji, než tomu bylo v předchozím utkání a pokusit se vybojovat důležité tři body, které by nám zajistily jednodušší závěr sezony. Prakticky hned od úvodního hvizdu utkání jsme překvapili soupeře vysokým nasazením, aktivním pohybem a atraktivním fotbalem. Domácí si s našimi zbraněmi v prvním poločase příliš nevěděli rady a my měli dostatek příležitostí ke vstřelení úvodní branky zápasu. Bohužel i přes značnou převahu jsme se nedokázali prosadit, i když jsme byli v některých okamžicích velmi blízko. Trocha štěstí při zakončení i výborný výkon domácího gólmana nám vstřelit branku neumožnily. Nejprve mohl Tomáš Talla překonat po působivé přihrávce bráchy Petra domácího gólmana, ale místo toho, aby si dal tělo vpřed a posunul se blíže ke gólmanovi, poněkud zbrkle vystřelil z hranice velkého vápna, a i když se jednalo o povedené pokus, domácí brankář pěknou střelu vyrazil na roh. Několik minut na to se po přesné kolmici Martina Zajíce dostal do pěkné šance opět Tomáš Talla, napálil míč prudce do protipohybu překonaného gólmana, ovšem střela se jen mihla kolem domácí tyčky a putovala do pomezí. Po rohovém kopu Honzy Fuksy se k odraženému míči na hranici pokutového území dostal Milan Cagášek, pohotově napálil míč, bohužel pro naše mužstvo pouze do opět připraveného gólmana domácího mužstva. Nutno podotknout, že i domácí měli svou šanci na vstřelení úvodního gólu, ale Radim Cagášek ve výborné příležitosti vytáhl hezký zákrok a když se ani v poslední minutě prvního poločasu po krásné táhlé střele Michaela Navrátila síť branky nerozvlnila, šli jsme do kabin za bezbrankového stavu. Přestože jsme se neprosadili, neměli jsme se za co stydět a chtěli jsme pokračovat v tlaku na domácí obranu. Převahu z prvního poločasu jsme přenesli i do úvodní desetiminutovky poločasu druhého a hráli aktivní fotbal plný pohybu a nasazení. Již v 50. minutě jsme se konečně dočkali úvodní branky, kdy po standartní situace Milana Cagáška prodloužil míč hlavou „na zadní“ Tomáš Talla, kde se zjevil nikým neobsazený Martin Zajíc a špičkou kopačky posunul míč za vyběhnuvšího gólmana Radslavic a otevřel tak skóre zápasu. Místo toho, abychom hru roztáhli a pokračovali v aktivní hře, jsme se zbytečně stáhli a nechali se vrátit domácí Radslavice do zápasu. První varování jsme nebrali vážně, kdy po zazmatkování Radima Cagáška po rohovém kopu domácí hráči dostali míč do brány, rozhodčí ale písknul do píšťalky a branku domácích neuznal kvůli faulu na gólmana. Domácí hráči ucítili šanci, hráli daleko aktivněji než v dosavadním průběhu utkání a v 73. minutě se dočkali. Marek Vaculík neviděl domácího útočníka, poslal malou domů přímo na jeho kopačky a ten se tváří v tvář Radimovi Cagáškovi nemýlil a obloučkem vyrovnal stav utkání na 1:1. To byl pro naše mužstvo ten správný impulz změnit přístup ke koncovce zápasu a vrhli jsme se opět do útoku. Svou sílu jsme ukázali a měli opět několik výborných příležitostí. Největší šanci poločasu měl Honza Fuksa, který v průniku „3 na 1“ nevyřešil nabídnutou situaci vůbec dobře, poté měl Peťa Talla dvě výborné příležitosti na hranici pokutového území a když se neprosadil ani deset minut před koncem z hranice šestnáctky Martin Zajíc, vypadalo to na smolnou remízu. Osm minut před koncem jsme se ale přece jenom dočkali a převážili misky vah na naši stranu. Po krásné individuální akci na hranici malého vápna zamotal Honza Fuksa domácí obránce, poslal střílený centr před bránu domácích, kteří si míč smolně srazili do vlastní brány a tato akce tak rozhodla dělbu bodů v náš prospěch. Konec utkání pak byl možná zbytečně dosti vyhrocený, padla i červená karta, ale skóre se již nezměnilo. My si tak odvezli z horké půdy Radslavic všechny tři body a po krásném zápase i výkonu jsme předskočili v tabulce právě Radslavice na páté místo s 34 body. Kdybychom s takovým nasazením hráli většinu utkání v této sezoně, mohli jsme pomýšlet i na vyšší příčky tabulky.