Domaželice - Býškovice/H.Újezd = 1:4

22.5.2016 Sokol Domaželice – FK Býškovice/Horní Újezd = 1:4 (0:3) Branka: 90. Talla P. Sestava: Radim Cagášek – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Patrik Jopek (65. Martin Skýpala), Michal Chvatík, Petr Talla, Michael Navrátil – Jan Fuksa, Tomáš Talla (55. Kamil Kroulík) Nechuť, parodie na fotbal, trapas v domácím prostředí. Tak by se dalo nazvat vystoupení týmu z Domaželic proti nám dobře známému mužstvu Býškovice/Horní Újezd. Místo očekávaného vyrovnaného derby se odehrál zejména z naší strany domácího týmu zápas, na který by nejraději každý z nás zapomněl. Šetření se v pohybu, neobsazování hráčů, nedůraz v osobních soubojích a absence jakékoliv agresivity se projevila v tomto zápase naplno a soupeř nám musel ukázat, jak se hraje fotbal. Smutným faktem je, že jsme nebyli schopni držet se soupeřem s daleko vyšším věkovým průměrem krok. Přesto jsme se mohli ve dvacáté minutě prvního poločasu dostat do vedení, když se řítil Honza Fuksa osamoceně na gólmana hostů, situaci ale nevyřešil dobře a z následné protiakce ve znamení „nedáš-dostaneš“ udeřil hostující tým. Po bravurním zákroku gólmana totiž hosté založili bleskurychlý protiútok, k míči se na středu hřiště dostal hostující středopolař, měl dostatek prostoru k načasování přihrávky za domácí nezformovanou obranu a sám na gólmana se tentokrát řítil hostující Vašina. Ten zachoval chladnou hlavu, obešel Radima Cagáška a zasunul míč do prázdné branky. Po obdrženém gólu jsme se dostali do další stoprocentní šance, kdy po krásné akci Honzy Fuksy se ocitl na malém vápně osamocen Tomáš Talla, ten ale tváří v tvář gólmanovi hostů zazmatkoval a neuvěřitelným způsobem se netrefil brány, což jen podtrhlo obraz celé naší hry. V 28. minutě jsme navíc obdrželi další branku, kdy střílený centr na naši bránu vyrazil Radim Cagášek před sebe pouze k Vašinovi, který podruhé vsítil branku nádhernou střelou pod víko. V 35. minutě nás navíc dorazili hosté třetím gólem, kdy opět nikým neobsazený středový hráč měl kopu času na načasování kolmice za naši obranu, levý křídelník hostujícího týmu poslal centr před bránu, kde dorazil břichem do prázdné branky nikým neobsazený Suchý, 0:3. O poločasové přestávce jsme se pokusili vzchopit se, zmobilizovali jsme síly a vrhli se do dalšího poločasu. Bohužel po probdělé noci nemělo několik našich hráčů sílu a mládež, která by měla svým pohybem a chutí tlačit na soupeře, jakoby v tomto zápasu ani nebyla. A tak jsme se prakticky v celém druhém poločase nedostali k pořádné příležitosti, hráli od vápna k vápnu a na zkušený tým hostů jsme jednoduše neměli. V 82. minutě zabil hřebíček do rakve hostující Losert, který dorazil do odkryté brány skvěle vykombinovanou akci hostů, kteří využili naší chyby v obsazování hráčů a otevřené hry celého týmu v poslední třetině utkání. V 90. minutě pak naštěstí upravil skóre čestnou dorážkou do prázdné Petr Talla, který využil povedený centr Martina Skýpaly. O samotnou prohru by samozřejmě tolik nešlo, kdybychom ale předvedli výkon hodný našich očekávání a hodný týmu Sokol Domaželice. To se ale bohužel nestalo a my jsme si zcela zaslouženě vypili hořký kalich s drtivou porážkou 1:4.