Domaželice - Skalička = 3:3

15.5.2016 Sokol Domaželice – Sokol Skalička = 3:3 (3:3) Branky: 8. Zajíc M., 25. Fuksa J. z pen., 32. Navrátil M. Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda (71. Patrik Jopek), Tomáš Cagášek, Ladislav Lučan, Marek Vaculík (89. Martin Skýpala) – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Kamil Kroulík (23. Michael Navrátil, 85. Michal Chvatík) – Jan Fuksa, Tomáš Talla V neděli dopoledne jsme sehráli po neúspěšném zápase v Želatovicích opět v domácím prostředí utkání s týmem ze Skaličky, který ač okupoval nižší příčky tabulky, rozhodně si nepřijel do Domaželic pro prohru, což ukazoval již od první minuty.

Hosté, jak už bylo zmiňováno, nás překvapili již od úvodního hvizdu svým výtečným pohybem a agresivitou, což nám dělalo notné problémy. Prakticky celý poločas tak byl ve znamení ostrých soubojů, strkanic a mnohých standartních situací, které byly prakticky jediným ohrožením naší brány, nutno však podotknout, že hostující tým je zvládal bravurně. I přesto jsme ale v prvním poločase mohli vidět fotbal „nahoru-dolů“ a divoké skóre se šesti vstřelenými brankami. První se prosadili hosté, když v páté minutě po standartní situaci z pravé strany našel míč hlavu na hranici malého vápna osamoceného hráče hostů Mrhala, který obloučkem překonal vyběhnuvšího gólmana našeho týmu. My jsme neotáleli a po třech minutách jsme zápas vyrovnali, když po rohovém kopu Honzy Fuksy poslal míč „rybičkou“ do rohu brány nikým neobsazený Martin Zajíc. Varování z úvodu utkání jsme nebrali vážně a v 15. minutě se opět radovali hosté, když znovu po krásně zahrané standartní situaci z pravé strany se nádherně pověsil do vzduchu hostující Jiříček a nedal Radimovi Cagáškovi šanci. My se ale nevzdávali a ukázali charakter, když jsme nepříznivý stav utkání otočili ještě do konce poločasu. Nejprve po odpískání pokutového kopu po zákroku na Tomáše Tallu z 25. minuty se postavil k míči Honza Fuksa, který se z nařízené „jedenáctky“ nemýlil. Aby pak v 32. minutě po krásné kolmici Petra Tally na bráchu Tomáše Tallu, který se s míčem příliš nerozpakoval a vyslal tvrdou střelu, která nadělala problémy hostujícímu gólmanovi tak, že mu míč vypadl a dobře postavený Michael Navrátil už neměl problém dorazit míč z blízka do prázdné brány. Bohužel vedení jsme neudrželi a šest minut před koncem poločasu opět po zahrávané standartní situaci z pravé strany nedosáhl na míč Radim Cagášek, Martin zajíc nedokázal míč odkopnout do bezpečí a hostující Škařupa ranou z „první“ propálil všechno, co mu stálo v cestě, a vyrovnal stav utkání na 3:3.
V poločase jsme museli uklidňovat rozostřené vášně na obou stranách a pokusili jsme se opět soustředit pouze na fotbal, jelikož remíza v domácím prostředí rozhodně nemohla být pro domaželský mančaft úspěchem. I když jsme po změně stran ukázali pár náznaků na slibně se rozvíjející akce, byli jsme v našem ofenzivním snažení poněkud bezradní a prakticky jsme za celých 45 minut druhého poločasu nevystřelili pořádně na bránu soupeře. Nutno podotknout, že hosté se projevovali zejména v defenzivní hře a v nasazení velmi dobrým dojmem a svým pohybem nám dělali velké problémy. Pět minut před koncem mohli dokonce převážit misky vah na svou stranu, když se hostující útočník řítil sám na našeho gólmana, Radim Cagášek ale výborným zákrokem zabránil hostujícímu hráči ve skórování a skóre zápasu tedy zůstalo stejné jako na konci první půle. My si tak rozdělili body s týmem ze Skaličky rovným dílem po výsledku 3:3. Remíza v domácím prostředí byla rozhodně nejen pro domácí fanoušky zklamáním, my jsme spadli o jednu příčku v tabulce na šesté místo a naše snažení o boj v předních patrech tabulky tak přišlo vniveč.