Želatovice "B" - Sokol Domaželice = 4:3

7.5.2016 FC Želatovice „B“ – Sokol Domaželice = 4:3 (2:0) Branky: 47. a 78. Talla Petr, 54. Talla Tomáš Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Milan Cagášek (69. Miloš Svoboda), Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Josef Baďura (71. Kamil Kroulík), Martin Zajíc, Petr Talla, Tomáš Kašpárek – Jan Fuksa, Tomáš Talla V sobotním odpoledni jsme sehráli veledůležité derby na půdě sousedního „B“ týmu z Želatovic, který držel v prozatimním průběhu sezony s dostatečným náskokem vedoucí příčku Okresního přeboru, a tak jsme věděli, že se bude jednat o náročné utkání s těžkým soupeřem. Již od úvodu zápasu se vrhl domácí tým do útočení a snažil se udávat tempo hry, což mu vydrželo prakticky po celých 45 minut první půle. Domácí se snažili hodně držet míč na nohách, hráli trpělivý fotbal s postupným útokem, což nám paradoxně docela vyhovovalo, jelikož se tolik neprojevovala výhoda rychlých noh hráčů želatovského týmu, kteří měli oproti naší obraně věkovou i rychlostní výhodu. My se oproti tomu snažili dostat míč co nejvíce na polovinu soupeře a tam se snažili vyvíjet tlak na prozatím pevnou domácí obranu. I přes opticky ne příliš velkou převahu domácích, vstřelil domácí tým ze Želatovic v prvním poločase dvě branky a do kabin jsme tak šli s poněkud skleslou náladou. Nejprve se domácí prosadili v 17. minutě, kdy vysoký míč neudržel náš gólman v náruči a domácí Kašpárek neměl problém s tím dorazit míč do naší prázdné branky. Nutno podotknout, že do něj vrazil vlastní hráč, který byl ale natlačený útočníkem domácích, čehož si k naší smůle rozhodčí bohužel nevšiml. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin s jednogólovým mankem, udeřil domácí tým podruhé. Minutu před koncem jsme udělali osudovou chybu na půli hřiště, když jsme v náběhu několika hráčů trestuhodně ztratili míč a domácí hráči se řítili otevřeným prostorem, výborně vykombinovali vzniklou situaci a Stanislav Jemelka opět dorážkou do prázdné branky stanovil skóre prvního poločasu na 2:0 pro domácí tým. I přes fakt, že situace v zápase nevypadala pro náš tým vůbec dobře a domácí tým ukázal svou sílu, do druhého poločasu jsme udělali několik změn zejména v rámci posílení naší ofenzivní snahy, nechtěli jsme především vzdát zápas bez boje a v druhém poločasu nastoupil tým s naprosto odlišnou mentalitou. To se také podepsalo na vývoji utkání, kdy se hrál fotbal „nahoru-dolů“ a diváci mohli vidět nejen pohledné utkání, ale také spoustu šancí a několik branek, což se jim určitě muselo líbit. Dvě minuty po odpískání začátku druhého poločasu využil Peťa Talla pozice „mrtvého ofsajdu“, kdy vybíhal z hloubi pole a jelikož Honza Fuksa stojící v nedovoleném postavení neprojevil snahu hrát míč, řítil se Peťa sám na domácího gólmana, obešel ho a zasunul míč do dokryté brány, 2:1. Po šesti minutách se skóre opět měnilo, když po dlouhém míči za naší obranu fauloval v pokutovém území Mara Vaculík sbíhajícího hostujícího útočníka a byl nařízen pokutový kop. Z něj se nemýlil domácí Fabián a domácí tak odskočili opět na dvougólový rozdíl. Náš tým se ale touto brankou rozhodně nehodlal srazit na kolena a prakticky ihned po odehrání jsme vrhli naše síly do útoku, Peťa Talla našel na vápně bráchu Tomáše, který se z hranice „šestnáctky“ nemýlil a tvrdou ranou snížil gólový rozdíl opět na jednu branku, 3:2. Přestože měli domácí zejména díky naší otevřené obraně mnoho prostoru a dostávali se do zajímavých gólových šancí, jejich muška prozatím nebyla přesná. Až v 68. minutě využili křídlových prostor, kdy centr z pravé strany pod sebe našel na penaltě nikým neobsazeného Fabiána, který se tentokrát nemýlil a svým druhým gólem zařídil odskočení svého týmu opět na dvě branky. My jsme ale ani po obdrženém gólu nesklonili hlavu a neustále se snažili být pro domácí mužstvo nebezpeční. V 78. minutě se postavil k přímému volnému kopu pět metrů za hranicí velkého vápna výborně hrající Petr Talla, který se přes plnou zeď nemýlil, a opět jsme snížili náskok na rozdíl jediného gólu. Ale jelikož se již do závěrečného hvizdu skóre neměnilo, porazili domácí Želatovice „B“ náš tým po divokém skóre 4:3. I přes prohru se nemusíme za odvedený výkon na půdě tuhého rivala z Želatovic stydět, odvedli jsme sebevědomý výkon a neodvezli jsme si žádný bod jen díky projevené síle soupeře a absence trošičky štěstí navíc.