Domaželice - Lazníky = 1:0

3.5.2016 Sokol Domaželice – Sokol Lazníky = 1:0 (1:0) Branka: 9. Cagášek M. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Milan Cagášek, Martin Zajíc, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Patrik Jopek (61. Michal Chvatík), Petr Talla, Michael Navrátil (89. Martin Skýpala) – Tomáš Talla, Jan Fuksa V neděli dopoledne jsme přivítali tým z Lazník, který byl před zápasem v tabulce o čtyři příčky za námi se ziskem o sedm bodů méně než domácí tým z Domaželic. Vzhledem k faktu, že jsme vstupovali do utkání po dvou vítězných kolech navíc před domácími fanoušky, měli jsme „povinnost“ zvítězit a připsat si další tři důležité body do tabulky. Kdo čekal jednostranný zápas, musel být asi zklamán a přestože jsme nakonec zvítězili, zažili jsme v zápase mnoho trápení a zejména v ofenzívě jsme mnohdy předváděli ne příliš oku lahodící fotbal. Přestože jsme do zápasu vstoupili rozpačitě, bez dobré organizace hry, dostali jsme se hned v úvodu utkání do vyložené šance, kdy se po závaru ve vápně hostí dostal k míči na hranici šestnáctky Petr Talla, který ale bohužel odkrytou bránu levačkou netrefil. Naštěstí se nám pár minut poté, přesněji v deváté minutě, podařil reparát a po akci z pravé strany Honza Fuksa našel přesným centrem levačkou prostor mezi obránci hostí, kde se výborně zorientoval hrající trenér Milan Cagášek a hlavou „koníčkem“ krásně otevřel skóre utkání. Místo toho, abychom zklidnili hru a přidali další branku, nebyli jsme schopni vepředu podržet míč a na naši obranu se tak valil jeden útok za druhým. Naštěstí si vybral výborné chvíle náš gólman Radim Cagášek, který skvělými reflexními zákroky po dvou šancích hostujícího týmu držel naše naděje na zisk třech bodů nad vodou. Když ani po stoprocentní příležitosti z pěti metrů Honza Fuksa osamocen před hostujícím brankářem netrefil a hostující hráč v obrovské šanci minul hlavou naši bránu, šli jsme do šaten s náskokem jediného gólu.

Druhý poločas jsme doufali, že se alespoň v ofenzívě trochu probudíme a začneme hrát jednoduchý přímočarý fotbal, který nás zdobil například v minulém utkání v Dolním Újezdě. Bohužel opak byl pravdou a my v druhém poločase předvedli zejména v řešení našich slibně se rozvíjejících šancí, které pramenili z více otevřené obrany hostů, řekl bych až chvílemi žalostný výkon. Do stoprocentních šancí se dostali zejména Peťa Talla, který se objevil na hranici pokutového kopu opět osamocen, situaci ale vyřešil ukvapeně a míč napálil mimo bránu. Aby na to pár minut po něm zahodil další výbornou příležitost Michael Navrátil, který dostal výborný míč za obranu hostí, tváří v tvář gólmanovi ale vymýšlel složité řešení a hledal přihrávkou Tomáše Tallu, který už to měl těžké a z blízka nepropálil hostujícího brankáře. Hosté naopak projevili v druhém poločase daleko více snahy a zejména díky pevné obraně a výbornému výkonu našeho gólmana jsme uhájili nejtěsnější vítězství 1:0.
I přes slabý výkon jsme si ale zajistili již třetí výhru v řadě a poskočili jsme v tabulce na páté místo s třiceti body. Příští víkend v sobotu se hraje obtížné derby na půdě rivala z Želatovic, jehož „B“ tým okupuje v tabulce okresního přeboru první místo s jedenáctibodovým náskokem na naše mužstvo. Doufejme, že navážeme na venkovní utkání v Dolním Újezdem a popereme se s favoritem o další bodový zisk.