Lipník nad Bečvou "B" - Sokol Domaželice = 3:5

24.4.2016 FK Spartak Lipník n. Bečvou B – Sokol Domaželice = 3:5 (1:2) Branky: Fuksa J. 4, Talla T. Sestava: Radim Cagášek – Ladislav Lučan, Milan Cagášek, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Patrik Jopek (Michal Chvatík), Martin Zajíc, Petr Talla – Jan Fuksa, Tomáš Talla (Martin Skýpala) Posilněni vítězstvím z minulého kola jsme vyjeli na venkovní zápas na těžkou půdu v Dolním Újezdě, kde odehrává své domácí zápasy „B“ tým Lipníku nad Bečvou, který byl s 30-ti body v tabulce před námi na třetím místě. Přestože nás celou jarní část sezony sužují mnohačetná zranění a soupeř byl silný, nepřijeli jsme si rozhodně pro prohru a utkání tomu napovídalo. V úvodu utkání ihned po hvizdu sudího se ocitl nečekaně osamocen Tomáš Talla na hranici velkého vápna v obrovské příležitosti. Byl by to začátek jako z říše snů, bohužel ale nabídnutou šanci od domácích trestuhodně nevyužil. Úvod utkání a prakticky celý zápas byl hodně vyrovnaný, domácí se snažili co nejvíce držet míč a rychlým pohybem se dostat za obranu Domaželic. My se zase snažili dostat se ihned po zisku míče na polovinu soupeře a hrát fotbal v blízkém ohrožení brány soupeře, což se nám překvapivě zejména v druhé části poločasu dařilo. Jako první ale již v sedmé minutě otevřeli skóre domácí, když se Ferenc dostal za ještě nezorganizovanou obranu našeho mužstva, výborně si dlouhý míč zpracoval a přeloboval vyběhnuvšího Radima Cagáška. Branka domácích nás ovšem nepoložila a my postupně začali získávat více půdu pod nohami. V 36.minutě se dostal po centru z pravé strany do výtečné příležitosti Honza Fuksa, který se v pokutovém území zorientoval nejlépe a levačkou se prosadil z blízka přes domácího gólmana. Čtyři minuty na to provedl opět Honza Fuksa individuální akci po levé straně a z ostrého úhlu propálil gólmana domácího týmu podruhé. Pár minut před koncem poločasu jsme měli obrovskou příležitost odskočit domácím na dvougólový rozdíl, domácí gólman bohužel výborným zákrokem vyrazil dorážku do prázdné brány Tomáše Kašpárka, a když ani minutu poté Honza Fuksa v náběhu s Tomášem Tallou v situaci dva na jednoho nevyřešil nadějnou akci dobře, do kabin jsme tak šli vzhledem k faktu, že jsme se projevovali v druhé části prvního poločasu daleko aktivnějším dojmem, „pouze“ za vedení 1:2.

Druhý poločas jsme chtěli navázat na náš výkon v druhé části první půle a dojít si pro veledůležité vítězství. Domácí ale byli zejména v první dvacetiminutovce druhého poločasu proti a připravili nám těžké chvíle. Jako první přece ale vsítilo gól naše mužstvo, když v 51.minutě po standartní situaci Milana Cagáška si výborně zpracoval vysoký míč Honza Fuksa, ihned z druhé vypálil do protisměru domácího brankáře, který povedenou ránu vyrazil pouze k osamocenému Tomáši Tallovi, který už neměl problém poslat míč placírkou do prázdné branky. Dvoubrankový náskok nám ale bohužel nevydržel dlouho, jelikož dvě minuté poté po nedorozumění těsně za hranicí velkého vápna napřáhl domácí hráč z dvaceti metrů a jelikož náš gólman měl zakrytý výhled, nedůrazná střela zapadla do rohu naší brány. V následujících minutách jsme se zbytečně stáhli z prostoru, začali jsme bránit výsledek i přes fakt, že ještě zbývala do konce zápasu půlhodinka a hosté toho náležitě využili. Snižující branka navíc samozřejmě vlila novou krev do žil domácích hráčů a ti začali utahovat uzdu. Jejich aktivní hra nám dělala problémy a domácí tým nakonec pro ně nepříznivě se vyvíjející zápas vyrovnal a zdramatizoval tak ještě koncovku utkání. Domácí útočník opět zaběhl za domácí obranu, dlouhý míč si zpracoval přímo do běhu a skvostným dotekem překvapil našeho gólmana. Naštěstí náš tým ukázal bojovného týmového ducha, nenechal se svázat tíhou okamžiku a vrhl své síly opět do útoku. Začali jsme trochu více tlačit na pilu a snaha se vyplatila. Nutno podotknout, že nám k tomu pomohl domácí stoper, který vysoký míč za obranu smolně netrefil a namazal tak Honzovi Fuksovi, který mířil sám na bránu soupeře. Výhodnou situaci zakončil nejlepší možnou cestou, obhodil vyběhnuvšího gólmana domácích a převážil misky vah opět na naši stranu. Pár minut na to jsme navíc vypjaté a krásné utkání rozhodli, kdy po krásné kolmici Tomáše Tally se řítil agilní Honza Fuksa opět osamocen na bránu domácího gólmana, kterému udělal pohotovou kličku a zasunul míč do prázdné branky domácího týmu. Ten se již v závěru na nic nezmohl a vzrušující utkání tak skončilo divokým výsledkem 3:5.
Konečně jsme začali proměňovat svoje šance, které jsme si sice vytvářeli i v minulých zápasech, ale tentokrát to bylo i se ziskem veledůležitých tří bodů. Další zápas odehrajeme v neděli v 10hodin v domácím derby s týmem z Lazník, tak doufejme, že navážeme na poslední výkony a potřetí v řadě budeme naplno bodovat. Sokol Domaželice by měl bojovat o přední příčky tabulky a k tomu se můžeme po víkendu alespoň částečně přiblížit!