Pavlovice - Domaželice = 2:2

10.4.2016 Sokol Pavlovice – Sokol Domaželice = 2:2 (2:1) Sestava: Radim Cagášek – Josef Baďura, Michal Chvatík (Patrik Jopek), Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil (Milan Cagášek) – Jan Fuksa, Tomáš Talla Branky: Talla P., Kašpárek T. Derby Pavlovice - Domaželice, to byl nedělní odpolední program pro fotbalisty Sokolu Domaželic a také pro řadu jejich fanoušků, kteří přicestovali do blízké obce shlédnout zápas 17. kola okresního přeboru mezi tradičními rivaly, kteří měli v tabulce stejný počet bodů a kteří bojovali stejně jako my o důležité tři body, které by tolik oběma týmům pomohly v jejich rozpačitém působení v dosavadním průběhu sezony. Jelikož celý víkend propršelo, očekával se bojovný fotbal na složitém terénu a očekávání byla naplněna.

Do utkání jsme ale přesto vstoupili se značným sebevědomím a od počátku jsme se pokusili udávat tempo hry, což se nám dařilo v první desetiminutovce více než dobře. Z dobrého úvodu jsme také vytěžili první branku utkání, kterou jsme po zápasech gólových půstů tolik potřebovali. Ve středu pole provedl individuální akci Martin Zajíc, který kolmicí za obranu soupeře našel skvěle nabíhajícího Tomáše Kašpárka, který přízemním centrem našel na zadní straně brány osamoceného Petra Tallu, který míč uklidil „pod víko“ odkryté brány. Místo toho, abychom pokračovali v aktivní hře směrem dopředu, absolutně jsme po vstřelené brance vyklidili pole a vlastními chybami, nedostatečným jištěním v obsazování hráčů a pasivním přístupem v osobních soubojích jsme nechali domácí tým se v zápase chytnout a ten toho náležitě využil. Nejprve po pozdním odkopu se dostal k samostatnému nájezdu od poloviny hřiště hostující útočník, který využil riskantního výběhu našeho gólmana, kterého si lehce obhodil a posunul míč do osamocené svatyně našeho mužstva. Abychom pár minut na to udělali druhou osudovou chybu, když jsme byli na pravé straně hřiště naivní v obsazení hráčů u autového vhazování, z něhož se dostal hostující křídelní hráč k úprku skrze naše velké vápno a přestože první střelu náš brankář výborně zlikvidoval, dorážce do prázdné brány již zabránit nedokázal a tým z Pavlovic tak využil našich chyb k dokonalému obratu. Domácí tým byl samozřejmě na koni a naše defenzíva měla s aktivně a fyzicky zdatným soupeřem nemalé problémy. Během poločasu jsme ale měli i možnost vyrovnat nepříznivý stav zejména po velkém množství standartních situací, ale když se neprosadil ani Petr Talla po krásné střele levačkou z hranice pokutového území, která jen o kousek minula tyč domácí brány, výsledek po prvním poločase zůstal 2:1 pro domácí Pavlovice.
V šatnách jsme nesklápěli hlavu a snažili jsme se nabudit se na druhý poločas a na vytoužený obrat. Trenér provedl změnu v obraně, na stopera se zatáhl místo po zranění hrajícího Míši Chvatíka Martin Zajíc a do středu zálohy nastoupil Patrik Jopek a vstoupili jsme do druhého poločasu ve vysokém očekávání. Naše hra byla od začátku druhého poločasu kompaktnější, hra mezi obranou a útokem se projevovala poněkud vyváženěji, a to se projevilo i díky faktu, že hostující tým v druhém poločase nepředvedl tak dynamický fotbal jako v poločase předcházejícím, na celkovém obrazu hry. Asi dvacet minut před koncem přišla rozhodující chvíle zápasu. Po špatném odkopu se míč vrátil z první za naši obranu, která nebyla ještě zformovaná, a domácí útočník se řítil opět sám na naši branku. Naštěstí zasáhl na poslední chvíli, nutno podotknout s faulem oranžové barvy, poslední obránce Martin Zajíc, jemuž rozhodčí udělil pouze žlutou kartu. Pár minut na to jsme se totiž dostali k vyrovnávací brance, kdy se po kombinaci na pravé straně hřiště dostal k míči Tomáš Kašpárek, navedl míč do středu a pohotovou ranou levačkou na zadní rozvlnil síť. Tato branka nám vlila novou krev do žil a závěrečná dvacetiminutovka patřila našemu tlaku na bránu soupeře. Bohužel nám selhala finální fáze v řešení výborných příležitostí a rozhodující branku jsme již do konce utkání nevstřelili.
První bod „jara“ z těžkého venkovního derby a vstřelení dvou branek se dají hodnotit jistě pozitivně, bohužel již zmiňované vlastní chyby a nedůslednost nás stály dva body. V tabulce se situace pro nás příliš nezměnila, jsme na sedmé pozici s 21 body a příští zápas odehrajeme na vlastním hřišti s „B“ týmem Opatovic, který drží momentálně pátou příčku a mají o sedm bodů více. Doufejme, že navážeme na dobrý výkon z víkendového derby a tentokrát bude stát štěstěna na naší straně a my odehrajeme takový zápas, který se na utkání v domácím prostředí patří a konečně zvítězíme!