Domaželice - Lobodice = 0:1

3.4.2016 Sokol Domaželice – Sokol Lobodice = 0:1 (0:0) Sestava: Radim Cagášek – Josef Baďura (Martin Skýpala), Milan Cagášek, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Tomáš Kašpárek, Michal Chvatík (Petr Krúza), Martin Zajíc, Patrik Jopek – Jan Fuksa, Petr Talla To, co měla být oslava návratu dvou fotbalových legend, se změnilo v pokračování fotbalového trápení domaželského fotbalu v prozatimním průběhu sezony. V neděli dopoledne jsme totiž sehráli první domácí zápas „jara“ s týmem z Lobodic a z důvodu četných zranění několika hráčů museli nastoupit dvě legendy našeho klubu, a to trenéři Milan Cagášek a Petr Krúza. Zejména pro nás starší hráče, kteří ještě zažili společnou hru s našimi nynějšími trenéry (tehdy výbornými hráči), ale také pro fanoušky domaželského fotbalu, to byl zážitek a nostalgie. I když patří oběma obrovské uznání za odvedené úsilí a obětavost, je to spíše smutná zpráva, protože by měli plnit roli hráče mužstva mladší sportovci, z nichž někteří mimo jiné nepochopitelně seděli mezi fanoušky. I přesto jsme ale domácí utkání nezvládli a prohráli po utrápeném výkonu zejména v ofenzivní činnosti mužstva 0:1.

Prakticky celý zápas se nesl v duchu bojovnosti a souboje o území mezi oběma šestnáctkami, i když se určité šance na obou stranách objevily. Hosté měli obrovskou šanci zejména po úniku hostujícího útočníka po nedorozumění naší obrany, kdy ale podržel Radim Cagášek, který samostatný úprk zlikvidoval výborným zákrokem. Na naší straně měl obrovskou šanci po centru z pravé strany nová posila Patrik Jopek, který se ale v zakončení hlavou naskytnuté příležitosti spíše zalekl a minul z pěti metrů branku. Poté zakončoval přímý volný kop z dvaceti metrů Milan Cagášek, který nádherně zakroutil míč přes zeď přímo do šibenice, gólman ale výtečným zákrokem našeho trenéra vychytal. Když se neprosadili ani Petr Talla s Honzou Fuksou, šli jsme do šaten za stavu bez branek. V poločase jsme navíc museli stáhnout po dlouhodobém zranění hrajícího Míšu Chvatíka, kterého nahradila další legenda klubu Petr „Háček“ Krúza. Ten se postavil do útoku a Petr Talla se vrátil zpět do středu zálohy. Tým z Lobodic, který vsadil ve středové linii na zkušenost, nakonec v druhém poločase rozhodl po jediném gólu utkání, když jsme sice ubránili standartní situaci hostů, ale následný prudký centr z levé strany hřiště našel hostujícího Ondřeje Vrbu, kterého obrana ani gólman našeho mužstva neuhlídali a tato situace se nakonec stala v tomto důležitém zápase rozhodující, protože vstřelil vítězný gól. My jsme se totiž ani v druhém poločase neprosadili a tento mimořádný zápas jsme si tak nechali trestuhodně ujít, protože zejména v útočné fázi jsme hráli chvílemi na krásném trávníku domácího hřiště až křečovitě. I přes obrovská očekávání jsme tak zůstali opět bez bodového přídělu a situace v tabulce se pro naše mužstvo značně zkomplikovala.
V tabulce nás tým Lobodic předskočil a dostal se tři body před nás. My držíme sice sedmé místo, ale jsme již pouhých šest bodů od samotného chvostu soutěže a navíc nás v neděli odpoledne čeká těžký zápas na půdě blízkého rivala z Pavlovic. Zápas začíná v 16:00, sraz hráčů v 14:30 na hřišti v Domaželicích. Doufejme, že se všichni hráči na tradiční derby dostatečně připraví, abychom odehráli důstojné utkání a konečně v jarní části sezony zabojovali o nějaké body!