Hustopeče - Domaželice = 3:0

27.3.2016 TJ Sokol Hustopeče – TJ Sokol Domaželice = 3:0 (0:0) Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda (Kamil Kroulík / Tomáš Talla), Michal Chvatík, Tomáš Cagášek, Marek Vaculík – Ladislav Lučan (Martin Skýpala) – Tomáš Kašpárek, Martin Zajíc, Petr Talla, Michael Navrátil – Jan Fuksa V krásném nedělním odpoledni jsme sehráli první zápas jarní části sezony, a to na půdě Hustopečí, které měly před námi v tabulce tříbodový náskok. Jelikož týmy z přední části tabulky zaváhaly, měli jsme jedinečnou šanci snížit bodový rozdíl a hrát o přední pozice v tabulce, bohužel zejména díky mizerné koncovce odjíždíme ze hřiště těžkého soupeře bez bodu.

Do utkání jsme měli v plánu vstoupit opatrně ze zabezpečené obrany s vědomím síly soupeře a vzhledem k faktu, že se jednalo po dlouhé zimní přestávce o první ostrý zápas o body. Každopádně první minuty zápasu daly najevo, že se o opatrné utkání jednat nebude a bylo se nejen během prvního poločasu na co dívat. První poločas byl každopádně pro naše mužstvo možná až nečekaně povedený a působili jsme v této sestavě velmi kompaktním dojmem, přestože se po pár minutách zranil Miloš Svoboda, který musel opustit utkání a stal se tak po absentujícím Rendovi Suchánkovi druhou dlouhodobě zraněnou oporou naší obranné linie, snad se brzy vrátí! Domácí se dostávali do ohrožení naší brány velmi sporadicky a hrozili většinou ze standartních situací. Naopak my se během první půle dostali do několika vyložených příležitostí, které jsme ale bohužel trestuhodně zahodili a jak se později ukázalo, bylo to klíčové pro vývoj celého zápasu. Tyto příležitosti vzešly po rychlých protiútocích formou jednoduchém nákopu za obranu domácích, situace v přečíslení jsme ale řešili neohrabaným způsobem a ze slibných příležitostí jsme nevytěžili po akcích Honzy Fuksy ani Michaela Navrátila nic. Největší šanci prvního poločasu tak měl pár minut před koncem Petr Talla, který opět v přečíslení S Honzou Fuksou a Martinem Zajícem proti dvěma domácím obráncům vyřešil krásnou přihrávku Honzy Fuksy na hranici pokutového území pohotovým obloučkem levačkou, gólman domácích se ale vytáhl se skvělým zákrokem a vyrazil míč na rohový kop. Do šaten jsme tak mohli jít s hlavou vzhůru a s vizí proměňovat vytvořené šance.
Do druhého poločasu jsme i z důvodu zranění nastoupili v pozměněné sestavě, kdy Kamila Kroulíka nahradil v sestavě po zranění se navrátivší Tomáš Talla a řádně se tak posílila útočná formace našeho mužstva. Bohužel jsme se ale ani v druhém poločase z několika obrovských šancí neprosadili a oslabení našich defenzivních řad na úkor ofenzívy dokonale využilo domácí mužstvo a díky dokonalé efektivitě a výborné dynamice ovládlo závěr utkání a nasázelo do naší brány celkem tři branky. Nejprve jsme se sice dočkali prvního gólu my po přihrávce Michaela Navrátila na nabíhajícího Tomáše Tallu, který se v obrovské šanci nemýlil, praporek pomezního rozhodčího ale této brance zabránil a z následující šance pak udeřil tým domácích, který rozebral naši obranu a díky neobsazení hráčů z druhé vlny se tak ujal vedení 1:0. Chvíli na to se dostal po krásné individuální akci Michaela Navrátila po levé straně hřiště do stoprocentní příležitosti k vyrovnání smolař tohoto zápasu Honza Fuksa, který pravou do odkryté brány minul, když mu míč nadskočil před nohou. Domácí se pak po jednoduchých akcích, kdy přehrávali naši nesehranou obrannou fázi dlouhými nákopy, ještě dvakrát do konce zápasu prosadili, kdy po akcích jako přes kopírák dvakrát přeloboval vyběhnuvšího gólmana Radima Cagáška domácí útočník a upravil tak na konečných 3:0 pro domácí Hustopeče, jelikož my další příležitost Honzíka Fuksy nevyužili.
Výsledek byl pro nás možná trochu krutý, protože jsme ukázali v průběhu zejména první půle pozitivní obraz mužstva, ale jak se říká, „nedáš gól, nevyhraješ“. Nutno také podotknout, že domácí tým z Hustopečí podal velmi kvalitní výkon v domácím prostředí a zápas měl pro nezaujatého diváka určitě šmrnc. Prohra znamenala, že přestože se nacházíme stále na šestém místě v tabulce s dvaceti body a jsme pouhých šest bodů za druhým týmem právě z Hustopečí, jsme stejných šest bodů od posledního místa v tabulce, kde je tým Soběchleb. To značí obrovskou vyrovnanost letošního ročníku okresního přeboru, z které jen prozatím vybočoval na podzim suverénní „B“ tým Želatovic, který je osamocen na čele tabulky s náskokem šesti bodů na druhý tým. Jarní část začala a máme se v okresním přeboru na co těšit. Fanoušci Domaželic se mohou ale těšit zejména v neděli 3.4.2016 v 10:00hod dopoledne na první domácí zápas jarní části sezony s týmem Lobodic, který má stejný počet bodů a nachází se o dvě příčky pod námi na osmém místě. Pokud chceme myslet na to, že budeme bojovat o přední příčky tabulky, tři body z domácího prostředí jsou téměř „povinností“.