Jeseník (dor.) - Domaželice = 4:1

5.3.2016 FK Jeseník (dorost) – Sokol Domaželice = 4:1 Sestava: Radim Cagášek, Dominik Dvořák, Miloš Svoboda, Antonín Cagášek, Kamil Kroulík, Martin Zajíc, Tomáš Cagášek, Ladislav Lučan, Marek Vaculík, Tomáš Kašpárek, Zdeněk Zatloukal, René Suchánek, Matěj Dvořák, Michael Navrátil, Petr Talla, Jan Fuksa, Martin Skýpala Branka: Talla P. Na zimním soustředění jsme sehráli v sobotu dopoledne na stadionu FK Jeseník přátelské utkání s místním týmem dorostů. Bylo to pro nás náročné utkání především z fyzického hlediska, ale o tom zimní příprava je a samotný zápas byl určitě zpestřením celého soustředění i z faktu, že jsme se mohli srovnat s divizním týmem, který je zvyklý hrát fotbal jiným způsobem než týmy, s kterými se potkáváme v naší soutěži. Vstup do utkání byl opatrný, týmy se oťukávali a ve hře obou mužstev byla více patrná taktika než otevřený fotbal. Přesto jsme se od obou týmů dočkali náznaku několika pološancí, z nichž ale bohužel nevypramenila žádná branková příležitost. Po dvaceti minutách napřáhl z pětadvaceti metrů Petr Talla a otevřel tak krásnou ranou levačkou „pod víko“ skóre utkání. Domácí ale s přibývajícími minutami získávali svou dynamičností a dobrým pohybem půdu pod nohama a převzali otěže zápasu, které bohužel drželi až do samotného konce utkání. Domácí hráči Jeseníku využili naší otevřené hry v záloze a ještě do poločasu vývoj utkání otočili dvěma brankami po rychlých křídelních akcích. Nejprve využili nedorozumění naší obrany a centrem z pravé strany vyrovnali stav, aby pak po pár minutách podobnou křídelní akcí převážili misky vah na svou stranu. Druhý poločas byl již v naprosté režii domácího mužstva, které působilo mnohem svěžejším dojmem, hrálo nadále aktivní fotbal a přidalo ještě další dvě branky. Obě branky byly podobné, po vyražených střelách našeho gólmana a doklepávání do prázdné. Tyto akce jen odrazily náš zhoršený pohyb a nedůraz ve druhém poločase, to se ale po fyzické námaze z předchozích dní dalo očekávat. Smutným okamžikem zápasu bylo zranění Rendy Suchánka, který musel ze hřiště po úrazu kolene odejít. Přejeme mu hodně zdraví a trpělivosti při jeho těžkém úrazu a nechť je brzy zpět!