3.5.2015 TJ Sokol Domaželice – TJ Sokol Lazníky 2:2 (0:0)

Branky: Talla T. 2

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, René Suchánek, Michal Chvatík, Josef Baďura – Tomáš Kašpárek, Ladislav Lučan, Petr Talla, Jan Fuksa – Martin Skýpala, Tomáš Talla

V neděli jsme sehráli domácí zápas s týmem z Lazník, a přestože jsme se nemohli spolehnout z různých důvodů na několik hráčů, chtěli jsme navázat na slušné výsledky z jarní části sezony a povinností bylo tedy získat všechny tři body. Bohužel k zápasu jsme nastoupili v mnohých situacích laxně, bez pohybu a ztratili jsme z tohoto zápasu dva veledůležité body. První poločas dopadl bezgólovou remízou, i když jsme přece jen mohli gól na naší straně vidět. Po rohovém kopu Honzy Fuksy nad hlavy všech ostatních vystoupal Tomáš Talla, který hlavou rozvlnil síť. Rozhodčí ale následně gól neuznal kvůli údajnému útočnému faulu. Jinak se jednalo z naší strany o nezáživné utkání bez výraznějších gólových příležitostí, ale za to s mnohými nebezpečnými protiútoky hostů, kteří svým důrazem zatím jen varovali naše mužstvo. Do druhého poločasu jsme vyběhli s větší aktivitou a podařilo se nám za dvacet minut prakticky rozhodnout zápas, když o oba naše góly se postaral v dobré formě hrající Tomáš Talla. Nejprve dorazil vyraženou střelu hostujícího gólmana, aby pár minut na to rozvlnil síť podruhé, když využil krásnou průnikovou přihrávku Tomáše Kašpárka mezi stopery hostující obranné řady a pohotovou střelou kolem brankáře zvýšil na příjemných 2:0. Zápas jsme mohli dohrát v klidném tempu s kopačkami na noze a přidat třeba nějakou branku navíc, bohužel jsme ale po druhé brance přenechali iniciativu hostům, kteří ji náležitě využili a svým důrazem a chutí náš tým v poslední dvacetiminutovce naprosto převálcovali. Nejprve snížil na rozdíl jediného gólu hostující hráč po přísně nařízeném pokutovém kopu, aby na to pár minut před koncem hosté zaskočili domácí mužstvo vyrovnávací brankou. Z pravé strany hostující hráč poslal nadýchaný míč do naší šestnáctky, kde si pro míč doběhl z hloubi pole nikým nehlídaný bývalý zkušený hráč domaželského celku Jirka Hausner a sebral nám možnost přiblížit se k vedoucímu celku FK Býškovice/Horní Újezd, který prohrál své sobotní utkání s Hustopečemi. O to více zpackaný zápas mrzí, místo abychom se dotáhli na čelo tabulky, klesli jsme na šestou příčku a nechali se v tabulce přeběhnout mnohými týmy. Doufejme, že se v neděli na půdě „B“ týmu Lipníku nad Bečvou navrátíme k naší hře, která nás charakterizuje v jarní části sezony, a přivezeme další důležité body do tabulky soutěže.