1.5.2015 FK Býškovice/Horní Újezd – TJ Sokol Domaželice 2:2 (2:1)

Branky: Talla T. 2

Sestavy: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, René Suchánek, Martin Zajíc, Josef Baďura – Ladislav Lučan, Michal Chvatík – Tomáš Kašpárek (Martin Skýpala), Petr Talla, Honza Fuksa – Tomáš Talla

Tentokrát netradičně v pátek jsme dohrávali kvůli počasí odložené kolo, v kterém jsme vyrazili k veledůležitému utkání na půdu prvního celku tabulky, týmu FK Býškovice/Horní Újezd. Náš cíl držet se co nejvíce v horních patrech tabulky hovořil zcela jasně neprohrát a pokusit se přivézt co nejvíce bodů z náročné půdy soupeře. Nastoupili jsme do utkání s velkou chutí a na úzkém hřišti domácích jsme byli v úvodních minutách zápasu my tím aktivnějším celkem, ovšem oba týmy hráli opatrně ze zabezpečené defenzívy a tak jsme mohli vidět především boj o střed pole a spoustu standartních situací. Bohužel po čtvrthodince jsme po jedné z nich inkasovali úvodní branku utkání, kdy se po rohovém kopu ocitl na našem malém vápně domácí hráč a jelikož náš gólman zůstal na čáře, prohrávali jsme po důrazné hlavičce 1:0. Slabší chvilku si náš brankář opět vybral o několik minut později, kdy nezkrotil slabou přízemní střelu domácích, která mu proklouzla mezi nohami a míč se dokutálel do prázdné svatyně, 2:0. Dva góly z vlastních chyb nám trochu sebraly vítr z plachet a domácí začali nabývat na sebevědomí, což dokazovali zvýšenou aktivitou. Naštěstí nám těsně před koncem poločasu vyšla náramně standartní situace a my tak dosáhli tíženého kontaktního gólu. Dokonale jsme zvládli nacvičený rohový kop Martina Zajíce, který na vápně našel Petra Tallu, který se s balónem vůbec nepáral, napálil jej na bránu domácího gólmana, který míč vyrazil před sebe pouze na Tomáše Tallu, který snížil nekompromisní střelou do odkryté brány domácího mužstva. Do kabin jsme tak sice šli za nepříznivého stavu bohužel s poněkud pokleslou náladou.
V druhé půli jsme se snažili hrát trpělivě náš fotbal s míčem na nohou, z územní převahy jsme ale vyrovnat nedokázali. Čím více se blížil závěr utkání, tím více jsme se tlačili před bránu domácích a soupeř zase hrozil z protiútoků do naší otevřené obrany. Nakonec se obrovská snaha našeho týmu vyplatila, když se na levé straně uvolnil Petr Talla, který před bránou domácích našel Tomáše Tallu, kterému jen stačila nastavit placírka, níž umístil míč do brány soupeře a v poslední minutě zápasu tak vyrovnal stav na konečných 2:2.