18.4.2015 18.04.2015 Sokol Újezdec – Sokol Domaželice 0:2 (0:1)

Branky: Talla T. 2

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, René Suchánek, Martin Zajíc, Josef Baďura – Tomáš Cagášek, Michal Chvatík (Ladislav Lučan) – Tomáš Kašpárek (Michal Sehnálek), Petr Talla, Jan Fuksa – Tomáš Talla (Martin Skýpala).

V sobotu odpoledne jsme odehráli veledůležité utkání o udržení kontaktu s čelem tabulky na půdě Újezdce, který je již našim tradičním rivalem. O motivaci tedy bylo postaráno a my se chtěli porvat na těžkém vysokém terénu o co největší možný počet bodů.

Měli jsme v plánu vstoupit do utkání zejména se zodpovědností v defenzivní fázi naší hry a v ofenzivním pojetí jsme chtěli do utkání nastoupit s patřičným sebevědomím vycházejícím ze slušných výsledků v jarní části sezony. Ihned z úvodu utkání jsme se snažili převzít iniciativu a chtěli jsme udeřit jako první. Zodpovědnou činností našich obranných řad a aktivním pohybem hráčů starajících se o vzrušení před brankou Újezdce se nám to v celém prvním poločase dobře dařilo. Josef Baďura měl po výborných nábězích dvě velmi slušné pozice ke vstřelení branky, Honza Fuksa svou příležitost neproměnil, velké nebezpečí plynulo také ze standardních situací, ale domácí gólman přesto před koncem poločasu držel čisté konto. Naštěstí jsme udeřili těsně před odchodem do kabin. Když to vypadalo, že Honza Fuksa po výborně sehraném protiútoku na aktivní levé straně našeho týmu svou akci zbrzdil, našel krásnou kolmicí na velkém vápně Tomáše Tallu, který se výborně uvolnil a přízemní střelou k tyči domácí brány poslal hosty těsně před hvizdem rozhodčího do vedení.

To nám v poločase mělo dodat klid do naší hry a měli jsme si jít stejným způsobem pro důležité tři body do tabulky. Každopádně druhý poločas byl ze strany Újezdce výrazně aktivnější, domácí začali hrát agresivněji a se zvýšeným pohybem a zejména po standardních situacích ohrožovali naši branku. Naštěstí defenzíva celého mužstva už od předních hráčů našeho týmu byla velmi dobrá, hráli jsme jako tým a všechny pokusy domácích jsme dokázali společnými silami zneškodnit. Navíc v 60.minutě jsme využili dalšího protiútoku, kdy se Tomáš Talla krásně uvolnil přes posledního obránce domácích a řítil se sám neohroženě na domácího gólmana a svůj samostatný nájezd proměnil placírkou kolem brankáře domácího Újezdce a v podstatě tak rozhodnul o osudu utkání. Jelikož se skóre do konce zápasu už neměnilo, odvezli jsme si z těžkého zápasu v Újezdci plné tři body za přesvědčivou výhru 0:2 a předskočili jsme tak v tabulce právě tým Újezdce.

V tabulce jsme na čtvrtém místě a stále ztrácíme na vedoucí tým FK Býškovice/Horní Újezd šest bodů. V sobotu jedeme opět na venkovní zápas, tentokrát na půdu „B“ týmu z Brodku. Doufejme, že navážeme na výsledky z jarní části sezony a přivezeme další důležité body.