TJ sokol Domaželice

Sokol Domaželice - fotbalový klub


 
 
 
 
 
 
 

SPONZOŘI

Obec Domaželice

img_obec


img_elmo


img_olomoucky_kraj


www.cechyobec.cz

22.11.2012 Deset otázek na kapitána Honzu Fuksu

1) Čau Honzo, na úvod asi taková tradiční otázka po první části této sezony. Jak bys ji ohodnotil
Zdravím všechny fanoušky Domaželského fotbalu. Jak bych ohodnotil první část této sezóny? Do okresního Přeboru postoupilo nebo spadlo 7 nových mužstev, soutěž dostala nový nádech, tak jsem nevěděl, co od této sezony čekat. Samozřejmě cíle (po loňské sezoně) byly vysoké,ale už první zápas nás vyvedl z omylu. Prvních 6 zápasů (až na vyjímku s Byškovicemi) se nám vůbec nepovedlo.Už i v minulé sezóně jsme měli slabší začátek podzimu,ale na jaře jsme neprohráli ani zápas a chyběly nám 2 body a mohli jsme hrát 1.B třídu! Ale to je minulost. Nevím, čím to je. Možná tím, že většina kluků (včetně mě), chodí v létě hrávat turnaje v malé kopané, a to se pak podepsalo na hřišti. Možná se mýlím, ale myslím si, že na tom něco bude. Také si sice dokážeme vytvořit velké množství brankových příležitostí, ale velkou část z nich neproměníme. Samozřejmě já, jako útočník jsem jich měl nejvíce, ale dal jsem tak třetinu svých šancí (budu se to v druhé části sezóny snažit napravit:P:P:P). Pak zas uděláme hloupé chyby v obraně, dostáváme laciné góly a těžko se nám zápas dotahuje, ne-li otáčí (párkrát se nám to podařilo,ale párkrát ne a kvůli našim chybám, jsme ztratili důležité body, které nám můžou v závěru chybět). Já doufám,že tomu tak nebude.Od sedmého zápasu se naše hra začala zvedat a poslední tři zápasy jsme si hráli tak, jak by jsme měli hrát pořád (3krát jsme vyhráli,nastříleli jsme16 branek a 5 dostali). Možná je škoda,že se ještě nehrály alespoň dvě kola, když nám to tak šlapalo:D:D:D.Takže bych tuto sezónu ohodnotil jako průměrnou, i když jsme možná každý očekávali (aspoň tedy já), že to bude lepší.
2) Co říkáš na poslední zápas „podzimu“ s tradičním rivalem z Újezdce? Opět jsme vyhráli vysokým rozdílem stejně jako v loňské sezoně, kdy jsme s nimi hráli poslední zápas také na domácím hřišti. Vzpomínáš na něj?
Myslím si, že se nám zápas docela povedl a my se opět hezky rozloučili s našimi fanoušky. Vyhráli jsme 5:0, i když jsme mohli vyhrát ještě větším rozdílem. Jestli si vzpomínám na poslední zápas loňské sezóny? Na takové zápasy se nezapomíná. Hráli jsme poslední utkání doma, a proto jsme se chtěli s našimi fanoušky důstojně rozloučit. Myslím si, že lépe se nám to nemohlo povést.Vyhráli jsme 7:0. Je to takové vesnické derby, lidí se přišlo podívat hodně a byl jsem rád, že jsme vyhráli tak vysoko.
3) Co říkáš na návrat pana Suchánka na trenérskou pozici v průběhu rozběhlé sezony?
Po minulém půlroku, když odstoupil trenér a my jsme si skládali sestavu (nebo ji skládalo pár vyvolených:P) jsme si mysleli, že to půjde i tuhle sezónu. Opak byl pravdou. Nějakého trenéra vedení hledalo, ale bohužel se nikdo ochotný tuhle funkci vzít nenašel. Po 6-ti odehraných kolech jsme měli 4 body a byli skoro na samém dně tabulky. Nikdo nás trénovat nechtěl, a tak náš výbor oslovil pana Jaroslava Suchánka, jestli by nás z toho dna nevyhrabal. Moc se mu do toho nechtělo,ale jako dlouholetý hráč, funkcionář a i trenér Sokola Domaželice to vzal.Od té doby se neprohrálo, takže si myslím, že určitý podíl na zlepšené hře a výsledcích má i on.
4) Jaké umístění v tabulce budeme mít podle tebe na konci sezóny?
Čeká nás 13 zápasů. Jsme v tabulce sedmí,na prvního ztrácíme 8 bodů.Myslím si,že když budeme hrát jako minulé jaro a soupeři z tabulky před námi budou ztrácet body, tak bychom mohli pomýšlet i na příčky nejvyšší. Netroufám si říct, kolikátí skončíme, ale pevně věřím a tajně doufám, že to bude 1.místo a postup do vyšší soutěže. Tým na to máme!
5) Kterého hráče by jsi v průběhu této sezóny vyzdvihl?
To je těžké hodnotit. Myslím si, že máme kvalitní tým. Individuálně bych to asi nehodnotil, protože když se nedařilo jednomu, tak se dařilo druhému a naopak. Takže bych vyzdvihl CELÝ TÝM,že jsme se po nešťastném začátku vzchopili a poslední zápasy hráli fotbal, který umíme.
6) V tomto rozhovoru nemůže nepadnout jméno našeho tradičního rivala z Beňova, kde často trávíš své volné chvíle s rodinou. Jak bys ohodnotil situaci v klubu v poslední době?
Tak je škoda, že nám minulou sezónu postup unikl o vlásek a že si s nimi nemůžeme zahrát. Byly by to určitě zajímavé zápasy. Neviděl jsem všechny jejich zápasy, ale ty, co jsem viděl. byly většinou vítězné, a proto jim patří 1.místo v 1.B třídě. Beňov má hodně technicky dobrých hráčů, ale i „dříčů“. Nový trenér to vše dokázal skloubit do sebe, a proto po zásluze vedou tabulku.Ale Domaželice by je stejně porazily jako pokaždé, když jsem v některém utkání proti nim nastoupil:):):).
7) Tvůj oblíbený klub je Sigma Olomouc. Porazili bychom ji ve vzájemném zápase? A myslíš, že by se ti podařilo vsítit jim branku?
Měl jsem čest na jednom letním turnaji v malé kopané si proti některým hráčům Sigmy Olomouc zahrát a byla to pro mě velká zkušenost. I když se mi podařilo jim dát 2 branky:), tak si nemyslím, že bychom uspěli. Ze začátku by jsme se možná drželi, ale postupem času by jsme asi fyzicky odešli(já určitě:D:D:D) a dostali pěkně naloženo. Určitě bych se ale snažil (než by mi došly síly) jim nějakou branku vstřelit.
8) Kdyby jsi si mohl vybrat jednoho hráče na světě, s kterým by jsi si mohl zahrát fotbal, kdo by to byl?
Prosím Martina Zajíce, ať si tuhle otázku nečte až do konce, ať si nevytrhá všechny vlasy na hlavě:):):). Jednoznačně Lionel Messi!
9) V sobotu 10.listopadu se konala na hřišti v Domaželicích „Ukončená podzimu“, hrál se zápas „Zkušení vs. Hlópí“ a večer se i něco snědlo a vypilo. Jaké jsou tvé dojmy? :-)
Tak tenhle zápas jsem pojal v takovém tréninkovém stylu. Bohužel jsme nechali těm mladým „Hlópotám“ náskok, který už jsme potom bohužel nedokázali dohnat. I když jsme měli více ze hry a šancí bylo na naší straně jak máku, bohužel jsme prohráli. Odveta samozřejmě bude a vrátíme jim to se vším všudy:):):):):):):):). Na mé dojmy z večera se mě neptejte. Stačí se podívat na fotky. NO COMMENT:D:D:D
10) Na závěr, co by jsi vzkázal fanouškům?
Chtěl bych jim poděkovat za to, že se na nás chodí dívat, zakřičet, ale i zatleskat naší hře. Doufám,že budeme hrát jako poslední tři zápasy, budou padat branky a my vítězit. Vždyť proto se na fotbal chodí dívat, na hezké akce a ještě pěknější góly:):):).