12.04.2015 Sokol Domaželice – FKM Opatovice-Všechovice B 3:1 (1:1)

Branky: Talla P. 2x, Talla T.

Sestava: Dominik Dvořák – Miloš Svoboda, René Suchánek, Martin Zajíc, Josef Baďura – Michal Chvatík, Ladislav Lučan (Tomáš Cagášek) – Tomáš Kašpárek (Michal Sehnálek), Petr Talla, Jan Fuksa – Tomáš Talla (Martin Skýpala)

V neděli jsme po dvou odehraných kolech, z kterých jsme zatím získali 4body za výhru 0:2 v Bochoři a za smolnou domácí remízu 2:2 proti Skaličce, odehráli teprve třetí zápas v jarní části sezony 2014/2015, jelikož minulé kolo bylo kvůli počasí odloženo. V domácím prostředí jsme přivítali druhý tým tabulky FKM Opatovice-Všechovice „B“, a tak bylo vzhledem k ambicím našeho týmu o motivaci postaráno. Hráče i fanoušky určitě potěšilo krásné jarní počasí, a tak jsme mohli podruhé v této sezoně hájit domácí hřiště a pokusit se o důležitý zisk třech bodů.

Do zápasu jsme měli v plánu vkročit aktivitou, která je vlastní mužstvu hrajícímu v domácím prostředí a po pár minutách jsme mohli vést, když se Honza Fuksa s míčem ocitl na malém vápně hostujícího týmu, místo aby bodlem napálil míč do sítě, pokoušel se o technické zakončení a bránu minul. Zápas pro domácí mužstvo ale bohužel nezačal šťastně, oproti očekávání hosté po deseti minutách dokonale využili zaváhání Domaželic a po jejich volném kopu se na malém vápně domácích prosadil hostující útočník, který hlavou jemně lízl načechraný míč hostujícího hráče a posunul do vedení celek z Opatovic-Všechovic. Domácí tým se ale nechal slyšet skvělým kontrem. Po krásné kombinaci se dostal ke střele na úrovni pokutového kopu Peťa Talla a poradil si s ní náramně. Levou placírkou umístil míč přesně k tyči a gólman hostů neměl šanci. Přestože jsme měli v prvním dějství více ze hry, rozvlnit síť podruhé a převážit tak misky vah na stranu domácích se nám ale už v první půli nepodařilo.

Do druhé půle jsme chtěli zlepšit pohyb v ofenzivních prostorech a přidat více trpělivosti a přesnosti. V první polovině druhé půle se nám to ale vůbec nedařilo a naopak hosté začali být více aktivnější. Všechny jejich útoky ale ztroskotávali na pozorné obraně domácích. Postupem času jsme začali získávat opět více půdy pod nohami a více se tlačili k rozhodujícímu zásahu zápasu. Dvacet minut před koncem se naše snaha konečně vyplatila. Po krásné individuální akci Pepy Baďury, který se uvolnil na levé straně pokutového území hostů a poslal přízemní centr přímo na pravou nohu Tomáše Tally, jsme převážili výhodu na naši stranu, protože Tomáš usměrnil míč do odkryté brány střežené hostujícím gólmanem, 2:1. Tento zásah hosty zlomil a ti se už nezmohli na ohrožení domácí svatyně. Naopak deset minut před koncem jsme vsítili další branku a rozhodli tak o osudu utkání a zejména o tom, kam poputují veledůležité tři body. Po nepřímém volném kopu Martina Zajíce, který poslal míč za obranu hostů, jej hostující brankář dokázal pouze vyrazit před sebe, kde se dokázal nejlépe zorientovat Peťa Talla, který se trefil do sítě v tohle dopoledne už podruhé a uzavřel na konečných 3:1.

V tabulce jsme tímto vítězstvím poskočili na pátou příčku a příští týden nás čeká tradiční rival z Újezdce, který drží třetí příčku o jeden bod před námi. Případným vítězství bychom si zajistili další posun v tabulce vzhůru, a proto doufejme, že nám forma vydrží a my přivezeme v sobotu z horké půdy Újezdce další cenné body.