12.10.2014 Sokol Domaželice – FC Želatovice B 2:4 (0:2)

Branky: Talla T. 2

Sestava: Radim Cagášek – Miloš Svoboda, Ladislav Lučan (Michal Sehnálek), René Suchánek, Martin Tománek – Tomáš Kratochvíl (Michael Sehnálek), Martin Zajíc, Tomáš Kašpárek (Martin Skýpala), Josef Bakala – Jan Fuksa, Tomáš Talla

V nedělní dopoledne jsme na našem hřišti přivítali tradičního rivala z Želatovic, jehož „B“ tým přijel na naši půdu se stejným počtem bodů, jako má mužstvo naše. Jednalo se tedy o velice důležité utkání, jelikož jsme měli ideální příležitost k navázání na minulé vysoké vítězství z půdy Hustopeč. Hezké počasí, domácí prostředí a atmosféra tradičního derby jakoby nabádala k povinným třem bodům a po nevydařeném úvodu sezony k návratu domaželského týmu do horní pater tabulky, kam domaželský fotbal patří.
V podobném duchu jsme měli nastoupit k prvnímu poločasu zápasu, k čemuž nás trenér navnazoval. Hráči ale v první půli nepředvedli zhola nic a nezkušení hosté z Želatovic si s námi dělali, co se jim zlíbí. Nefungovalo téměř nic, jelikož nezodpovědnost našich hráčů, nedůraz v osobních soubojích, nedůsledný pohyb pramenící z nedostatku sil a celková apatie k zápasu se v našem podání projevila naplno. Nula v kolonce střel na branku v tak důležitém střetnutí a ještě k tomu při domácím zápase jakoby hovořila za vše. Hosté naší pasivity využili dokonale a vsítili nám pouze dvě branky, za což můžeme být ještě rádi. Již v úvodu střetnutí se zjevil za naší obranou hostující Deml, který se řítil sám na branku, ale svou příležitost zatím neproměnil. Po chvíli ale po přímém volném kopu vypadla našemu gólmanovi přízemní střela a hostující Deml už osamocen z dorážkou neměl problém a vsítil úvodní gól utkání. Hosté nás dorazili minutu před koncem poločasu, kdy se opět agilní Deml prosadil přes domácí obranu a rozhodčí musel nařídit pokutový kop. Hosté nabídnutou příležitost náležitě využili a vstřelili důležitý gól do šatny. V poločase nám musel trenér doslova „vyčistit žaludky“, jelikož výkon nebyl hoden mužstva, který chce hrát o vyšší příčky tabulky. Do druhého poločasu jsme se pokusili změnit tvář celého týmu a ještě zabojovat o výsledek. Zlepšili jsme pohyb, více jsme se tlačili do nebezpečných zón kolem šestnáctky hostů, z čehož pramenilo množství standartních situací, díky kterým jsme byli hodně nebezpeční. Tím jsme dokázali obraz hry vyrovnat. Bohužel po slibné šanci ze standartní situace jsme nedokázali překonat gólmana hostů, který rozehrál a hosté z rychle provedeného útoku, kdy šel Deml opět sám na bránu, rozvlnili síť potřetí. V šedesáté minutě jsme dokázali využít již několikátý rohový kop tentokrát v podání Honzy Fuksy a důrazný Tomáš Talla hlavou snížil na rozdíl dvou branek. Bohužel hosté opět svůj náskok zvýšili pár minut na to, kdy se prosadili přes našeho brankáře prakticky z „nulového úhlu“, což naše úsilí po vstřelení kontaktního gólu nabouralo. Stihli jsme ještě jednou snížit na konečný výsledek 2:4 po dalším rohovém kopu Martina Zajíce, po kterém se opět hlavičkou prosadil agilní Tomáš Talla. Další góly už ale nepadly a my po ostudném výkonu promrhali další veledůležitý zápas, který nám bude na konci sezony určitě chybět.
Otázkou pro celý domaželský tým zůstává, proč jsme nedokázali zopakovat stejný výkon jako v minulém zápase v Hustopečích a proč jsme nehráli tak, jako v druhém poločase, po dobu celého zápasu. Odpověď ať si najde každý hráč v hlavě sám. Možná tkví v přípravě na zápas a v zodpovědnosti každého hráče nejen k celému týmu, ale také k divákům a zejména k celému domaželskému fotbalu.