5.10.2014 Hustopeče n/B. - Sokol Domaželice 0:4 (0:4)

Branky: Kašpárek Tomáš, Suchánek René, Fuksa Jan, Kratochvíl Tomáš

Sestava: Cagášek Radim - Svoboda Miloš, Suchánek René, Lučan Ladislav, Talla Tomáš - Kratochvíl Tomáš, Zajíc Martin, Kašpárek Tomáš, Bakala Josef - Skýpala Martin (Kocián Vlastimil, Vaculík Marek), Fuksa Jan

Po domácí remíze, kdy jsme ztratili dva body na vlastní půdě, jsem jeli napravovat tuto bodovou ztrátu do Hustopečí nad Bečvou.
Trenér udělal oproti minulému zápasu drobné změny v sestavě z důvodu nemocí a aktuální formy hráčů.
Úvod zápasu vyšel skvěle. Asi v desáté minutě se nám podařilo jít do vedení, když po kombinaci z pravé strany Tomáš Kratochvíl na hranici šestnáctky přešel protihráče a na hranici máleho vápna naservíroval míč na nohu Tomáše Kašpárka, který z první po zemi nedal golmanovi domácích šanci. Po několika minutách jsme zahrávali roh. Po dohodě a vzhledem k vzrůstu domácího strážce svatyně jsme se rozhodli zahrávat na první tyč. Na druhý pokus se dostal k hlavičce Ladislav Lučan, který míč hlavou usměrnil do brány. Bohužel jeho hlaviščka nedoputovala až do brány, ale byla zblokována. Ze skrumáže v malém vápně se nejlépe zorientoval René Suchánek, který míč pohotově ve skluzu uklidnil k zadní tyči. Po několika dalších minutách, kdy se nás soupeř snažil zatlačit aktivním presinkem, dlouhým nákopem náš stoper našel ve středovém kruhu Martina Skýpalu, který vyhrál souboj se stopery domácích a téměř z vlastní poloviny vyslal osamoceného Janu Fuksu, který nedal brankáři šanci a zvýšil tak na 3:0. Ještě do poločasu se po kombinaci z pravé strany podařilo navýšit skóre na 4:0 pro nás. To, když Tomáš Kašpárek krásnou finální přihrávkou našel Tomáše Kratochvíla, který zatáhl míč do šestnáctky a po zemi obstřelil brankáře. Domácí měli také několik šancí, které vždy včasným zásahem či důrazným vyběhnutím zlikvidoval brankář Radim Cagášek.
I přes jasné pokyny trenéra, jak se bude dál hra v druhém poločase odvíjet, došlo u mužstva k jakémusi uspokojení z výsledku a tudíž i nedůslednosti v obranné fázi, což samozřejmě vyústilo k tomu, že jsme se dostali po tlak a celý druhý poločas bránili výsledek z prvního poločasu. Jen díky dobrému výkonu našeho golmnana se nám podařilo udržet čisté konto.

Výsledkově můžeme být spokojeni. Nicméně celkový dojem jsme si pokazili předvedenou hrou a nedisciplinovaností ve druhém poločase, čímž jsme opět pokazili trenérovi radost z odvedené práce.