Muži: 4.11.2012 Sokol Domaželice - Sokol Újezdec 5:0 (2:0)

Branky: Daniel Navrátil 2, Jan Fuksa 2, Petr Talla Sestava: Radim Cagášek - Martin Tománek (Tomáš Talla), René Suchánek, Martin Zajíc, Marek Vaculík – Miloš Svoboda, Petr Talla, Tomáš Kratochvíl, Michael Navrátil (Tomáš Kašpárek) – Jan Fuksa, Daniel Navrátil (Pavel Baďura) V neděli dopoledne jsme stejně jako v loňské sezóně odehráli poslední zápas podzimní části soutěže s týmem nedalekého Újezdce a stejně jako loni (7:0) i letos o góly nebyla nouze. Újezdec byl v tabulce o tři body před námi a případné vítězství o pět gólů by nás posunulo v tabulce před ně. My jsme ale potřebovali na domácím hřišti především zvítězit a prodloužit tak vítěznou šňůru již na šest zápasů. Náš trenér nám v předzápasovém proslovu naordinoval ihned od první minuty nátlakovou hru. Měli jsme napadat hostující obránce už při rozehrávce, obsazovat hráče natěsno, vyhrávat osobní souboje a především navázat na rychlou kombinační hru z předchozích utkání. Úvod utkání jsme trenérovy myšlenky o naší hře naplnili a dostávali jsme se pohlednými akcemi přes obranu soupeře. Bohužel naše koncovka vázla a opět jsme nemohli překonat gólmana hostí. Po několika zahozených příležitostech se asi ve 20.minutě dostal k míči Daniel Navrátil a přízemním centrem na úrovni malého vápna nalezl osamoceného Honzu Fuksu. Ten se nemýlil a otevřel skóre zápasu. Nutno podotknout, že i díky soupeřově absenci důrazu a pohybu jsme ovládali průběh zápasu, k čemuž nám navíc ve 30.minutě dopomohl hostující hráč, který po okomentování výroku rozhodčího musel předčasně do sprchy, když uviděl červenou kartu. Kdo by řekl, že hosté padnou do kolen a zápas bude mít jednoduchý průběh, minimálně ve zbytku prvního poločasu by se spletl. Začali jsem hrát kupodivu ustrašený fotbal a pár zbytečných faulů domácích vrátilo hosty do zápasu, kdy zejména po standardních situacích a závarech před naší brankou mohli vyrovnat. V poslední minutě prvního poločasu jsme ale udeřili my, a to konkrétně po chybě hostujícího obránce. Dan Navrátil mu vypíchl míč, řítil se sám na bránu, jednoduchou kličkou si pokopl míč kolem gólmana a zasunul jej do prázdné branky. Do šatny jsme šli tedy za příznivého stavu 2:0 a zasadili jsme tak hostům před koncem prvního poločasu znatelnou ránu do jejich sebevědomí, obzvlášť když byli tak zbytečně oslabeni vlastním hráčem. Druhý poločas jsme naštěstí nenavázali na ustrašenou hru z konce prvního poločasu a začali jsme více využívat výhody jednoho hráče navíc v poli, hru jsme přenášeli ze strany na stranu a tím unavovali kondici i mysl protihráčů. Přesto jsme ale v úvodní patnáctiminutovce nebyli schopni dopravit míč do sítě, i když se náznaky šancí objevovaly. Když jsme se neprosadili kombinačně, musel to vzít na sebe skvěle hrající Dan Navrátil, který prošel napříč středem pole až do pokutového území, kde nedal střelou do protipohybu gólmanovi hostů šanci, 3:0. Jistota v podobě třetího gólu vlila našim hráčům do noh pohodu a čtvrtý gól na sebe nedal dlouho čekat. Po nádherné kombinační akci v podání kluků z Turovic (Petr Talla a Honza Fuksa), kde druhý jmenovaný převzal krásnou kolmici a tváří v tvář gólmanovi Újezdce uklidil míč do sítě, 4:0. V 75.minutě navíc našel brankář hostů nepovedeným odkopem od rohu hřiště našeho Petra Tallu, ten se levou z první nádherně trefil do prázdné brány a dovršil tak před zápasem nepředvídanou ideu pětigólového přídělu hostům. Hosté z Újezdce odjížděli určitě velmi zklamáni, zatímco my jsme se rozloučili s podzimní částí sezony velmi důležitým vítězstvím, a přestože jsme v tabulce oproti předsezónním očekáváním až na sedmém místě, na třetí místo nám schází pouhé tři body a pokud nám to soupeři dovolí, budeme se na jaře snažit dostat se co nejvýše. Děkujeme fanouškům a všem za podporu, sejdeme se zase na jaře, kdy budeme opět hájit barvy našeho klubu a snažit se hrát o přední příčky v tabulce!!! Autor: Martin Zajíc